,,ukončovací konektor"

Odpovědět
ferda99

,,ukončovací konektor"

Příspěvek od ferda99 »

Ahoj,

obracím se na Vás s žádostí o radu. Už tak nějak se 2 roky potloukám v osvětlovací technice. Nedávno sem si koupil nový pult a 500w halogenové spot hlavy.

Tuto sobotu jsem je poprvé použil. Celková sestava byla:

Pult Showtec Creator 1024

8x halogen par ( přes 4ch dimmer)
8x8ch led 54 rbg par
2x10ch led hlavy
2x10ch spot hlavy 500w
1x 2kw mlhostroj.

Měl sem vše zapojené za sebou. Již zmiňované led hlavy jsem měl jako poslední, a při svícení mi začali blbnout. Někde jsem se dočetl, že při tomto množství světel už by bylo zapotřebí udělat tzv. ukončovací konektor. Co sem pochytil, je to konektor, na který je napájený odpor.

Mohl byste mi prosím někdo poradit, jaký odpor, a jak ho na konektor připájet? Hledal jsem to tu, a nikde jsem nenašel.

Děkuji

ferda99

Re: ,,ukončovací konektor"

Příspěvek od ferda99 »

Tak už sem zjistil za pomoci googlu, že stačí mezi 2. a 3. pin dát 120ohm odpor. Avšak,co se týče wattů, sem nic nevyčetl..:/

Ludek

Příspěvek od Ludek »

Můžeš tam dát jakýkoliv, klidně i ten nejmenší 0.25W. Já jsem si ten ukončovací konektor - terminátor z něj také vyrobil. Mám i jedno světlo, co na DMX občas blbne a ruší ty ostatní, když mám dlouhé DMX kabely. Proto ho dávám vždy na konec. Někdy to světlo funguje jenom s terminátorem, někdy jenom bez něho, a výjimečně, když blbne pořád, tak ho prostě od DMX odpojím a nechám ho, ať si bliká jak chce podle sebe. :)

ferda99

Příspěvek od ferda99 »

Tak sem tam dal 0,5kw, a je to paráda.. funguje to jak má..:)

A rovnou sem si k vánocům udělal radost, a pořídi sem 6x 500w spot hlavu, a 9metrů hliníku..:D

Odpovědět