Světla pomocí Abletonu

Odpovědět
nO!s
Příspěvky: 11
Registrován: 26 kvě 2011 10:52

Světla pomocí Abletonu

Příspěvek od nO!s »

Zdravím, zjistil sem si, že světla jdou ovládat pomocí abletonu díky převodníku usb na dmx. Zajímalo by mě, jestli by to šlo využit univerzálně.

PŘÍKLAD: Dojedu hrát na akci a ovládám cizí světla přes xlr vedené jedním kabelem.

Popřípadně jak se to dá rychle nastavit aby to dělalo to co chci. Nejde o nějak složitou show, ale chtěl bych aby světla blikaly rožínaly se jak chci ja a taky aby byla zároveň jen jedna barva.

djchemik
Příspěvky: 89
Registrován: 28 říj 2011 12:37
Vybavení

Re: Světla pomocí Abletonu

Příspěvek od djchemik »

Univerzálně určitě ne. Světla (jednotlivé typy) nají různé pořadí kanálů, jiné hodnoty pro ten a ten efekt a především jsou rozdílně naadresované. Pokud řídí v podniku světla přes program, který je schopen přijímat externě příkazy, TEORETICKY by to mohlo jít, ale stejně ovládáš již naprogramované scény. Jinak máš tomto smůlu. Nejde vypojit v podniku DMX linku, připojit ji na svůj převodník, zmáčknout čudlík a svítit. Musel bys mít různé profily (pro každý podnik) a každý naprogramovat.
2x AA CDI 300 MP3, AA QD5-MKII, 2x Akiyama K2, the t.bone IEM 100

nO!s
Příspěvky: 11
Registrován: 26 kvě 2011 10:52

Re: Světla pomocí Abletonu

Příspěvek od nO!s »

Ono vlastně nejde o Nějak zběsilou show. Je to pro rockovou skupinu a na takových akcích ty světla bývají prostě hrozné. Myslel sem že bych měl nastaveny určitě automatizace (změna barvy zaraz blikání do rytmu jak já chci) a třeba i navíc kdyby bylo víc světel. Jde o to jestli je vst, které umožňuje rychle přenastavení. Teoreticky by to mělo vypadat takto. Dojdu s notebookem kde mám automatizované linky napojím se přes dmx a zkusím co který parametr ovládá a pak přiřadím k němu tu automatizaci kterou chci ovládat. Počítám, že bych si pár reflektoru bral sebou. Zaručeně toto nejde zrealizovat ?

Uživatelský avatar
atlon
Příspěvky: 862
Registrován: 04 bře 2008 13:30

Re: Světla pomocí Abletonu

Příspěvek od atlon »

citujem:
djchemik píše:...Světla (jednotlivé typy) nají různé pořadí kanálů, jiné hodnoty pro ten a ten efekt a především jsou rozdílně naadresované...
nerealizovateľné čo ty chceš doriešiť. každý podnik to má inak naadresované, iné typy svetiel a podobne, takže nie - nedá sa to tak jednoducho ako si to predstavuješ. najjednoduchšie riešenie keď už máš vlastný DMX prevodník, si kúpiť vlastné svetlá a tie nosiť so sebou a klubové svetlá používať len ako doplnkové. V každom klube keď je normálny osvetlovač (ak vôbec nejaký je) sa s ním dá dohodnúť na tom ako bude svietiť, dokonca niekde aj prenechá miesto pre "intreného" osvetlovača kapely.

nO!s
Příspěvky: 11
Registrován: 26 kvě 2011 10:52

Re: Světla pomocí Abletonu

Příspěvek od nO!s »

Ok tak děkuji za radu.

Odpovědět