Shogun G100mW + PC - prosím o rady!!

Odpovědět
System_terror
Příspěvky: 1
Registrován: 02 čer 2009 07:55

Shogun G100mW + PC - prosím o rady!!

Příspěvek od System_terror »

Zdravím, moc Vás prosím o radu, pořidil jsem si Shogun 100mW i s scanmasterem 1 DMX ovladačem. Svítí to docela pěkně, ale programy docela o ničem. Chtěl bych poradit ohledně propojení laseru s PC a ovládání nebo nakrmení jinymi programy přes nějaký software.

koupil jsem jej zde, snad sem neudělal blbost... http://shop.audiolight.cz/katalog/speci ... g-100.html
Ze zadu má RS232, tak me napadlo že by to mohlo jít ovládát přes pc, tak jsem si pořídil tuhle redukci z USB/RS232 http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... O0BM0002CC , na netu jsem hledal nejaky software a stáhl jsem si Fiestu (snad to znáte)..po spuštění me připadal docela přijmný na ovládání, ale když jsem si nainstaloval ovladač od redukce (usb/RS232) a připojil k pc laser tak neběží nic (ani se tomu při mé smůle nedivím). Je tam ikona laser ON/OFF a laser nereaguje.

Může te mi nekdo objasnit co dělám špatně? Není třeba nějaký fígl v nastavení toho seriového portu? a zda je vubec možno tento laser ovládat přes pc, respektive jej nakrmit lepšími programy? nebo sehnat jiný software? jiny převodník?

díky za odpovědi.

ToLa
Příspěvky: 701
Registrován: 09 kvě 2007 15:44

Re: Shogun G100mW + PC - prosím o rady!!

Příspěvek od ToLa »

Já tomu teda moc nerozumim, ale podle mě ten konektor je na dálkové spuštění/vypnutí, ale ne na ovládání, na to je pouze DMX, tj, nemůžeš si napsat co chceš.
Takže spíše použij převodník z http://svetla.org

Rosi
Příspěvky: 92
Registrován: 29 bře 2008 18:45

Re: Shogun G100mW + PC - prosím o rady!!

Příspěvek od Rosi »

Fiesta funguje s originálním převodníkem. Cena za soft a interface - 30k. Jinak u laserů RS232 je na odpojení diod. Buď máš jen koncovku, po jejímž zasunutí do onoho výstupu dojde k "aktivaci" diod, nebo je to použitelné, jak píše TOLA, na ovládání. Tedy na dálkové odpojení diod při nějakém problému, nebo poruše. Vem příklad, kdy ti odejde galvo a laser svítí jedinou tečku. To je o oči a v ten moment potřebuješ co nejrychleji laser vypnout. Ten tvůj bude ovladatelný jen pomocí DMX a nechci Ti kazit náladu, ale jiné animace, než předvolené s ním nevykouzlíš .....
Pioneer CDJ900,Reloop 6000MK5,Pioneer DJM 700k,Technics RP-DH1200

Odpovědět