Programování světel dmx

Odpovědět
habr

Programování světel dmx

Příspěvek od habr »

Zdravím, jsem úplný začátečník a potřeboval bych poradit s programováním světel pomocí dmx. O světelné technice nevím téměř nic a tak se obracím na vás. Patřím do skupiny zabívající se fireshow a lightshow produkcí a chceme obohatit svá vystoupení o nasvětlení reflektorama. Teď jsme "zdědili" po sesterské skupině nějaké to osvětlovací vybavení a chceme se s ním naučit pracovat.

Představa čeho chci dosáhnout: připojit nejlépe přes usb světelnou techniku do počítače, kde budu mít kompletně naprogramováno co kdy mají dělat světla v závislosti na hudbě. Nechci řízení světel hudbou pomocí mikrofonu, ale chci aby jsem si přesně na vteřiny určil co budou světla dělat a když pustím hudbu spustí se mi i program pro světla.

K dispozici mám následující vybavení:
2x Reflektor LED PAR-56 RGB Floor spot http://www.disco-shop.cz/disco/eshop/15 ... x-10mm-LED
Eurolite DMX Operator 192 Kanal http://www.disco-shop.cz/disco/eshop/21 ... -192-Kanal

Jaký nejlépe použít software a jak mezi sebou zařízení propojit?

Předem děkui za odpověď

David

honcka
Vybavení

Re: Programování světel dmx

Příspěvek od honcka »

propojis to pult->svetlo->svetlo, jestli chces aby se chovaly stejne, tak tem svetlum nastavis stejnou adresu, ohledne toho pultu ti neporadim, stahni si nekde manual a prostuduj ho, ale jestli to chces ovladat pres pc, tak to pres to nepujde, musis si koupit prevodnik usb-dmx, ale to v tomhle pripade ani nebude potreba, to pujde v poho nastavit pres ten pult

djchemik
Vybavení

Re: Programování světel dmx

Příspěvek od djchemik »

K nastavení světel: musíš každý reflektor naadresovat tak, abys měl každý pod jedním tlačítkem výběru efektu (ta úplně vlevo). Poté můžeš programovat. Pak jde program řídit manuálně, automaticky (nastavuješ rychlost a čas prolnutí) nebo hudbou. Tvůj ovladač však není k ovládání reflektorů úplně nejvhodnější (je spíš určen pro scany/hlavice). Pokud to půjde, doporučuji vyměnit ho za Showtec LED Commander, kde máš k dispozici větší paměť a další vychytávky pro reflektorové ovládací pulty (citlivost na zvuk, presety barev apod.). Pokud to nepůjde, stejně ti doporučím ho zakoupit, protože časem při rozšiřování světelného parku poté oceníš individuální ovládání reflektorů vs. ostatních efektů. Co se týká ovládání počítačem - skvělá věc, nicméně pro menší světelný park mi to připadá zbytečné (jde jen o můj názor). Jde o to, že u levnějších softwarových řešení NELZE zpravidla ovládat více skupin zařízení současně, což vidím jako největší "malér." K softwaru ale ať připíší něco kolgové, kteří s ním mají zkušenosti (je spousta řešení placených i neplacených). Jinak přeji hodně úspěchů a pokud něco nebudeš vědět, ptej se dále
2x AA CDI 300 MP3, AA QD5-MKII, 2x Akiyama K2, the t.bone IEM 100

Odpovědět