problem zo svetlom fall.

Odpovědět
johnny

problem zo svetlom fall.

Příspěvek od johnny »

dost casto mi odpaluje ziarovky , je to beztrafakovy dual scener , ziarovky tam idu 2 krat 120v 250w a su dost drahe nato co vydrzia, rozmylslam nad 120v 150w, aby to stihalo uchladit, ale problem je to ze nie su parabolicke, a neveim ako to vyriesit ci by bolo aj ine riesenie , moc sa do elektrikarciny nerozumiem, petice su vystriekane kontaktolom, tak v tom by problem nemal byt
2 pioneer cdj 350, pioneer djm 300, stanton t 80,pioneer efx 500

honcka
Vybavení

Re: problem zo svetlom fall.

Příspěvek od honcka »

dulezity je pri montazi na tu vybojku nesahnout (montuje se tam tak, ze otevres pytlik s vybojkou, jenom aby vykoukly nozicky, zasunes to do patice a sundas z toho pytlik), jakmile je tam otisk, tak to vetsinou shori o dost rychlejc, jinak tyhle vybojky maj dost nizkou zivotnost obecne (cca 100hodin)

johnny

Příspěvek od johnny »

dik, za radu ale z montazou chybu nerobim,mna by len zaujmalo co sa stane ked tam dam slabsie ziarovky namiesto 250 w 150w ,lebo sa dost zahrieva to svetlo nestiha sa chladit ta parabola byva niekedy prasknuta na ziarovke, svetlo je bez trafa takze na 240v, ci ked dam tie 150 w tak ziarovky zhoria alebo bude mat svetlo mensiu svetivost a to by ma potesilo, uz mam vyhliadnute ziarovky za dobru cenu aj zivotnost

Ludek

Příspěvek od Ludek »

Pokud máš v tom světle zapojené v sérii dvě 120V žárovky, tam tam můžeš dát klidně i ty slabší 150W, nic se ti nespálí, jenom musí být obě stejné. Kdybys dal slabší jenom jednu, tak ti ta slabší odejde.

Já mám jedno světlo, kde je žárovka 650W 230V a musel jsem ji měnit každou chvilku, protože měla výrobcem udávanou životnost pouze 10 (!) hodin a byla určená jenom na krátké svícení ve fotoateliérech. Nakonec jsem tam zapojil elektronický stmívač, který jsem koupil za pár stovek v elektru a od té doby sice svítím o něco míň, ale žárovka mi vydrží mnohonásobně víc..

johnny

Příspěvek od johnny »

Ludek píše:Pokud máš v tom světle zapojené v sérii dvě 120V žárovky, tam tam můžeš dát klidně i ty slabší 150W, nic se ti nespálí, jenom musí být obě stejné. Kdybys dal slabší jenom jednu, tak ti ta slabší odejde.

Já mám jedno světlo, kde je žárovka 650W 230V a musel jsem ji měnit každou chvilku, protože měla výrobcem udávanou životnost pouze 10 (!) hodin a byla určená jenom na krátké svícení ve fotoateliérech. Nakonec jsem tam zapojil elektronický stmívač, který jsem koupil za pár stovek v elektru a od té doby sice svítím o něco míň, ale žárovka mi vydrží mnohonásobně víc..

no diky za radu , velmi si ju cenim, ten stmievacmi mi uz ktosi radil , akurat som nevedel ci mi nezoberie stavu aj z motorou na sceneroch, no mne to vydrzi ties asi 10 hod, a silno zahrievaju sceneri tie ziarovky, vyrobca tam daval zivotnost kolo 50 hod , ale kazdu disku bolo v prdeli jedno svetlo, takze strata na 2 ziarovkych bola kolo 20- 30 E (1000cz korun), a tie 150 watove ma vyndu 4 na 10 E( 300 cz korun), a zivotnost 400 hod, a stihal by to ten scener uchladit mozno aj na stalu prevadzku, a ked si tam dal ten stmievac kolko hodin ti to vydrzi teraz zhruba,?

Ludek

Příspěvek od Ludek »

Už jsem tam tu žárovku neměnil snad deset nebo dvacet akcí, zdá se skoro nezničitelná. Ale také svítím tak na třetinu až polovinu maximálního výkonu. Tem stmívač má i výhodu, že udělá pomalý náběh výkonu, protože studená žárovka má menší odpor a tak se bez stmívače spálí nejčastěji hned po zapnutí.

Jinak ten stmívač se zapojuje samozřejmě dovnitř světla až těsně před ty žárovky. Ostatní elektronika s motorem se nechá tak jak je.

johnny

Příspěvek od johnny »

Ludek píše:Už jsem tam tu žárovku neměnil snad deset nebo dvacet akcí, zdá se skoro nezničitelná. Ale také svítím tak na třetinu až polovinu maximálního výkonu. Tem stmívač má i výhodu, že udělá pomalý náběh výkonu, protože studená žárovka má menší odpor a tak se bez stmívače spálí nejčastěji hned po zapnutí.

Jinak ten stmívač se zapojuje samozřejmě dovnitř světla až těsně před ty žárovky. Ostatní elektronika s motorem se nechá tak jak je.
tak teraz neviem z coho si mam vybrat,????? poradte??

1 moznost je ze kupit tam ziarovky 120v 150w 400 hod vydrz ktora jedna stoji 4 E, a ist bez stmievaca, teda 2 svetla 4ziarovky po 4E toje 16 E,

2 moznost je ostat pri tych 120v 250w 175h vydrz ,ale vydzali 10 hod :(, jedna stoji kolo 8 E, +stmievac na kazde svetlo asi 10 E +robota, 2mam v jedno svetle takze, takze ziarovky by ma vysli 16E + 20 E stmievace + robota 10E zhruba tak 50 E

3 moznost je kupit ziarovky 120v 300w. 75hod vydrz, cena jednej je 3 E, + stmievace a robota,

takze 2 svela 4ziarovky 12E, stmievace 20 E +10E robota cca 40 E

ziaroky 120v 150w a 120v 300w su bez parabol , ale z tych starych 120v 250w sa daju ziarovky z paraboly vybrat, takze by som paraboly mohol pouzil pri tych 150w alebo 300w

premek_k

Příspěvek od premek_k »

Ludek píše:studená žárovka má menší odpor a tak se bez stmívače spálí nejčastěji hned po zapnutí.
Je to tak. Kdysi v minulém století se do světelných efektů dělalo takzvané předžhavení žárovek - žárovkou tekl stále minimální proud, který žárovku nerozsvítil, ale udržoval vlákno stále jemně nažhavené. Žárovky pak vydržely mnohem delší dobu a mnohem víc cyklů světlo/tma.
Pamatuji i efekty, kdy žárovka svítila pořád a její zhasnutí se provádělo mechanicky - clonou. Jak je to dnes nevím, používám ledky.

johnny

Příspěvek od johnny »

premek_k píše:
Ludek píše:studená žárovka má menší odpor a tak se bez stmívače spálí nejčastěji hned po zapnutí.
Je to tak. Kdysi v minulém století se do světelných efektů dělalo takzvané předžhavení žárovek - žárovkou tekl stále minimální proud, který žárovku nerozsvítil, ale udržoval vlákno stále jemně nažhavené. Žárovky pak vydržely mnohem delší dobu a mnohem víc cyklů světlo/tma.
Pamatuji i efekty, kdy žárovka svítila pořád a její zhasnutí se provádělo mechanicky - clonou. Jak je to dnes nevím, používám ledky.

to si mi moc neporadil :D

Ludek

Příspěvek od Ludek »

Co chceš ještě poradit? Rozhodnutí, kterou variantu zvolit, je už fakt na tobě....

johnny

Příspěvek od johnny »

Ludek píše:Co chceš ještě poradit? Rozhodnutí, kterou variantu zvolit, je už fakt na tobě....

no po konzultaciach som sa uz rozhodol pre tie 150w 120v,

Odpovědět