LED efekty ?

Odpovědět
Bj_Carda
Vybavení

LED efekty ?

Příspěvek od Bj_Carda »

Zdravím,

přemejšlím že bych si koupil nějaký blikátko na menší akce. Už jsem měl vybranej nějakej Zig Zag od eurolite (jinde Mushroom, a jinde Vertigo)... ale pak jsem zjistil že ta sfině musí jet cykly.. (10 min zaply, 10 min vyply aby schládlo). Tím pádem sem s tím skončil. protože takovej efekt je mi k hovnu.

Proto teď uvažuju nad nějakejma LED efektama, který vypadaj docela slušně, za dobrej peníz. nehřejeto. Když jich bude víc, tak to nevyhodí jistič, jak kdybych tam měl normální světla. Uvažuju nad American DJ revo I, a Reflex...

Uvítal bych názory lidí co mají zkušenosti s LED... Osobně je moc nemusím, ale pro menší akce, si myslím že to je to pro mě nejrozumnější řešení...

Případně poraďtě nějaké normální efekty, které nemusí chládnout.. BTW, dá se to nějak poznat ? Myslím že třebas takový scany určtiě nemusí chládnout, nebo sem si toho nikdy nějak moc nevšiml.. teda aspoň ne každejch 10 min.
A přitom tam je taky 250W halogen či nějaká výbojka..
Pio CDJ 400, Numark FX 5000, APC20, Senn.HD25/HD215, ART 310A,

Rosi

Re: LED efekty ?

Příspěvek od Rosi »

Pokud Ti postačí něco "jetého" tak se můžeš ozvat. Něco z toho, co mám doma bych mohl pustit do světa. :P
Pioneer CDJ900,Reloop 6000MK5,Pioneer DJM 700k,Technics RP-DH1200

dj_camil

Příspěvek od dj_camil »

No, nevím kde jsi slyšel něco takového, že se musí zig-zagy a podobně nechat vychladnout, ale určitě to není pravda. Já mám doma eurolite zig zagy a zrovna o víkendu jely na akci skoro celou noc..Mají 600W a ze zadu je chladí celkem výkonný větrák..Taky mám přes 15 let starou derby, ta má 500W a paprsky má mnohem silnější, než ty zig zagy s 600W. Je to tím, že kdysi se tam dávaly fakt tlusté čočky a je to nádhera., poctivá práce :). A k těm LED. Od AA jsem jich hodně viděl a abych pravdu řekl, nestojí to za moc..Na videu to vypadá sice pěkně, ale normálně to fakt je nic moc. Není nad klasické halogenky..
Music is my destiny!

Bj_Carda
Vybavení

Příspěvek od Bj_Carda »

Mno teď teda nemůžu najít přímo eurolite zig zag, ale tady je něco podobného a píšou to tam taky.

http://www.radioshack.com/sm-chauvet-ch ... 32509.html

"The duty cycle for this effect should be no more than 15 minutes on then 15 minutes off."

A moc se mi nechce věřit že by byl takový propastný rozdíl ve zpracování, aby efekt od jedné firmy mohl běžet celou noc, a jeden nejvíc 15 min v kuse.
Možná je to kvůli trvanlivosti použitých lamp (která bejvá u tohodle typu cca 79-200hodin, což je dost shit...(http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=87336)

oproti tomu například Takovej reflex LED od american Dj (i když je to uplně jinej typ efektu). Tak by ty ledky měly vydržet 50-100 tis hodin. tedy na celej život. Čemuž i věřím tím způsobem, že když se něco posere, tak ledkama to nebude. stojí to 3tis... což je fajn cena. a podle videíí z youtube, to vypadá docela solidně... (myslím uživatelských videí, ne přímo do ADJ, bo tam je mi jasné že je to zkreslené uplnou tmou a mrdou mlhy)

viz třeba:
http://youtube.com/watch?v=hKqVwn969p4 - ukázka 1
http://youtube.com/watch?v=Jmwz-6-tAXE - ukázka 2
http://youtube.com/watch?v=JRw8Y0pXgoE - review

PS: Jako taky nejsem z LED světel nějak odvázanej, ale zase nejsem ignorant, a pokud mi to přinese výrazné výhody v podobě nízké spotřeby, možnost bežet furt, a nemuset vyměňovat lampy, tak proč ne.

dj_camil

Příspěvek od dj_camil »

Ty videa mám všechny skouknuté, a jako LEDky opravdu mají výhodu v tom, že vydrží napořád, a mají nízký odběr proudu, ale to je všechno na úkor svítivosti. Prostě má to určité výhody, ale prostě zdaleka to nesvítí jako klasické halogenky..A ty zig zagy mám fakt doma, taky jsou u nás na brusláku a taky tam jedou nekolik hodin v kuse a na žádnem českem shopu jsem ještě nečetl, aby se musel vypínat..
http://www.sramus.cz/det.php?IDzb=6213
http://www.vilasek.com/index.php?idzbozi=1742
http://www.maxistore.cz/maxistore/s65/K ... -Zig-Zag-C
Jediné, co to poradit je to, ať si nejdeš shop, nebo někoho kdo to vlastní a ten ti ukáže, jak to svíti..
Music is my destiny!

Bj_Carda
Vybavení

Příspěvek od Bj_Carda »

Mno nevím... pokud to svítí alespoň podobně jako na těch videích, tak bych s tím byl spokojenej... ono halogenka sice svítí víc... ale hlavně víc v tom smyslu, že v místnosti udělá hodně okolního světla. Ty LEDky naopak dělají prostě jen ty paprsky co mají a víc nic.. což nemusí právě být nutně nevýhoda.

dj_camil

Příspěvek od dj_camil »

Hej nedívej se na video.. Jak říkám, podívej se na to na živo a pak řekni názor..
Music is my destiny!

Bj_Carda
Vybavení

Příspěvek od Bj_Carda »

mno jo, kdybych měl kde. Co sem u nás viděl tak v jednom klubu mají nějakej LED efekt, osobně bych to tipl na LED matrix, a ten se mi teda osobně moc nelíbí,(spíš už i zamýšlenou funkcí), ale jinak to docela svítí.

atlon

Příspěvek od atlon »

mno na klasicke efekty jednoznacne halogena :wink: ale na dotvorenie atmosky urcite odporucam LED parky , je to peckove, vid .http://www.bowlinglv.sk a ked mas k tomu super soft tak sa to da dobre skombinovat :wink: (viem , svietim s tym :twisted: )

dj_camil

Příspěvek od dj_camil »

Jn, asi tak.. LED parky jsou super na nasvícení zdí a podobně...Ale jinak fakt klasika..
Music is my destiny!

djtola

Příspěvek od djtola »

U těch levnějších LED světel je nevýhoda v malém počtu LE Diod. Mam zkušenosti se scannama (flower) od ADJ a svítej pěkně, (samozřejmě musí být trošku mlhy, ale svítivost je dotačující, ale nevýhoda je, ža ty světla jsou proti např halogenovým flowerům "mrtvý" u halogenovýho floweru se vám točej paprsky kolem vlastní osy + rotujou pomocí zrcátka po parketu, ale u LED světel rotujou jen pomocí zrcátka a samy se nehýbou a výsledný efekt je prostě takový chcíplý...
Lepší to bude u REVO III, který má diod dostatek a je schopný navodit efekt točení kolem vlastní osy, i když v dost velkých krocích.
Tyhle led světla jsou dobrý na doplnění stávajících efektů, ale pořád pokud zůstaneme u starých dobrých paprsáčů, je lepší klasický halogenový 300-600w flower než "to samé" v LED provedení...

Co se týká praskavosti "mamrdů" jako je zig zag atd, tak je vážně extrémní, pokud je někam pověsíš, a necháš je tam, tak měníš žárovky tak 1x za 3-6 měsíců, ale pokud je vozíš na různý místa, jsou prasklý pořád... Se starejma, světlama co se výraběla nebo ještě dodnes vyrábí v ČR se tyhle čínský šmejdy nedají srovnat... třeba tady http://www.de-light.cz/, cena je sice 2x-3x vyšší za blbej paprskáč, ale dostanete světlo, který je nesmrtelný oproti mrchám od eurolite, ale zase ne o tolik dražší než LED a svítivost je mnohem větší.

Bj_Carda
Vybavení

Příspěvek od Bj_Carda »

Mno mám teď objednanýho na vyzkoušení ten ADJ Reflex LED. Tak sem sám zvědavej jakej bude. Jako když to bude dobry, tak časem další, když to bude nahovno, tak to nechám na doplnění normál světel.. (počítám že to nebude tak na nic abych to musel vyhodi :twisted: )

Jako jinak pro mě osobně je u LED velkým přínosem malej příkon. Jelikož delám občas nějaký soukromky pro kámoše atd.. a tam pokud natahám 4-5 efektů, tak mám hned spotřebu kolem 2KW a na starším baráku už si nezapnu ani holící strojek....

lwq

Příspěvek od lwq »

dj_camil píše:No, nevím kde jsi slyšel něco takového, že se musí zig-zagy a podobně nechat vychladnout, ale určitě to není pravda. Já mám doma eurolite zig zagy a zrovna o víkendu jely na akci skoro celou noc..Mají 600W a ze zadu je chladí celkem výkonný větrák..Taky mám přes 15 let starou derby, ta má 500W a paprsky má mnohem silnější, než ty zig zagy s 600W. Je to tím, že kdysi se tam dávaly fakt tlusté čočky a je to nádhera., poctivá práce :). A k těm LED. Od AA jsem jich hodně viděl a abych pravdu řekl, nestojí to za moc..Na videu to vypadá sice pěkně, ale normálně to fakt je nic moc. Není nad klasické halogenky..
Jenze klasicka halogen technologie ma proste vzhledem k daleko modernejsi LED technologii hromadu a hromadu problemu ruzneho rozsahu - hreje se to, praskaro, tezky to je, zbytecne veliky, ... moderni LED zalezitosti halogen dostavaji na lopatky ... i kdyz jsou i "LED siditka" - kde clovek moc nevi o co jde ... respektive jak to bude fungovat ... ale kdyz se to nevyzkousi ... :biggrin2:
KorgNanoKontrol#AKG K181DJ#TraktorDJStudio#Ableton#MacBook Pro

lwq

Příspěvek od lwq »

Bj_Carda píše:Mno mám teď objednanýho na vyzkoušení ten ADJ Reflex LED. Tak sem sám zvědavej jakej bude. Jako když to bude dobry, tak časem další, když to bude nahovno, tak to nechám na doplnění normál světel.. (počítám že to nebude tak na nic abych to musel vyhodi :twisted: )

Jako jinak pro mě osobně je u LED velkým přínosem malej příkon. Jelikož delám občas nějaký soukromky pro kámoše atd.. a tam pokud natahám 4-5 efektů, tak mám hned spotřebu kolem 2KW a na starším baráku už si nezapnu ani holící strojek....

... presne tak, prikon to je pak pruser s halogen svetly ... to zere jak neco a memu eko-srdicku se to nelibi ... a navic to pak vyhazuje jistice ... :lol: :wink:
KorgNanoKontrol#AKG K181DJ#TraktorDJStudio#Ableton#MacBook Pro

Odpovědět