Lasery a bezpečnost - normy pro použítí v ČR

djtola

Re: Lasery a bezpečnost - normy pro použítí v ČR

Příspěvek od djtola »

dj_camil píše:
djtola píše:
dj_camil píše:Ty, ale asi ses nedíval na to youtube. Protože sirku zapálí čístě paprsek přímo od zdroje, ne klubový laser který je oslaben zrcátky..
No jo, tak když to je na youtube, tak to bude 100% pravda :lol:
Chceš to předvést s 30mw, s 50mw nebo 100mw laserem?
A věř, že ani jeden ti sirku nezapálí! Samozřejmě že to je zkoušený u zdroje a ne na druhé straně diskotéky.
Hej čteš ty vůbec co jsem psal? Viděl jsi někdy třeba laserové ukazovátko? Třebas zelené o síle 30mW???Asi ne jak vidím..
A ty jsi to v reálu někdy u 30mW ukázovátka viděl, že zapálilo sirku?
Já vim, že 30,50 a 100mW laser sirku nezapálí a můžu si to zkoušet třeba 10x denně (a můžu se na ně i koukat), až ty mě to samé ukážeš na ukazovátku (ne na pohádkářským serveru youtube) tak ti uvěřim. Do té doby vim co je realita... Nebo mě chceš říct, že 30mw ukázovátko na 2AA baterie má menší výkon než 100mw laser napájený zdrojem... To snad né :lol:

EVO

Příspěvek od EVO »

30mw green ukazovátko?!? :shock: :shock: :shock: :biggrin2:
Tak to jsem teda ještě nikdy neviděl!!! :lol:

djtola

Příspěvek od djtola »

EVO píše:30mw green ukazovátko?!? :shock: :shock: :shock: :biggrin2:
Tak to jsem teda ještě nikdy neviděl!!! :lol:
V dnešní době, už to je bohužel i celkem dostupná zbraň pro tupé mozky :-(
http://www.aukro.cz/item337707470_zelen ... novy_.html

Bj_Carda
Vybavení

Příspěvek od Bj_Carda »

Mno pokud vím tak to laserové ukazovátko na youtube muselo být nejprve upraveno než zapálilo sirku.. nejsem nějak zdatný angličtinář, ale řekl bych že tam pájkou zničil nějakou ochrannou součástku která ten laser měla nějak rozostřovat nebo rozkmitávat nebo něco...

Jinak Azu dík, přesně něco takového sem chtěl vědět. jako vím že se tu nic nějak nedodržuje, a asi se to ani nekontroluje, ale zajímal jsem se právě o bezpečné použití laseru vzhledem k návštěvníkům klubu. bo jak již bylo řečeno, je obvyklou praktikou svítít přímo do lidí, a nebo na zrcadlové koule apod.

ale stále by mě zajímalo jak to s tím teda je.. jestli mám podlehnout panice a nechodit na akce s laserem nebo jak.. :) Nedává k této problematice nějaké info například výrobce ?
Pio CDJ 400, Numark FX 5000, APC20, Senn.HD25/HD215, ART 310A,

djtola

Příspěvek od djtola »

Bj_Carda píše:Mno pokud vím tak to laserové ukazovátko na youtube muselo být nejprve upraveno než zapálilo sirku.. nejsem nějak zdatný angličtinář, ale řekl bych že tam pájkou zničil nějakou ochrannou součástku která ten laser měla nějak rozostřovat nebo rozkmitávat nebo něco...

Jinak Azu dík, přesně něco takového sem chtěl vědět. jako vím že se tu nic nějak nedodržuje, a asi se to ani nekontroluje, ale zajímal jsem se právě o bezpečné použití laseru vzhledem k návštěvníkům klubu. bo jak již bylo řečeno, je obvyklou praktikou svítít přímo do lidí, a nebo na zrcadlové koule apod.

ale stále by mě zajímalo jak to s tím teda je.. jestli mám podlehnout panice a nechodit na akce s laserem nebo jak.. :) Nedává k této problematice nějaké info například výrobce ?

100mw laser:
The dangerous of this laser light is calss III B. Its dangerous for observing laser. The safe minimum distance is 13cm, the save maximum tome is 10 seconds.

Azu

Příspěvek od Azu »

Bj_Carda píše:ale stále by mě zajímalo jak to s tím teda je.. jestli mám podlehnout panice a nechodit na akce s laserem nebo jak..
Proto se prodávají brýle chránící zrak před poškozením laseru, v Německu sem to viděl v obchodech s dj technikou.
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky

Bj_Carda
Vybavení

Příspěvek od Bj_Carda »

hmm.. to je sice pěkné, ale když nosím dioptrické, tak to mi moc nepomůže :|
Pio CDJ 400, Numark FX 5000, APC20, Senn.HD25/HD215, ART 310A,

lwq

Příspěvek od lwq »

Azu píše:A pokud si někdo myslíte, že to je blbost, tak věřte, že to má smysl, i u nás je známo hned několik případů kdy laser na diskotéce nebo na párty poškodil návštěvníkovi zrak a nejednalo se rozhodně o nějaké megavýkoné mašiny. To, že se nic z toho tady v té naší banánové repoublice nedodržuje je věc jiná.

souhlas ... i 50mW zelenka muze byt poradna obluda - tohle co Azu rika se rozhodne vice nez vyplati respektovat a hlavne dodrzovat ... :!: :idea:
KorgNanoKontrol#AKG K181DJ#TraktorDJStudio#Ableton#MacBook Pro

JK.

Příspěvek od JK. »

Imho je rozdil mezi paprskem o prumeru 20mm jakym se sviti v klubech, a 0,5mm :D Kdyz vemu jakkoliv silny laser, a upravim ho tak, aby mel 0,5mm silny paprsek, tak si s nim muzu doma klidne krajet chleba :D
Propellerhead Reason 4.0

Andrew Blake

Příspěvek od Andrew Blake »

Azu píše:
Bj_Carda píše:ale stále by mě zajímalo jak to s tím teda je.. jestli mám podlehnout panice a nechodit na akce s laserem nebo jak..
Proto se prodávají brýle chránící zrak před poškozením laseru, v Německu sem to viděl v obchodech s dj technikou.
Azu, takže když budu stítit svým 400mW, tak už si musím fest dávat pozor kam svítím co.....

Odpovědět