Jaký PROJEKTOR??

Odpovědět
EVO

Jaký PROJEKTOR??

Příspěvek od EVO »

Zdravím, poradíte někdo, jaký vybrat projektor na projekce na party v ceně 10-15tis? Těch patnáct je asi opravdu max... :sad2:
Použití bude skutečně jen na party, tj. žádnej home projector....
Btw. muj osobní názor je, že nepotřebuju, aby měl nějaké velké rozlišení, páč projekce máme stejně většinou tak 640x480 maximálně (spíš i míň..) ale aby měl velkou svítivost, nemá cenu kupovat něco, aby bylo na plátně vidět se něco matně míhat... :wink2: :P Ale vůbec tomu nerozumím....

djtola

Re: Jaký PROJEKTOR??

Příspěvek od djtola »

Já koupil před rokem a půl Sony VPL-EX4 3x LCD, 800x600, 2000 ANSI (minimálně, do nic míň svítivýho bych nešel).

Na akcích je svítivost více než dostačující, ale v případě častějšího použití se před koupí informuj, zda je rozebíratelná optika, protože po cca 300 hodinách v zamlženém, zakouřeném a vlhkém prostředí, se ti zaserou čočky a obraz je pak jak když ho promítáš zkrze zamlženou čočku (rozpitý).

Akorát nevim, kde se na to informovat.. Známej ten samej projektor poslal do Sony a oni ho poslali zpět s dobírkou 2300,- (za rozdělání a složení) s tím, že optika je nerozebíratelný celek a má si koupit novej projektor. Mě se to nezdálo, tak jsem to zkusil a rozebrání, vyčištění a složení trvalo cca 4 hodiny... Takže je problém, kde zjistit, zda je dobře rozebíratelný, když v oficiálním servisu ti neporadí :-(

Jinak co se týká technologie, šel bych radši do 3LCD než DLP, ty mají sice lepší podání barev, ale ubírají na kontrastu, takže výsledek je horši, kort na diskotéce, kde jsou detajly šuma fuk a jde spíše o barvy.

A v případě, že ho budeš používat na různých místech tak miimo vertikální korekce lichoběžníku, bych doporučil se pokouknout po něčem co má i horizontální (ne vždy jde přidělat přesně proti plátnu a pak se to dost deformuje) Vertikální korekci mají všechny, ale horizontální nevim, zda se v týhle ceně sežene...

EVO

Příspěvek od EVO »

Díky za rady, poměrně dobrý základní informace, kterejch se držet, super, díky!!
Ještě bych chtěl poradit, po jaký značce bych se měl podívat, něco co nejlepšího prostě, někdo mi radil Sanyo, ale osobně mám tuhle značku spojenou spíš s lowendovejma výrobkama tak vůbec nevim... :confused2:

Btw. díval jsem se po tom Sony, a nespletl si se náhodou? Píšeš, že ten Tvůj model má 800x600 a že je to 3LCD, a přitom pod tímle označením prodává datart tohle:
http://www.datart.cz/katalog/Projektor- ... L-EX4.html :?:

djtola

Příspěvek od djtola »

[quote="EVO"]Díky za rady, poměrně dobrý základní informace, kterejch se držet, super, díky!!
Ještě bych chtěl poradit, po jaký značce bych se měl podívat, něco co nejlepšího prostě, někdo mi radil Sanyo, ale osobně mám tuhle značku spojenou spíš s lowendovejma výrobkama tak vůbec nevim... :confused2:

Btw. díval jsem se po tom Sony, a nespletl si se náhodou? Píšeš, že ten Tvůj model má 800x600 a že je to 3LCD, a přitom pod tímle označením prodává datart tohle:
http://www.datart.cz/katalog/Projektor- ... L-EX4.html :?:[/quote]

No vidiš, tak má dokonce více, já to přeně nevim, z PC jedu pořád na 800x600, takže to nějak neřeším to co má navíc...
Jinak co se týká koupě zavolej si na

LEVNETELEFONY.CZ
Telefon: 257 311 897, 724 769 343
E-mail: belohorska@okpoint.cz

Otevírací doba:
Po - Pá: 10:00 - 18:00
So: 9:00 - 12:00

a optej se na projektory zda mají nějaký...
Já ho u nich kupoval pred rokem a půl za 11 000,- sice bez dokladu, záruky atd. ale měli více typů, takže se optej tam, zda mají něco k mání, kamarád od nich kupoval pred pul rokem jiný typ se "slevou" 14 tis :-)

EVO

Příspěvek od EVO »

Hustě!!! :shock: ale bez záruky zase, to je docela na prd ne?? Ačkoliv, jestli si ho můžeš před koupí vyzkoušet, tak co......

djtola

Příspěvek od djtola »

EVO píše:Hustě!!! :shock: ale bez záruky zase, to je docela na prd ne?? Ačkoliv, jestli si ho můžeš před koupí vyzkoušet, tak co......
Co se týká diskoték, je ti záruka stejně na prd.
Zašpiněnou optiku ti neuznají a nic víc se tam rozbít "nemůže"

EVO

Příspěvek od EVO »

právě, taky si myslím, proto se mi to zdá dobrý! Dík!!

Odpovědět