Big Dipper Laser

kocur

Re: Big Dipper Laser

Příspěvek od kocur »

ToLa mozes dokazat nejako toto tvrdenie ze Shinp SL-7 100mW Green je vykonnejsi ako Laserworld 400mW Green?
A ake maju rychle galva tie tvoje super lasery sa tiez asi nikde nedozvieme.
Profi audio, zvučenie a iné...

ToLa

Příspěvek od ToLa »

kocur píše:meral si realne tie vykony tvojich laserov a teda uz spominaneho laserworldu?
alebo to sa len tvojmu oku javi silnejsie?
Neměřil, ale rozdíl mezi 25 a 100mw, by mel být 4x menší, a když ten můj 25mw, svítí více, tak opravdu nepotřebuju nic meřit, stejně jako s 100mw a 400mw, když se podívám, tak opět není 4x slabší, ale svítí méně max o 10% ale spíše stějně... nemluvíme tu o 80 a 100mw, ale o 4x menším výkonu, k tomu opravdu nepotřebuju měřák....

Tady máš video laserworld 400mW (od Azua, naměřených 360mw reálných) a mých 3x50mw, pominu li, že LW je 20k a já mam 5k, takže grafika stojí za hovno, tak 8x silnější není ani omylem...

http://www.youtube.com/watch?v=XEdtDzQ3 ... r_embedded

kocur

Příspěvek od kocur »

Mam pocit ze cim je laser pomalsi tym sa ti javy ako silnejsi. Ak to tak nieje tak ma oprav. A to ze sa ti zda silnejsie je mozno iba tvoj pocit ja ten pocit rozhodne nemam.
Naposledy upravil(a) kocur dne 16 říj 2009 14:19, celkem upraveno 1 x.

ToLa

Příspěvek od ToLa »

Já neřikám, že ty co vidíš jsou silnější, ale jsou to 50mW vs 400mW a opravdu se ti zdají 8x slabší jo? :mrgreen:
Já ti za 14 dní udělám srovnání 25 - 50 - 100mw vedle sebe, ten 100mW je zbytečné i věšet, když svítí méně než těch 25 :-D takže ho nidke nemam ani vyfocenej :mrgreen:

kocur

Příspěvek od kocur »

ToLa píše:Já neřikám, že ty co vidíš jsou silnější, ale jsou to 50mW vs 400mW a opravdu se ti zdají 8x slabší jo? :mrgreen:
Já ti za 14 dní udělám srovnání 25 - 50 - 100mw vedle sebe, ten 100mW je zbytečné i věšet, když svítí méně než těch 25 :-D takže ho nidke nemam ani vyfocenej :mrgreen:
ok som na ten experiment zvedavy. bolo by dobre keby si s kazdym laserom zasvielil iba jeden jediny luc. aby tvoje zdanie nemohla ovplyvnit rychlost galva.

ToLa

Příspěvek od ToLa »

Luc? :shock:

kocur

Příspěvek od kocur »

ToLa píše:Luc? :shock:
paprsek

Azu

Příspěvek od Azu »

Ono to není tak jednoznačné a pro porovnání je potřeba mít ty lasery na stejném místě, třeba hned ty tři vedle sebe svítíchích do stejného prostoru, protože takto to už opticky klame protože v jednom místě je okolní světlo a tím to opticky vypadá na menší výkon, ale pravdou je že ty Tolovy lasery svítěj opěravdu hodně na to, že maj mít nějakých 25 nebo 50mw a můžu dát ruku do ohně za to, že svítěj víc jak Laserowrld 100mW, podle mně co sem to moh tak nějak vidět, bych jako ekvivalent od Laserworldu musel mít tak okolo 180 - 220mW a prostě ty peníze co stáli ty jeho jsou opravdu někde jinde.
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky

Rosi

Příspěvek od Rosi »

ToLa: Je potřeba si uvědomit u těchto "čínských" laserů jednu podstatnou věc. Já jsem majitelem 4 kousků 100mw čiňanů stylu ToLa super laser (krom nich ještě 8ks Laserworldů CS a plnobarevných RS) a svítí opravdu nádherně. Ale proččč tomu tak je? Protože mají propracovaný přednastavený animace a ty jsou dělaný za účelem vycucat z mála maximum. Také čím nižší rychlost vykreslování, tím se zdá být svítivost větší. Je to jednoduché, paprsek se nerozptýlý do tolika bodů. Potom se může zdát, že 25mw / 10K svítí více než třeba 100mw / 25K. Ono, pokud tam skočí vlna, nebo rovina v plné šířce, už to tak horké se svítivostí není :D Také jsem je měj vedle LW CS 150mw a spíše záleželo na tom, co který laser právě kreslí. Takže jednou měl navrch jeden, někdy druhý. Bohužel ty mé čínské nemají ILDA, aby se dali porovnávat na konkrétní animaci ....
Pioneer CDJ900,Reloop 6000MK5,Pioneer DJM 700k,Technics RP-DH1200

ToLa

Příspěvek od ToLa »

Toje jasný, ale i ten můj 100mw za 5500,- kč i s poštovným měl lepší animace než 400G od LW, který je x krát dražší...

A osobně, radší mam laser s napsaným výkonem 40mw a grafikou na pikaču, než 100mW od LW, který má grafiku taky na pikaču (souvislá grafika to není také) ale k čemu to je, když není přes ty 40mW vidět? :mrgreen:

Azu

Příspěvek od Azu »

Nevim kde je chyba, ale na YouTube sem našel tři videa Laserworld CS-400 G a RGY ovládané přes ILDA, které krásně kreslili grafiku a animace a vše bylo ostré a jasně viditlené stejně jako je tam v autoprogramu ten chodící dinosaurus. Jenže ať dělám co dělám tak ani na jednom ze tří Laserworld CS-400G a jednom CS-250G tohoto nějak nemůžu dosáhnout, texty jsou rozluštitelné jen při velké představivosti, grafika je taková nějaká celá rozkmitaná, testovací obrazec se na koncích různě kroutí, čáry nejsou rovné, prostě humus. Zkoušel sem to se sfotwaem Showeditor 2006, 2009 a Moncha a všude stejněj výsledek.

Rosi

Příspěvek od Rosi »

ToLa píše:Toje jasný, ale i ten můj 100mw za 5500,- kč i s poštovným měl lepší animace než 400G od LW, který je x krát dražší...

A osobně, radší mam laser s napsaným výkonem 40mw a grafikou na pikaču, než 100mW od LW, který má grafiku taky na pikaču (souvislá grafika to není také) ale k čemu to je, když není přes ty 40mW vidět? :mrgreen:
Přesně o té grafice to je, psal jsem, že "čiňan" má propracovanější grafiku. A záměrně dělanou za účelem zvýraznění tohoto laseru. Já si ale animace dělám sám a tady už kecáš pičoviny, když tvrdíš, že 100mw od LW zanikne oproti tvým čiňanům. Pokud tam budu posílat stejné obrazce, bude na tom LW lépe.
A za tím si stojím ..... Pleteš jabka a hrušky dohromady. Psal jsem, že čiňan svítí na oko lépe a psal jsem i proč. V momentě, kdy si obrazce řídím sám přes ILDA, je situace jiná a s klidem 150mw LW přesvítím své 100mw číňany. Je to jen finta (spíše chytrý krok) výrobců čínských laserů. Ale v momentě, kdy mi nestačí, abych měl pořád dokola stejné animace a budu si je vytvářet sám, tak zjistím, že LW na tom je lépe. Na rozdíl od tebe vím, o čem píšu, dávno mě přestalo bavit využívat přednastavených animací od výrobce :D

Rosi

Příspěvek od Rosi »

Azu píše:Nevim kde je chyba, ale na YouTube sem našel tři videa Laserworld CS-400 G a RGY ovládané přes ILDA, které krásně kreslili grafiku a animace a vše bylo ostré a jasně viditlené stejně jako je tam v autoprogramu ten chodící dinosaurus. Jenže ať dělám co dělám tak ani na jednom ze tří Laserworld CS-400G a jednom CS-250G tohoto nějak nemůžu dosáhnout, texty jsou rozluštitelné jen při velké představivosti, grafika je taková nějaká celá rozkmitaná, testovací obrazec se na koncích různě kroutí, čáry nejsou rovné, prostě humus. Zkoušel sem to se sfotwaem Showeditor 2006, 2009 a Moncha a všude stejněj výsledek.
Zkoušel jsi si pohrát s rychlostí vykreslování v MONCHE? Je to v nastavení výstupu.
Zkoušel jsem zrovna minulý týden RS 800 RGY a ze srandy psal na stěnu domu z venku nápis " Veselé Vánoce Vám přeje Rosi" a vypadalo to mazaně i při psaní na cca 6m šířce. Spíše mě zajímá, jak to natočit, nebo vyfotit. To se mi nedaří .... J

ToLa

Příspěvek od ToLa »

Rosi píše: Přesně o té grafice to je, psal jsem, že "čiňan" má propracovanější grafiku. A záměrně dělanou za účelem zvýraznění tohoto laseru.
To jsem nepozorně četl...

A co je mě po tom, že to je vyrobený za účelem lepší viditelnosti? To nikoho ani me nazajímá, jediný "měřitelný" výsledek u těhlech levných blikátek je svítivost, o použitelné grafice se nedá mluvit ani u 400G od LW... takže ta je naprosto pomíjející a jak kdo dosáhl toho, že to vidim lépe je mě jedno a návštěvníkům taky....

Azu

Příspěvek od Azu »

Zkoušel, při snížení rychlosti je to ještě větší bída a na těch 20k, které ty lasery mají mít to je hnus úplně stejně, dal sem i větší číslo na zkoušku, ale žádnej rozdíl

Odpovědět