AA REVO III

Odpovědět
ToLa

AA REVO III

Příspěvek od ToLa »

Nemáte někdo vlastní zkušenost s tímto světlem?
Na leddiodový projektor to svítí dle videí celkem slušně, a cena kolem 5000,- není taky nijak extra hrozná, ale zajímaly by mě nějaké osobní zkušenosti...

Jinak videa jsou třeba tady, pro ty kdo nevědí co jde...
http://www.youtube.com/results?search_q ... rch=Search

dj_camil

Příspěvek od dj_camil »

Na ty videa jsem se taky koukal, skoro na všechny, ale akorát mě u toho štve, že je to jakoby pořád stejné, jezdící kruhy..Ale výhoda je strobo, to normální halogenky neumí..
Music is my destiny!

Ludek

Re: AA REVO III

Příspěvek od Ludek »

Tak já už ho mám od včerejška doma. První dojem po vybalení je, že to není zase až tak velká bedna jak všude uvádějí (312 x 306 x 334 mm) Já jsem naměřil pravítkem šířka: 260 x výška 240 x hloubka (dozadu) 310 mm. Nevím, kde ty čísla vzali, to bude asi i s přimontovaným transportním uchem/držákem otočeným směrem nahoru. Takže moje první starost jak to budu vůbec převážet je vyřešena :) Co se týče svítivosti, tak je to OK, někde se uvádí jas srovnatelný s 800W halogenkou, jinde s 400W, ale na papírové krabici výrobce uvádí, že je to srovnatelné s 250W a to by tak podle mě asi přibližně odpovídalo. Porovnával jsem to s 250W starým poctivým (OK project) paprskovým efektem a ty paprsky od žárovky byly sice o něco (málo) silnější, ale zase Revo III je má pěkně ostré, je jich o hodně víc (max. 392 současně) a osvítí tak větší plochu.
Můžu říct, že se jedná opravdu o "inteligentní" světlo. V podstatě ho stačí strčit do zásuvky a ono už se o sebe postará samo. Mikrofon se sám přizpůsobuje hlasitosti hrané hudby a podle toho se automaticky přepínají jednotlivé obrazce a programy. Vzadu vedle LED displeje do rytmu bliká LED dioda pro kontrolu, že světlo tu hudby "slyší" správně. Pokud je úplné ticho, tak světlo přejde do režimu, kde zhruba v sekundových intervalech přepíná barevné kružnice, dokud nezačne znovu hrát hudba.
Líbí se mi, že REVO III umí také na displeji zobrazit počet hodin, kolik bylo celkem v provozu, takže pokud byste ho kupovali z druhé ruky, víte co má za sebou. Mně po včerejší první osmihodinové akci ukazuje 8 hodin, takže to asi sedí. Ale vzhledem k předpokládané životnosti LED 100 000 hodin to stejně není zase až tak důležité. (při používání 8 hodin v kuse v pátek a v sobotu to vychází podle mých propočtů na nějakých 120 let :lol: )
Tolik moje první dojmy. Teď ho budu zkoušet ovládat přes PC pomocí DMX, tak třeba pak zase něco dopíšu.
Jinak koupil jsem zde: http://www.club-music.cz/dj/led-sveteln ... -rgbw.html a můžu jedině doporučit. 8)

PS. Možná by bylo vhodné přemístit tento topic do fóra Světelná technika a VJing.

JB007

Příspěvek od JB007 »

Funtom

Příspěvek od Funtom »

REVO III mame v klubu.. ovladani pouzivame pres zvuk protoze nam to delalo trosku ,,bordel´´ přes DMX ale nevím čím to... každopádně je to světlo co má opravdu velkou svítivost.Máme ho cca 6m nad parketem a bomba.Dokonce ani nemusi byt namlženo a je videt.Bezproblemové světlo s nízkým odběrem proudu.. téměř žádná údržba jen občas přejet hardem a v poho... :D takže jen do něj

Ludek

Příspěvek od Ludek »

Mně jede přes DMX naprosto v pohodě. Skvělé je, že světlo bliká samo pořád automaticky podle hudby, dokud se neobjeví na vstupu DMX signál. Pak už jede podle DMX. Jednou se prostě nastaví DMX adresa a už se nikdy nemusí nic dalšího nastavovat nebo přepínat, ať už ho chcete ten večer ovládat přes DMX, nebo ne.

Odpovědět