Prvni track - Georgo_K

Nové skladby vkládejte po vytvoření profilu v menu DJs.
Zamčeno
Georgo_K

Prvni track - Georgo_K

Příspěvek od Georgo_K » 03 kvě 2010 11:48

Ahoj vsichni,

jsem ve skladani opravdu novacek, delam to spise jen kdyz se nudim :). Davam sem svuj track tesne pred dokoncenim ke kritice, jestli to neni uplne zbytecny pocin. Nemam moc velkou zasobu generatoru zvuku a VSTi pluginu. Jen bych chtel znat nazor nekoho kdo se skladanim hudby zabyva...

Dal se chci zeptat jak na mastering, snazim se to ladit jen hlasitosti urcitejch kanalu a nemam na to zadny soft, tak kdyby mel nekdo nejaky tipy rady a triky, byl bych moc vdecnej.. Protoze at s tim kroutim jak s tim kroutim, vysledek mi neprijde nic moc....

Netusim ani uplne co je to za styl, je to takova vice vrda tranecni zalezitost 140 BPM

za kazdou pripominku a kritiku budu opravdu rad, i za doplnkovy napady...

Dekuju moc George

>>>>>> http://uloz.to/4691379/mash-up-by-george.mp3 <<<<<<

RickySho

Re: Prvni track - Georgo_K

Příspěvek od RickySho » 04 kvě 2010 20:16

neni to zly :) akorat mi tam vadi ze ten hlavni zvuk je moc hlasitej (ten lead jak lita ze strany na stranu) - chce ho o dost ztlumit.... ale jinak zajimavy

jinak jestli ses fakt novacek tak mastering zatim nech bejt... mastering je proces po dokonceni tracku, kdyz uz ho vyexportujes do wavu... jedna se o nejjemnejsi finalni vyladeni tracku, tak, aby znel co nejlip na jakymkoliv soundsystemu - pomoci EQ, komprese, M/S processingu atp a na zaver zvednuti celkovy hlasitosti skrze limiting.... je to nejtezsi a nejslozitejsi faze, vpodstate akusticka fyzika az bych rek :)

ty se ptas na mixdown, to je faze kdyz dokoncis track (hudebni myslenku) a upravujes ho tak, abys ho pripravil na mastering - tam muzes delat tisic a jednu vec, od upraveni kicku a basy aby se nekryli (nejtezsi) az po roztahovani nastroju do stran (panning), opet EQ, komprese, atd atd.
"upravovani kanalu" - tim myslis asi upravovani hlasitosti jednotl. stop - to je presne prvni vec, co behem mixdownu delas (a jak sem psal vejs, zacal bych tim ze ztlumim ten lead :D ) - na netu je miliarda informaci o obou procesech...

ale jinak po hudebni strance takovy zajimavy techno bych rek, jen tak dal :)

Georgo_K

Re: Prvni track - Georgo_K

Příspěvek od Georgo_K » 11 čer 2010 09:47

Diky moc za koment, opravdu potesil... Zkusim se poohlidnout na netu :) moc navodu na fruity loops jsem tam zatim nenasel, tak zkousim pokus omyl.. jeste jednou diky chlape :)

Zamčeno