MatisS - Autumn

Nové skladby vkládejte po vytvoření profilu v menu DJs.
Zamčeno
DjMatisS

MatisS - Autumn

Příspěvek od DjMatisS » 22 říj 2010 21:55

Zdravím,
po relativně dlouhé době se mi povedl track, který mne tak melodicky chytil, že jsem od něj nevstal ani po zhruba devíti hodinách...
Výsledkem je tedy ještě nezmástrovaný track (chtěl jsem to postnout jako nápad když to mělo ještě tři minuty) o délce sedm minut.
Má název Autumn a je k dispozici zde:

http://soundcloud.com/djmatiss/autumn-unmastered

Předem díky za jakékoliv komentáře, včetně konstruktivní kritiky, kterou potřebuji pro výsledný mix a mastering.
PS: Mám pocit, že hlavní motiv odněkud znám, ale nepřišel jsem na to odkud, takže pokud byste někdo pojal podezdření že kopíruji, tak se rád dozvím koho a jak dobře :D
Behringer BCD3000+DELL Studio1537+Traktor PRO+Technics RP-DH1200

DJ PATR1CK

Re: MatisS - Autumn

Příspěvek od DJ PATR1CK » 23 říj 2010 02:13

no melodie je dobra ale skus to jeste namastrovat a uvidime :wink:

RickySho

Příspěvek od RickySho » 23 říj 2010 03:07

hudebne fakt zajimavej napad, myslim ze by se z toho dalo vytriskat docela dost. me se treba libi od 4:15 jak melodii zacne doplnovat ta kytara, zapada to tam do sebe a nezni nijak prvoplanove a neni to furt to samy dokola, i stridas nastroje atp.. to je dobry :)
mix je samozrejme kamen urazu. ono je to vicemene jeden velkej proces kde vsechno souvisi se vsim, takze nema smysl tu vypisovat co konkretne zlepsit, resp. spis to proste nejde.
ale abych jen obecne netlachal - vykasli se na mastering, to je ted jen ztrata casu, dulezitej je hlavne mix. jestli ti nevadi cist anglicky manualy tak doporucuju:

http://dl.dropbox.com/u/7653339/mixing.pdf

sou tam pokryty zaklady, ale na zacatek booohate staci :)

M@to

Příspěvek od M@to » 23 říj 2010 10:05

suhlaism s RickyShom..
napadovo aj melodicky je to slusne, ale niektore nastroje by bolo treba este doladit, eq, nejake efekty a podobne...
rovnako by bolo este treba ozvlastnit nejak cely track, taktiez nejakymi efektami, crashami, sumom atd. a cele, ako pisal Ricky, to zladit dokopy...pretoze sice konkretne sa tazko nieco vycita, ale celkovo to zatial posobi tak nejak prazdne..
ono neviem ci spravis este s tymto konkretnym trackom nieco, ale casom sa vsetky tieto veci urcite nejak dostavia, len treba stale skusat a tvorit :wink:

DjMatisS

Příspěvek od DjMatisS » 23 říj 2010 10:42

Dík za hodnocení pánové.
Co se týká mixu, tak to je skutečně nedostatek tohoto tracku. Zatím jsou víceméně rozházené hlasitosti u jednotlivých tracků.
@RickySho: Dík za tim na PDFko, pročtu se tím.
Dneska se na ten track ještě vrhnu, šlo mi vlastně o to jestli se vám líbí hudebně, protože překrývám dost nástrojů a někomu by to mohlo znít třeba falešně.
Zatím dík za komentáře.

DjMatisS

Příspěvek od DjMatisS » 30 říj 2010 23:51

http://soundcloud.com/djmatiss/autumn-mixdown

Provedl jsem aspoň pro mne slušný mixdown. Dost se to rozkročilo do prostoru, posuďte sami. Zatím dělám co umím, v téhle oblasti se ještě hodně učím. Časem snad bude zvuk lepší. Když to porovnám se svojí úplně první tvorbou, už teď to zní zajímavě, začíná se to profilovat.

Děkuji předem za komentáře...

DJ PATR1CK

Příspěvek od DJ PATR1CK » 31 říj 2010 02:40

DjMatisS píše:http://soundcloud.com/djmatiss/autumn-mixdown

Provedl jsem aspoň pro mne slušný mixdown. Dost se to rozkročilo do prostoru, posuďte sami. Zatím dělám co umím, v téhle oblasti se ještě hodně učím. Časem snad bude zvuk lepší. Když to porovnám se svojí úplně první tvorbou, už teď to zní zajímavě, začíná se to profilovat.

Děkuji předem za komentáře...
toho sterea si tam dal moc uber ho strašně to táhne za uši :| jinak určitě lepší než minule

DjMatisS

Příspěvek od DjMatisS » 31 říj 2010 21:25

http://soundcloud.com/djmatiss/autumn-m ... me-changes

stereo prošlo ještě jednou komplet úpravou... trvalo to protože mi padal massive, tak jsem mel odpoledne v duchu updatování všeho co šlo...

Snad to bude lepší. Plánuju ještě nějakou další práci přímo na tomhle, plus se mi rýsuje novej nápad, takže ještě uvidíme.

DJ PATR1CK

Příspěvek od DJ PATR1CK » 01 lis 2010 01:53

DjMatisS píše:http://soundcloud.com/djmatiss/autumn-m ... me-changes

stereo prošlo ještě jednou komplet úpravou... trvalo to protože mi padal massive, tak jsem mel odpoledne v duchu updatování všeho co šlo...

Snad to bude lepší. Plánuju ještě nějakou další práci přímo na tomhle, plus se mi rýsuje novej nápad, takže ještě uvidíme.
no tak hned je to lepší :wink:

DjMatisS

Příspěvek od DjMatisS » 07 lis 2010 00:24

Tak toto je vesměs poslední verze (další úpravy zatím neplánuju, dosáhl jsem v podstatě toho co jsem chtěl)

Půdovní verze byla tak nějak ušlápnutá na výškách, a chyběla tomu dynamika, tak snad se to tady povedlo.

http://soundcloud.com/djmatiss/autumn-mixed-down

Budu rád za názory k nové verzi, protože podle mne se to poněkud posunulo...

RickySho

Příspěvek od RickySho » 07 lis 2010 15:14

no nvm cim jsem se zaslouzil ze si nekdo ceni myho skromnyho nazoru na track ale kazdopadne diky a pokusim se teda to zhodnotit podrobne tkze se predem omlouvam za to ze to bude asi moc obecny a dlouhy :)

takze jak sis samozrejme asi sam vsimnul, oproti ty prvni verzi se to vyrazne zlepsilo, good job. ale jelikoz pusobis jako clovek co to s produkci mysli vazne, tak je potreba napsat co tomu stale chybi nez vyzdvihovat co se zlepsilo.
takze mimo samotnej mix - hudebni jadro toho tracku sem resil vejs, to je proste dobry. ale - navazu trochu na to co psal M@to - je potreba to ozvlastnit, tyhle styly hudby sou o prehnanejch emocich, energii, hlasitosti, musi to pumpovat, rvat privadet to do extaze - proto vsechny ty nekonecny buildupy ktery ti nakonci vpalej do xichtu basu a track se rozjede. tzn vic crashu, FX efektu, sumu, ruchu, cinelu, nemelodickejch zvuku v pozadi, najezdu, atmosfer atd atd atd. variaci, ono staci ze jednou za 8 baru preusporadas clapy, nebo das malej snare roll, vynechas dva kicky a udela to hodne.
co se tyka vyberu zvuku, tady je to samozrejme o originalite a vkusu, nadruhou stranu to, ze urcitej typ soundu a nejaky vzorce v ty hudbe se opakujou, ma svuj duvod - proste fungujou. snaz se poslouchat profi tracky a snazit se je vicemene napodobit - jak skladbou tak sounddesignem - to neni o kopirovani - ale o tom ze se clovek nauci to co funguje - a na tom muze stavet a vytvaret vlastni veci.

no a mixdown - jak sem psal, zlepsils to, uz to neni vsechno tak utopeny. nicmene je co zlepsovat dal - lowend - kick je trochu slabej, ale bass a kick je to nejtezsi samozrejme tkze to chce cas a experimentaci, obecne by to chtelo ozvlastnit zvuky, hutnejsi clap, v breakdownu vic layeru na ten pad, roztahat a nakroutit ten lead trochu (pusobi to jakoby uplne zakladni saw wave bez uprav, bez stavy) no a obecne zlepsit trochu praci s reverbem (hlavne - to bych rek ze je nejpatrnejsi) - nejlepsi je hledat obecny navody a tutorialy stylu napr jak na kompresi a reverb urcity casti - napr jen perkusi, nebo jen basy atd. a pak to postupne do sebe zapadne.

no ale na zaver opakuju, je toho hrozne moc co se clovek musi ucit, ale jak sam vidis, prinasi to vysledky, takze snad te to motivuje k posunu dal a dal a za par mesicu ti vydaj track na nejakym labelu :) hodne stesti

DjMatisS

Příspěvek od DjMatisS » 07 lis 2010 18:31

Dík za obsáhlý komentář. Postupem času se na to budu zaměřovat, chci pak taky pořídit lepší repro a nějakej control surface, abych vic slysel, nez videl... uvidime uvidime...

M@to

Příspěvek od M@to » 08 lis 2010 00:28

co napisat po takom dlhom komentari :D
plati to co som pisal predtym a suhlasim s tym co napisal Ricky...i ked zvladnut vsetko to co on vymenoval tak to si tu asi nepiseme na tomto fore :D takze chce to dalej len robit a robit a skusat...a to odkukavanie od profesionalov pouzivam aj ja, ked sa mi zapaci nejaka ficura...stejne sa mi to vacsinou podari napodobnit tak z polovice takze tiez by som o ziadnom kopirovani nehovoril, skor o brani si prikladu :)

djfelixus

Příspěvek od djfelixus » 08 lis 2010 10:24

Taktéž jsem byl požádán o zhodnocení tracku.

Master je vcelku dobrý, melodie se mi taky líbí, nicméně pro mě byly nejzásadnější beaty, které byly dost hrubé vůči té melodii. Skoro bych řekl, že si to v téhle oblasti žádá více takový ten tech-housovský až minimalistický styl. Po téhle úpravě a do budoucna třeba s přidáním nějakého vokálu ve formě zpěvačky si myslím, že by se to mohlo vyšplhat až na nějaký ten chart.
Jen tak dál.
www.djfelixus.cz |Official site
www.freedj.cz |Skutečně svobodní DJové

Paul Diamond

Příspěvek od Paul Diamond » 10 lis 2010 10:50

fajne to je paci sa mi melodia :)
sdjs.sk
sdjs.podomatic.com
myspace.com/pauldiamondsk

Zamčeno