Numark Party Mix Pro

Odpovědět
Uživatelský avatar
pixel
Administrátor
Příspěvky: 145
Registrován: 08 bře 2007 21:42

Numark Party Mix Pro

Příspěvek od pixel »

Nejlepší kombinace tří zařízení pro párty.
26. 9. 2018

V nedávné době firma Numark oslovila mladou generaci dýdžejů poměrně jednoduchým, ale dostačujícím kontrolérem Party Mix. Ten kombinuje ovladač pro DJ software a tři LED světla, které blikají do rytmu přehrávané hudby. Numark Party Mix Pro od menšího sourozence přebírá kontrolér i světla a navíc přidává podsvícený reproduktor se zesilovačem, podporu pro Bluetooth zařízení a celé je to zabalené v mobilní skříni.

Prvním seznámení
Už samotné balení pro přepravní službu dává představu o velikosti zařízení. Nejde o žádného drobečka. Váha 12,5 kg a rozměry 381 x 329 x 460 mm. To je slušná krabička na každodenní nošení. Naštěstí vývojáři firmy Numark vybavili Party Mix Pro kolečky a vysouvací rukojetí, jako mají cestovní kufry. Pro přepravu ideální, při tom je možné stále hrát.
Obrázek
Rozměry, hlavně výška, jsou trochu nepraktické. Aby byl mix na zemi, je moc malý a uživatel by se musel celou produkci ohýbat. Pokud se postaví na běžné DJ stanoviště, tak je moc vysoko. Prostě na pohodlnou produkci je potřeba najít správně vysoký stolek. Ideální velikost je konferenční stolek v obýváku kamaráda, kterému dojeli rodiče na víkend pryč, a on pořádá pařbu. Zde vidím i cílové uživatele. Školáky základních, střední možná i vysokých škol a jejich volnočasových aktivit.

Mobilita na prvním místě
Pokud zrovna není Party Mix Pro používán s počítačem nebo iOS zařízením, které dovedou využívat i kontrolér, může fungovat i jako Bluetooth 4.0 reproduktor. Stačí použít mobilní telefon nebo jiné zařízení a spárovat je s Party Mix Pro a začít hrát. Hlasitost se řídí na mobilu, nebo jen hlavním zesílením zesilovače reproduktoru. Pokud je potřeba zapojit například MP3 přehrávač, který nemá Bluetooth, je možné využít analogový vstup v podobě 3,5mm Jack konektoru a propojit přístroje kabelem.

Zařízení má vestavěnou baterii, se kterou dokáže hrát až 8-12 hodin při 75% hlasitosti a všemi zapnutými světly. Mezitím jej stačí někde zapnout do zásuvky a akce se může změnit na nekonečnou párty. Vypadá to, že jsou použity levnější NiMh články nebo podobné, než drahé Li-Ion baterie. Aby se baterie nabila na 100 %, potřebuje tak 10 hodin času, tak možná bude čas i na nějaký spánek.

Zábava
Jako na dospělého DJ na mě Party Mix Pro působí jako na malé dítě. Oči a rozum velí, že je to hračka, ale nenechá vás chladným. Je to taková roztomilost, že si s ní musíte stále hrát. Hodně z toho dělají vestavěné světelné efekty, které jsou působivé čím větší je v místnosti tma. Hlavní roli hrají tři velké čočky, pod kterými jsou RGB LED diody. Ty mají za úkol ozářit sál. Na posluchače bude dělat dojem světelný panel, umístěný pod celým reproduktorem. Pro něj je připraveno sedmnáct přednastavených světelných show. Některé jsou navrženy jen pro efekt, jiné reagují i na hudbu. Každopádně svou roli dělají velmi dobře a pro diváka je to zajímavé. Komu by to nevyhovovalo, může světla úplně vypnout.
Obrázek
Samotný kontrolér je shodný s menším bráškou Numartk Party Mix. Rozdíly jsou ve světelné show a vestavěném reproduktoru a z toho vyplývající i přidané ovládací prvky. Stav baterii je zobrazován pomocí čtyř LED. Na vrchním panelu je také umístěn USB konektor s proudem 1 A, který slouží pouze pro nabíjení mobilních zařízení.

Zvuk
Samotný reproduktor hraje poměrně slušně. Zvuk zajišťují dva reproduktory, a to 3” výškový a 8” basový. Chybí mu sice hluboké basy, ale 80 W špičkového výkonu spolehlivě ozvučí i větší místnosti. Komu by to nestačilo, má možnost Party Mix Pro připojit pomocí malého 3,5mm Jack konektoru další aktivní reproduktory. Vestavěný audio převodník má dva páry zvukových výstupů. Jeden je vyveden jako hlavní výstupu na reproduktor a do linkového výstupu, druhý je sluchátkový výstup se samostatnou regulací na vrchním panelu. Pro dokonalejší komunikaci s publikem lze připojit dynamický mikrofon pomocí 6,3mm Jack konektoru. Místo mikrofonu je možné napojit i hudební nástroj, například kytaru.

Programové vybavení
Firma Numark ke všem svým DJ kontrolérům přidává i programové vybavení od různých vývojářů. Pro Numark Party Mix Pro má uživatel dokonce na výběr z několika programů. V první řadě je to program DJ Player Pro. Ten je určen pro mobilní telefony a tablety s iOS systémem. Pro připojení je potřeba použít USB adaptér pro kameru, se kterým se zařízení připojí k reproduktoru pomocí standardního USB kabelu, který je součástí balení. Program nabízí přehrávání až čtyř přehrávačů, filtry a průzkumníka. S Party Mix Pro je možné ovládat pouze dva decky. IPad je možné vložit přímo do žlábku nad kontrolérem a mít jej rovnou při ruce.
Obrázek
Pro počítače se systémy Windows a macOS mají uživatelé na výběr ze dvou programů. Jako hlavní je určen Virtual DJ Limited, druhým programem je Serato DJ Lite. Oba ve své limitované edici nabízí dva přehrávače, mixer, průzkumníka a velmi rozdílná uživatelská rozhraní. Každý si může vybrat podle svého vkusu. Zkoušel jsem i další programy jako TRAKTOR nebo Deckadance, ale ty si s Party Mix Pro nerozumějí. TRAKTOR umí použít audio rozhraní, Deckadance si nerozumí ani s kontrolérem, ani s audio převodníkem. Samozřejmě je jen otázka času, kdy se objeví novější verze programu nebo uživatelská nastavení, které budou Party Mix Pro podporovat.

Závěr
Numark Party Mix Pro je kombinovaný kontrolér s reproduktorem a světelnou show. Svým zaměřením je zaměřen pro mladší generaci DJ, kteří ocení mobilitu a slušný výkon. Na domácí a menší párty není potřeba nosit ani reproduktory a ani světla. Pro větší párty lze připojit větší aparaturu. Osobně mám s Party Mix Pro rozpor. Na jednu stranu je to hračka pro mladé, ale přitom se mi líbí, jaká je s ním zábava, hlavně ve tmě. Pokud bych se měl rozhodnout, na kterou stranu se přiklonit, tak určitě na stranu zábavy. Prostě je s ním sranda.

Výrobce: Numark
Zapůjčil: Disk Multimedia s.r.o.

Mirek Píša

Odpovědět