Opet nabidka vlastni stage - nyni hodne prestizni zalezitost

Jak na uspořádání parties, festivalů a dalších kulturních akcí. Dále se tato sekce zabývá nabídkou a poptávkou po DJs...
Odpovědět
stereoman

Opet nabidka vlastni stage - nyni hodne prestizni zalezitost

Příspěvek od stereoman »

Opet jsem dostal nabidku na vlastni stage na jednom letnim festivalu. Uskutecneni celeho festivalu se momentalne resi a zavisi na tom, kolik penez se vybere od sponzoru. Proto zde nebudu zatim uvadet podrobnosti.

Pro uskutecneni vlastni stage mam jiz domluvene to nejdulezitejsi a to je zvuk, ktery vzdy shanim jako prvni (neni zvuk=neni nic). Jako posledne zbyva sehnat jen reprezentativni zastreseni pro DJs (a pripadne nejake ty svetla).

Kdo by mel zajem podilet se na Tech-houseove stagy a ma nejake vhodne zastreseni k dispozici (s dopravou), tak at se sem ozve. Svetla zatim neresim, to je az to posledni. Pokud to klapne, tak by to mohla byt hodne prestizni zalezitost. Nebudu nic prozrazovat, jen naznacim, ze by se to mohlo konat i na zapad od nasich hranic.

Jako vzdy tomu nechavam volny prubeh. Bud se nekdo najde, nebo se tu par lidi mezi sebou domluvi a zajisti to spolecne a nebo to dopadne jako vzdycky :lol: , coz me nikterat netrapi, alespon budu mit o starost mene :wink: .

stereoman

Re: Opet nabidka vlastni stage - nyni hodne prestizni zalezi

Příspěvek od stereoman »

Prosim piste sem (ne pm), at to mam vsechno pekne na hromadce + jak jsem jiz psal, svetla budu resit az na konec.

Krome klasicke DJ stage poskladane z konstrukce nebo stanu se muze jednat i o mene bezne reseni jako na napr. nakladni automobil:
Obrázek

V zadnem pripade se nesmi jednat o rezave lesenarske trubky a podobne nereprezentativni systemy.

stereoman

Příspěvek od stereoman »

Jeste dodam, ze se nemusi jednat o nic velkeho. Nevim, jak velka "parcela" nam bude pridelena ...

konszpic

Příspěvek od konszpic »

jsem opět kdyžtak na příjmu :-)

Majky_mike

Příspěvek od Majky_mike »

Musíš sem dát podrobnosti... já bych případně tu akci mohl nějakým způsobem technicky podpořit, ale umím to řešit "až na poslední chvíli" a samozřejmě potřebuju vědět kdy a kde to má být. Hodně záleží, jestli na ten den budu mít nějakou další akci a jak to je daleko (náklady na cestu).

stereoman

Příspěvek od stereoman »

Podrobnosti jsem sem dat nemohl, protoze jsem nemel povoleno je zverejnovat. Planovany lineup a podobne detaily si necham pro sebe, ale zbytek teda prozradim, protoze uz je to stejne jedno.

Melo se jednat o festival v zahranici s velmi prestizni ucasti. Puvodne se mel festival konat toto leto, ale na natlak ze strany sponzoru byl o rok posunut. Mel jsem nabidku tam udelat ceskou stage a tuto nabidku jsem zde take prezentoval. Mel jsem dostat k dispozici "parcelu" a urcity budget. Tradicne jsem se rozhodl pro vyber DJs pro tuto stage ferovou metodou a to prostrednictvim urovne prilozeni ruky k dilu, kde cim vetsi vypomoc, tim lepsi podminky pro hrani.

Tento zpusob jsem zvolil proto, abych se vyhnul znamemu scenari, kdy 1 clovek vse zaridi a ostatni si uzivaji jen hrani, kde nakonec pak pripadne jeste dotycnemu nadavaji, ze to ci ono se nepovedlo nebo ze budget mohl vyuzit lepe v jejich prospech apod. Naprosto ferove rikam, ze mi bylo uplne jedno, zda by tam hral Pepa nebo Pavel. Dokonce mi bylo uplne jedno, zda je nekdo v CR znamej DJ nebo ne. Dnes je diky technice a dostupnosti informaci rozdil mezi kvalitou DJs vcelku minimalni a v zahranici stejne valnou vetsinu u nas znamych DJu nikdo nezna. Vstupenka "do klubu" tak byla pro vsechny stejna a i mene znamy DJs se meli sanci ukazat v zahranici. Vysledek je nasledujici:

1.) Ozvali se lide, co by si radi zahrali, ale s prilozenim ruky k dilu to jiz bylo slabsi.
2.) Ozvali se lide, co by ruku k dilu i prilozili. S nekolika jsem se domluvil na tom, ze me budou kontaktovat na skype a vse poresime ustne. Dodnes nikdo nezavolal.
3.) ...

Krome lidi, co by chteli vypomoci se stagy jsem ucast nabidl i rade dalsich lidi. Jednalo se o lidi se kterymi jsem drive spolupracoval v CR a o lidi u kterych jsem se domnival, ze by se do naseho projektu mohli chtit take zapojit. Zde byl vysledek obdobny. Kazdy chce support, ktery ho dostane do zahranici, ale na druhou stranu nikdo nic jineho nez sebe supportovat nechce.

Na zaklade vyse popsaneho a mojem vyskytu mimo CR jsme se po dohode s kolegou rozhodli pozastavit nasi cinnost v CR a na to vsechny navazujici aktivity (tedy i tuto stage). Jiz v lednu jsem sponzorum z CR vratil vsechny vyjednane dary a vyhody ...

Majky_mike

Příspěvek od Majky_mike »

Když víš co... tohle je hrozně těžký, dělat akce stylem, jakým jsi se o to pokoušel.

Můžeš potkat 2 kategorie lidí... úplné nováčky, kteří si chtějí zahrát, ale neumí nabídnout nic moc na oplátku. A pak zkušené lidi, které ty možnosti mají, ale zahrát si zadarmo na "nějaké akci - když nevědí jaké, kde a hlavně kdy bude", pro ně není zase taková motivace.

Já třeba nemám problém zadarmo podpořit nějakou zajímavou akci, kde se seznámim s novejma lidma... pokecám a bude pohoda. A dokonce na ní ani nemusim nutně hrát. Zahrát si můžu koncekonců kdy chci a kde chci... když bych po tom tak moc toužil, určitě bych se nějak protlačil na téměř libovolný fesťák nebo akci (neumim si představit, že by nějakej pořadatel festivalu odmítnul, kdybych mu nabídnul svůj set zadarmo + třeba nějakou barter technickou nabo marketingovou podporu jako bonus). Ale k takovému kroku se člověk nemůže rozhodnout na základě informace "bude to někdy letos, bude to někde možná mimo ČR, bude tam možná hrát někdo, kdo bude ochotný pomoct".

Je ale škoda, že to rovnou věšíš na hřebík. Já bych na to šel jenom trochu jinak. Spíš než podobnou poptávku si rozhoď sítě, kdo tady z okolí co má... budeš vědět, že tenhle má třeba fajn PA, tenhle zase 4ks CDJ 2k, tenhle hliníkové rampy a LED PAR světla, tamtam velkej stan... atd. atd.

A pak s těma lidma řeš už konkrétní věci... "čau... dělám takovou a makovou akci, za 5 měsíců v německu, potřeboval bych tam Tvůj zvuk a světla, mám pár partnerů, kteří se složí alespoň na dopravu" ... stejně tak jako věřim, že by se tu našli lidi, kteří by za možnost hraní dali třeba nějakej sponzorskej příspěvek.

Pak by se takováhle sranda možná dala dát dohromady... ale bojim se, že takhle neadresně se na fóru nic moc nesežene.

Jinak btw... já jsem DJ a VJ, mám 4x CDJ 2k, DJM 2k, odposlechový QSC systém 4kW a komplet VJ vybavení včetně několika střihových režií, média serverů atd. Mám i nějaký hliník, stany, povrchy, projektory a světla. Větší akce dělám se subdodavatelem, který zvládne z vlastní techniky postavit libovolnou stage s line array PA, LED stěnou a robe osvětlením, včetně agregátu. Subdodavatele neumím nabídnout zadarmo, ale mám u něj velmi nadstandardní ceny.

stereoman

Příspěvek od stereoman »

Abych to uvedl na pravou miru, tak ja se o nic nepokousel, protoze tolik volneho casu nemam. Spise jsem chtel, aby se pokouselo zdejsi osazenstvo. Ja jen prisel s prilezitosti. To, zda se najde skupinka, ktera by se ji chytla, bylo jen na zdejsich uzivatelich. Jako jeden ze zakladatelu tohoto fora, jsem to nabizel tady a takovym zpusobem kvuli tomu, aby forum a zdejsi lidi dostali sanci se trosku posunout.

To, ze jsem lidi malo informoval a tak je malo motivoval je mozne. Vice informaci jsem vsak nemohl sdelit, protoze jsem byl vazan mlcenlivosti. Druhym duvodem bylo to, aby se lidi na akci podileli z duvodu, ze se sejdou s ostatnimi cleny fora - neco jak jsi psal:
Majky_mike píše:se seznámim s novejma lidma... pokecám a bude pohoda
a ne kvuli tomu, ze si budou moct do Bia psat, ze hrali venku na akci s tou a tou hvezdou (toto mela byt prekvapeni/darek/tresnicka na dortu, pro ty co by do toho sli ). Poslednim duvodem bylo to, ze jsem nechtel vypadat jako kecka, kdyby se to nakonec neuskutecnilo nebo uskutecnilo v jine podobe. Mesto akci zakaze, sponzori nedaj $$, nektery z headlineru se nakonec rozhodne neprijet apod. a ja pak budu vypadal jako nejvetsi kecal, ktery tady nabizel moznost zahrat si na akci, kde vystoupi lide ze svetove prvni ligy.
Majky_mike píše:Já bych na to šel jenom trochu jinak. Spíš než podobnou poptávku si rozhoď sítě, kdo tady z okolí co má... budeš vědět, že tenhle má třeba fajn PA, tenhle zase 4ks CDJ 2k, tenhle hliníkové rampy a LED PAR světla, tamtam velkej stan... atd. atd.
Ja to udelal presne jak pises. Poptavku jsem rozhodil prave timto tematem. Pravidelni ctenari vi, ze takoveto tema tu nebylo poprve. Zvuk byl jiz sehnany. Svetla jsem nechaval az nakonec, ty uz v zasobe nejake byly z z drivejsich temat. Resilo se tedy prevazne zastreseni. Ktere by bud nekdo dodal nebo to lidi mohli zajistit spolecne, viz:
stereoman píše:Jako vzdy tomu nechavam volny prubeh. Bud se nekdo najde, nebo se tu par lidi mezi sebou domluvi a zajisti to spolecne a nebo to dopadne jako vzdycky :lol:
Ti co me dobre znaji, tak vedi, ze pokud mam moznost a dotycni si to zaslouzi, tak je rad posunu nekam dal. Nemuzu a ani nechci ale venovat muj cas a energii lidem, co chteji jen prijit k hotovemu.

Odpovědět