GOLDEN AGE: OLDSCHOOL CLASSICS @ RADOST FX (26-05-2017)

Co se kde koná nebo konalo, kdo kde hraje nebo hrál, kdo zazářil atd.
Odpovědět
Dolvich
Příspěvky: 1
Registrován: 05 kvě 2017 13:33

GOLDEN AGE: OLDSCHOOL CLASSICS @ RADOST FX (26-05-2017)

Příspěvek od Dolvich »

[img]http://www.trance.cz/pictures/2014/Gold ... Poster.jpg[/img]

Na konci května se v klubu Radost FX v Praze uskuteční premiérová edice nové klubové noci Golden Age. Ta bude zaměřena na klasickou taneční hudbu zejména žánru trance, který zažíval své zlaté období v 90. letech a na začátku milénia.

A právě na této události se můžete přesvědčit, že především v hudbě platí ono příslovečné „old is gold“. Neboť v duchu tohoto motta se ponese celý večer v nejstarším pražském hudebním klubu Radost FX. Přichystali jsme pro Vás výlet zpět do minulosti do dob, kdy byly nápady originální, skladby stylové, remixy poctivé a hudba měla šťávu.

První edice eventu Golden Age se bude konat již na konci května a vystoupí zde skutečné legendy elektronické taneční scény Talla 2XLC, Airwave, Misja Helsloot a Oliver Lieb. Tito vysoce respektovaní DJové a průkopníci taneční hudby za sebou mají desítky let zkušeností v hudebním průmyslu a patří tak mezi nejpovolanější ve svém oboru. Navíc se všichni pražskému publiku představí ve speciálních prodloužených DJ setech. Můžete se tedy těšit na nabitou oldschool párty plnou největších skvostů zlatého fondu taneční hudby, klasického soundu a čiré nostalgie.
Více informací na https://www.facebook.com/events/1852101571696144/

Kapacita klubu Radost FX je limitována. Kupte si vstupenky již nyní a nenechte si ujít tuto výjimečnou událost. Vstupenky jsou v distribuci exkluzivně v síti Ticketportal na https://www.ticketportal.cz/event.aspx?id=136442

▶ DJ'S ◀

★ Talla 2XLC (DE) ★
★ Airwave (BE) ★
★ Misja Helsloot (NL) ★
★ Oliver Lieb (DE) ★
★ Dolvich (CZ) ★


TALLA 2XLC (www.talla2xlc.com)

Andreas Tomalla více známý jako Talla 2XLC je jedním z průkopníků německé ale i celosvětové techno a trance hudební scény. Jeho působení jako DJe a hudebního producenta je méně komercializované v porovnání se srovnatelně známými umělci, a proto také na taneční scéně platí za skutečného umělce.

V 80. letech, když pracoval v obchodě s vinyly, obhajoval používání slova techno v souvislosti s širokou škálou elektronické taneční hudby. A právě on založil v roce 1984 populární event Technoclub v legendárním klubu Dorian Gray na Frankfurtském letišti. A on byl také spojen se začínajícím ZYX značkou Techno Drome International v roce 1987. Tento vztah se slovem techno je někdy interpretován jako důkaz role Tally 2XLC v raném vývoji žánru techno, přestože jeho vlastní produkce měla EBM/industrial-dance zaměření s house, synth-pop a new beat vlivy.

V 90. letech se věnoval Talla 2XLC koncernu hudebních vydavatelství Music Research, který založil v roce 1989. Pod jeho vedením vznikly proslulé značky Suck Me Plasma a Tetsuo, jenž inspirovaly umělce a DJe po celém světě. V roce 1995 se vrátil k DJingu a koncem 90. let se stal uznávaným remixérem, hudebníkem a trance DJem.

Dnes vystupuje tento elitní DJ po celém světě od Austrálie až po Ameriku, své skladby vydává na nejvýznamnějších vydavatelstvích a nejen díky tomu je vysoce žádaným hudebníkem a jednou z nejzásadnějších postav německé taneční scény. Kombinuje epický sound s mistrovskou technikou a ať už se objeví v klubu či na největších tanečních festivalech, má schopnost uchopit dav a vzít ho do úplně jiné dimenze.

AIRWAVE (www.airwave-music.com)

Dalším vystupujícím bude belgická legenda Laurent Véronnez alias Airwave, jenž je považován za nekorunovaného krále stylu progressive trance. Jeho práce hudebního producenta je velmi ceněná už od začátku jeho kariéry, kdy vydával jednu trancovou klasiku za druhou na kultovní značce Bonzai, které je věrný dodnes. Je autorem několika stovek tracků pro desítky projektů, z nichž zásadní bylo vedle jeho sólových prací také spojení s jeho kolegou Jurgenem Leyersem pod projektem Fire & Ice. Airwave sound inspiroval britskou a holandskou scénu a pomohl některým současným top DJům dostat se tam, kde dnes jsou. A na konci května budete mít možnost slyšet tohoto vyjímečného umělce ve speciálním classic setu zachycujícím ty nejzásadnější klasiky vydané pod labelem Bonzai.

MISJA HELSLOOT (www.misjahelsloot.com)

Po roce se zpět do Prahy vrací legenda holandské scény Misja Helsloot. Klíčovým hráčem na trancové scéně je již více než 15 let, tak dlouho si tento vyrovnaný člověk stanovuje své poslání sdílet to, co miluje nejvíce: hudební extázi. DJingu se věnuje od roku 1992, ale do širšího povědomí vstoupil až v roce 1998, když ho Tiesto pozval k sestavení první In Trance We Trust kompilace vydané na Black Hole Recordings. Byl to pro něj průlom a poté Misja Helsloot vedle Tiesta, Armina van Buurena a Ferryho Corstena pomáhal utvářet holandskou trancovou scénu, která má sílu dodnes. Hrál všude po světě a nechyběl ani na velkých evropských eventech jako Trance Energy, Luminosity, Dance Valley, Nature One, Hyperstate, Quest4Trance či ASOT festivalu.

OLIVER LIEB (www.oliverlieb.com)

Na akci vystoupí i skutečná legenda elektronické a trancové scény Oliver Lieb. Od roku 1989 je považován za jednoho z nejuznávanějších producentů elektronické hudby. Je autorem stovek produkcí na takových kultovních labelech jako Harthouse, Eye Q Records, Platipus, Hooj Choons, Bedrock, Superstition či ZYX Music. Remixoval třeba Svena Vätha, Faithless, Mobyho nebo Snap. Svou hudbu vydává pod několika různými pseudonymy jako L.S.G., Paragliders, S.O.L., The Ambush či Spicelab a pokrývá široké spektrum elektronické taneční hudby od underground techna, přes house a trance až po ambient. A stále pokračuje ve vývoji svého vlastního výrazně osobitého stylu. V nejstarším pražském klubu Radost FX se představí ve speciálním classic producer setu.

Odpovědět