vytvoření setu? je to legální?

Zkušenosti s OSA a Integramem. Názory na tyto organizace. Pravní rozbor existence a činnosti těchto organizací atd.
Odpovědět
dj-johny4
Příspěvky: 309
Registrován: 28 lis 2007 11:39

vytvoření setu? je to legální?

Příspěvek od dj-johny4 »

v jednom zdejším klubu se řešilo jak je to s nahráním setu...
dcl známí diskofilní dj Franta Babka se k tomuto tématu vyjádřil...:


Franta

Ahoj vsem.

Dovolte mi reakci na diskuzi, která se vedla o par prispevku niz na tema stahovani DJ setu a hrani legálně koupenych MP3. Tento clanek neberte prosim jako podnet k diskuzi, jsou to fakta.


Stahovani DJ setu z webu:

Kdyz si umistite na svůj web svůj djset ze svych pisni které sami slozite (tzn. ze sami slozite k temto pisnim text i hudbu), není v tom zadny problem a set muze byt volne ke stazeni.

V pripade, ze namícháte svůj set ( zive, nebo v compu) ze skladeb, jejichz autori jsou zastoupeni mezinarodnimi organizacemi OSA, BIEM, a pod? (a to jsou skoro všechny, krom maleho mnozstvi underground skladeb), muzes svůj set umistit na web POUZE PRO POSLECH a to pouze v pripade ze zarucis, ze set NEJDE ze stranek zadnym zpusobem uživatelem STAHNOUT. (coz je v realu jen tezko proveditelne, ale da se to). Na tento fakt naprosto nemá vliv skutecnost, ze si mix udelal ty, nebo zda jsou pisne autoru zastoupenych OSA, BIEM atd? tvym mixem upraveny.

V pripade, ze chces svůj mix skladeb od autoru zastoupenych OSA, BIEM, atd?sirit (umistit ho na stránkách zdarma ke stazeni, nebo ho vypalit na CD a dal zdarma mnozit), musis mit povoleni jak od všech autoru všech skladeb, tak od originálního vydavatele a OSA. Je velice namahave a zdlouhave ziskat pro tento druh promotion v CR veskera povoleni. Podobnym zpusobem se ziskava povoleni i pro michana CD urcena k prodeji a prave složitost legálního povoleni je pricinou, proc v CR vychází velice malo michanych CD.

SHRNUTI: Zaznamenat (nahrat) svůj DJset k vlastní potřebě je OK. Poustet tento DJ set opakovane na kulturních akcich, které mají zaplaceny poplatky OSA a Intergram je OK. Dat DJset na web POUZE k poslechu s tim ze je 100% znemožněno jeho stahnuti je OK. Umístěni na web s moznosti stahnuti, nebo sireni DJsetu vypalovanim (i zdarma!) je NELEGALNI!. V realu muze tato skutecnost vest k uzavreni prislusneho webu, v krajnim pripade i k trestnimu stihani.


Co se tyce hrani legálně zakoupenych MP3: Je nutne si uvědomit, ze na všech webech, kde muzes muziku v el. podobe legálně koupit a pak stahnout, je napsano, ze koupenou MP3 mas vyhradne pro OSOBNI POTREBU. Tzn. ze se nesmi dal sirit (třeba opakovanym vypalovanim na CD, nebo umistenim na web k volnemu stazeni) Tim ze je koupena MP3 pouze pro vlastní potrebu, není ji, dle platného zákona v CR, mozne hrat na diskotekkach a veřejných akcich. Jinak je to napr. v nemecku, kde jsou v tomto bode jiné zakony.

////////////////
ted mě zajímaj vaše reakce...
tady moje reakce:
osa a jejich dmnc:( maj tak nesmyslný zákony... člověk platí OSA ale ty prachy kerý dáváme OSA tak autořá songů stejně v podstatě neuviděj btw. set kerej nejde stáhnout ale jen poslechnot nelze! pač jsou prográmky, např. audacity, kterým lze nastavit aby se nahrávali všecky zvky kerý jdou do beden... takže stáhnout de všecko.... a taky by mě dcl zajímalo jak je možné že většina předních českých djs má na svých stránkách sety a záznamy svých vystoupení ke stažení... .. zkrátka "OSA zla "

Azu
Příspěvky: 2168
Registrován: 29 bře 2007 00:58

Re: vytvoření setu? je to legální?

Příspěvek od Azu »

Má pravdu naprosto ve všem, ale v našem státě tyto fakta lidi neberou vážně a kždej na ně kašle.
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky

djfelixus
Příspěvky: 786
Registrován: 15 črc 2008 09:03

Re: vytvoření setu? je to legální?

Příspěvek od djfelixus »

Pravdu má ve všem, ale praxe je trošku jiná. Kdyby se to mělo opravdu tvrdě stíhat, tak VOSA stíhá téměř všechny DJe, kteří na svůj web umístí svůj promo set.
Navíc "nemožnost stáhnout" v dnešním digitálním věku je trošku úsměvná, nehledě na to, že už jenom poslech setu bez možnosti stažení ti stejně leze do výstupu na zvukovce, což jde odchytávat tak jako tak, takže s tim nikdo nic neudělá.
www.djfelixus.cz |Official site
www.freedj.cz |Skutečně svobodní DJové

Sharny
Příspěvky: 32
Registrován: 12 led 2008 16:35

Re: vytvoření setu? je to legální?

Příspěvek od Sharny »

Za všechno může demence vlády :( Osa... Nepřipravený, ale odsouhlasený státní maturity... Rasový problémy... Všechno je to politikou tohodle pitomýho státu... Jsou to vrazi kultury, nic víc...

Odpovědět