Vlastni tracky nebo tracky bez autorskych prav VS osa

Zkušenosti s OSA a Integramem. Názory na tyto organizace. Pravní rozbor existence a činnosti těchto organizací atd.
Odpovědět
Guest01
Příspěvky: 7
Registrován: 25 dub 2007 18:56

Vlastni tracky nebo tracky bez autorskych prav VS osa

Příspěvek od Guest01 »

Chci se zeptat, kdyz budu na nejake akci hrat vlatsni tracky nebo tracky bez autorskych prav, napriklad tracky mych kamaradu, kterym nebude vadit, ze jejich tvorbu verejne hraji, jak se k takovym MP3 stavi osa?

DJRadeesek
Příspěvky: 34
Registrován: 14 bře 2007 23:21

Re: Vlastni tracky nebo tracky bez autorskych prav VS osa

Příspěvek od DJRadeesek »

Guest01 píše:Chci se zeptat, kdyz budu na nejake akci hrat vlatsni tracky nebo tracky bez autorskych prav, napriklad tracky mych kamaradu, kterym nebude vadit, ze jejich tvorbu verejne hraji, jak se k takovym MP3 stavi osa?
OSA se, stejně jako my řídí autorským zákonem. Pokud budeš mít (nejlépe s sebou) písemný (nebo jinak doložitelný) souhlas autorů s jejich čestným prohlášením, že dílo je opravdu jejich, pak bude uspokojen autorský zákon a OSA na Tebe nemůže.

OSA bude na tento dotaz tvrdit, že pokud autor není nikým zastoupen, pak automaticky spadá pod ochranu OSA. To je sice možné, ale jak jsem řekl - autorský zákon musí být uspokojen a pokud je uspokojen a OSA si nevyhradila výhradní zastoupení takového autora, nemůže na Vás, ať tvrdí cokoliv.
DJ Radeesek
CrazyRadio.cz
http://www.crazyradio.cz
tel.: +420-212240009

Azu
Příspěvky: 2168
Registrován: 29 bře 2007 00:58

Příspěvek od Azu »

Toto je teorie, praxe je ovšem jiná, viz kauza stíhání provozovatele portálu, který pouštěl náhodně jako rádio na svém webu s písemným souhlasem autorů jejich skladby a přesto ho OSA kvůli tomu žene před soud, že odmítá zaplatit.

DJRadeesek
Příspěvky: 34
Registrován: 14 bře 2007 23:21

Příspěvek od DJRadeesek »

Azu píše:Toto je teorie, praxe je ovšem jiná, viz kauza stíhání provozovatele portálu, který pouštěl náhodně jako rádio na svém webu s písemným souhlasem autorů jejich skladby a přesto ho OSA kvůli tomu žene před soud, že odmítá zaplatit.
Ano, OSA tyto věci příkladně zkouší, ale dle našeho právního zástupce nemá příliš mnoho šancí uspět, protože pojem "díra v zákoně" neexistuje. Vždy se vychází ze všeobecně kladného, morálního směru takového sporného řešení. No a protože nikdo škodu neměl, nemá OSA mnoho šancí. Samozřejmě, kde bychom to potom žili, když ne v právním státě.
DJ Radeesek
CrazyRadio.cz
http://www.crazyradio.cz
tel.: +420-212240009


Odpovědět