Unie posluchačů

Zkušenosti s OSA a Integramem. Názory na tyto organizace. Pravní rozbor existence a činnosti těchto organizací atd.
Odpovědět
Azu
Příspěvky: 2168
Registrován: 29 bře 2007 00:58

Unie posluchačů

Příspěvek od Azu »

V pondělí nám vznikla Autorská organizace posluchačů České republiky.
Doporučuji zejména sekci sazebník.
www.unieposluchacu.cz

Když se podívám kolik zde máme různých autorských organiací, které na zákaldě rozhodnutí vlády mohou vybírat autorské poplatky - OSA, Intergram, naposled vzniklá OAZA (Ochranná asociace zvukařů), tak taková ochranná asociace djů by byla velmi na místě a rozhodně by musela vládou také projít, protože hudební produkce kterou dj obstarává je nepopiratleně též autorským dílem.
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky

Uživatelský avatar
Bj_Carda
Příspěvky: 259
Registrován: 13 čer 2007 01:17
Vybavení

Re: Unie posluchačů

Příspěvek od Bj_Carda »

Ty woe to si dělaj prdel ne ? Ty woe tady opravdu každej chce rejžovat na všem. Osou a integramem počínaje, a tady těmadle hovadama konče. Jako ten zasebník je fakt ftipnej, a odráží vysokou demenci členů organizace.

Sorry za ta silná slova, ale tohle mě fakt zvedlo ze židle.

Až zas půjdu na nějakou párty, tak se radšich vyhnu potlesku a juchání, aby to nemuseli pořadatelé platit...

Mno to mi bude trvat hodně dlouho než to strávím.
Pio CDJ 400, Numark FX 5000, APC20, Senn.HD25/HD215, ART 310A,

Rosi
Příspěvky: 92
Registrován: 29 bře 2008 18:45

Re: Unie posluchačů

Příspěvek od Rosi »

Já to beru jako blbej vtip. Nevěřím, že něco tak stupidního může vzniknout.
Pioneer CDJ900,Reloop 6000MK5,Pioneer DJM 700k,Technics RP-DH1200

Xakroo
Příspěvky: 183
Registrován: 05 čer 2008 14:03

Re: Unie posluchačů

Příspěvek od Xakroo »

Vypadá to spíš jako recese, protože nevím jak by ošetřili, že zastupují automaticky všechny posluchače, a jak by jim zasílali poplatky za jejich autorský poslech. :D
I když chápu že lidská snaha přiživit se a nepracovat, je spolu s lidskou blbostí nekonečná.

Azu
Příspěvky: 2168
Registrován: 29 bře 2007 00:58

Re: Unie posluchačů

Příspěvek od Azu »

To ste opravdu nepochopili :-)
Vzniká to jako recese, ale především pro to, aby tím ukázali jak je nesmyslné vybírat vůbec tyto autorské poplatky za něco co už dávno někdo dodstal zaplaceno a dosáhnout nějaké změny v zákoně. Nemají oprávnění od Ministerstva kultury k vybírání poplatků, takže se bát nemusíte narozdíl od výše zmíněných OSA, Intergram, OAZA a dokonce se snad chystají k záměru vybírat autorské poplatky i producenti jak zaznělo nedávno v nějaké reportáži v televizi.
Je potřeba se proti tomu už konečně postavit, protože by sme se mohli dočkat toho, že každej bude chtít dokola dostávat zaplaceno za něco co zhotovil a většinou za to ještě dostal zaplaceno. To se pak můžeme dočkat toho že svářeč bude chtít autorské poplatky za krásně vytvořený svar, který považuje za autorské dílo, když si postavim sněhuláka, jedná se též nepopiratleně o autorské dílo a lidi kteří jej uvidí by měli zaplatit a takto absurdně bych mohl pokračovat hodně dlouhým výčtem. Měla by se chránit jen práva autorů aby jejich díla nebyla kopírována a upravována, především umělci malíři pro které tyto zákony v provopočátku vlastně vznikli a jakékoliv užití zakoupeného díla prostě musí být již nadále volné, jednou za to dostali zaplaceno, tak co ještě by chtěli. Všichni kdo se podíleli na vzniku písničky, tak dostali zaplaceno a z prodeje nadále dostávají zaplaceno od vydavatelství a to dostává peníze z prodeje muziky, tak proč nás dokola okrádají. Obzvlášť ujeté mně přijde vybírání autorských poplatků organizací OAZA zastupující zvukaře, protože ti dostávají za svou zvukařskou práci poměrně velkej balík peniz a je to jejich normální profese, to mně opravdu hodně nadzvedlo ze židle. To si pak můžu nárokovat za každého kdo zkoukne internetové stránky které sem vytvářel a jsou též autorským dílem nějaké poplatky.
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky

Uživatelský avatar
Bj_Carda
Příspěvky: 259
Registrován: 13 čer 2007 01:17
Vybavení

Re: Unie posluchačů

Příspěvek od Bj_Carda »

Jo tak. tak to potom jo :)

Já už se právě lekl že je to ofiko. a že opravdu plánujou nějaké takové poplatky vybírat. ono bych se vůbec nedivil. u nás je možné všechno :) A jak už zaznělo, když je možné se někde napakovat tak se toho dycky někdo chytne..
Pio CDJ 400, Numark FX 5000, APC20, Senn.HD25/HD215, ART 310A,

Ninja
Příspěvky: 48
Registrován: 24 kvě 2007 18:40

Re: Unie posluchačů

Příspěvek od Ninja »

jsem se rozhodnul, ze take zalozim ochranou organizaci. bude se menovat OSS - Ochranny Svaz Snu. A samo, ze budu vybirat poplatky :!: vas budu zdimat jak citron :evil: . kazdymu se neco zda, treba mladejm klukum co maj poluce se zda o Pamele Anderson :lol: . Ta prece nemuze zustat za vystupovani ve vasich snech bez honorare?!!!! ja tedy budu ty to poplatky vybirat a pak je poctive rozdelim mezi vsechny ucinkujici :lol: . a kdyz bude nekdo tvrdit , ze se mu nic nezda, nebo ze se mu zda jen o sobe, tak bude platit stejne! jak mam vedet ze nelze :?: :idea:

Odpovědět