Použitie no-copyright na verejnej akcií

Zkušenosti s OSA a Integramem. Názory na tyto organizace. Pravní rozbor existence a činnosti těchto organizací atd.
Odpovědět
Altar

Použitie no-copyright na verejnej akcií

Příspěvek od Altar » 30 kvě 2018 21:04

Ahojte.
Ospravedlňujem sa. Možno ste to tu už riešili.
A hoc nie som z CZ, verím, že podobne to bude aj na SK.

Zabezpečujem audio-sústavu na jednu malú ale zato verejnú akciu (podujatie) nekomerčného charakteru. Potreboval by som pustiť do pozadia nejaký hudobný podmáz a je mi vcelku jedno či to bude nejaké moderné pop alebo ľudová hudba nejakého mongolského národa.
Pôvodne som si myslel, že pustím niečo z YouTube s hlavičkou "no-copyright [NCS]" ale ako tak teraz čítam po internete rôzne názory -- vyzerá to že ani táto hudba by nemusela byť beztresne zadarmo.

Ja z toho vážne nebudem mať ani cent, čo by som podľa vás mohol pustiť a určite sa nebáť že mi tam bude nejaký inšpektor zo SOZA skákať po hlave? Neviete o nejakom zaručenom audio-bank-webe kde sa najlepšie všetci autori vzdali všetkých svojich práv?

VĎAKA ZA KAŽDÉ ECHO

bedrich

Re: Použitie no-copyright na verejnej akcií

Příspěvek od bedrich » 30 kvě 2018 21:58

Ahoj,

Já si myslím,že když si seženeš pár originál cd tak se nemusíš ničeho bát. A myslím že to máš o něco lehčí,pokud jak píšeš,že ti je jedno co to bude za styl muziky.

atlon

Re: Použitie no-copyright na verejnej akcií

Příspěvek od atlon » 30 kvě 2018 23:26

hneď si si aj odpovedal - "zabezpečujem audio sústavu" takže -
1. predpokladám že NIE SI ORGANIZÁTOR akcie ale len technické zabezpečenie
2. ti to môže byť jedno aké originál cd tam pustíš
3. "beztrestne" púšťanie skladieb na verejnej akcii rieši ORGANIZÁTOR - ty by si mu mal odovzdať len playlist čo odznelo na akcii
:wink:

Odpovědět