Poradani akci a OSA

Zkušenosti s OSA a Integramem. Názory na tyto organizace. Pravní rozbor existence a činnosti těchto organizací atd.
Odpovědět
Ninja
Příspěvky: 48
Registrován: 24 kvě 2007 18:40

Poradani akci a OSA

Příspěvek od Ninja »

http://www.osa.cz/page5.php
doporucuji tento link a z nej si stahnout tytoo soubory:
- sazebník M - živé provozování hudebních děl do 3000 osob
- sazebník D - diskotéky, karaoke, kabarety a jiné hudební produkce

jsem si to tak z nudy procital a zarazila me jedna vec. sazebnik D je pro poradatele diskotek (kde zrejme neni DJ, vysvetleni bude nize). sazebnik M je pro provozovatele vsechno mozneho kde DJ je.

Takzde pokud poradate techno party bez DJs ridte se sazebnikem D a pokud s DJs, tak se ridte sazebnikem M :lol: . Jak jsem k tomuto zaveru dosel? takto:

sazebnik D:
-Diskotékou (videodiskotékou,rockotékou,techno party apod.)se rozumí veřejná hudební produkce spočívající v užití hudebních děl
a reprodukovaná zcela nebo převážně ze zvukových nebo zvukově obrazových záznamů,jejichž výběr a pořadí jsou obvykle ovlivňovány.
- o DJs zde neni ani vidu ani slechu

sazebnik M:
- Podle tohoto sazebníku bude postupováno i v případě hudebních produkcí,kdy k užití děl dochází za účasti výkonných umělců –DJ,
kteří při svých výkonech převážně vytvářejí či upravují prostřednictvím nosičů a technických zařízení hudební díla.
- V případě hudebních produkcí,kdy k užití děl dochází za účasti výkonných umělců –DJ,kteří při svých výkonech převážně vytvářejí či
upravují prostřednictvím nosičů a technických zařízení hudební díla,bude autorská odměna stanovena ve výši 6 %z hrubé tržby (bez DPH)
nejméně však 25,-Kč za diváka.Autorská odměna již zahrnuje poměr užití chráněných a nechráněných děl.

Ten cenik je strasna slatanina. Jedine co me ted napada, ze pousteci nejsou povazovani za DJe a tak to maji levnejsi - sazebnik D. DJove (lide co michaji) jsou povazovani za umelce a proto si na nich osa smlsne a jedou podle sazebniku M :!: Tak uz jen rychle zalozit organizaci umelcu dju a podojit trosku osu, kdyz za nas vybira vetsi penize :twisted: .

Odpovědět