ohlasovaci povinnost

Zkušenosti s OSA a Integramem. Názory na tyto organizace. Pravní rozbor existence a činnosti těchto organizací atd.
Odpovědět
RMX
Příspěvky: 8
Registrován: 10 srp 2008 15:37

ohlasovaci povinnost

Příspěvek od RMX »

Hledam odkaz na zakon, kde bych vycetl, jak je to ve skutecnosti s tou ohlasovaci povinnosti. Nemate link?

RMX
Příspěvky: 8
Registrován: 10 srp 2008 15:37

Re: ohlasovaci povinnost

Příspěvek od RMX »

Hledam, hledam a zatim jsem nasel toto:
http://czechtek.bloguje.cz/397198-podiv ... u-2005.php
(MUDr. Taťána Kuncová, Liter.cz, 17. září 2006)

Z clanku cituji jeho podstatnou cast -
Doposud se žádný organizátor CzechTeku, ani žádný administrátor, tak horlivě obviňující ze lži státní orgány, premiéra, policii apod., nedokázal jednoznačně a artikulovaně vyjádřit k tomu, jaký vlastně status mělo jejich shromáždění. Nejdříve mluvili o soukromé narozeninové oslavě. Na to neskočí ani debil. Už jste viděli narozeninovou oslavu s desítkami tisíc gratulantů, přijíždějícími v pomalu obrněných transportérech? Tolik lidí nepřijelo na narozeniny anglické královny, monacké kněžny a pohřeb saudského krále dohromady. Jasně, tato lež měla svůj účel. Protože totiž shromáždění, včetně kulturních akcí podléhají povinnému ohlašování – to také říká zákon. Tomuto ohlášení kulturní akce – minimálně 14 dnů předem – obci, na jejímž území akce bude uspořádána, se organizátoři chtěli stůj co stůj vyhnout. Proč? Už alespoň proto, že místo uspořádání kulturní akce má splňovat určitá – opět zákonem stanovená – kritéria (např. z hlediska hlučnosti, protipožární ochrany, nakládání s odpady, případného poskytnutí první pomoci atd.). Zákon umožňuje zástupcům obce, obecní a státní policie a OSA vstup a kontrolu dodržování zákonnosti na podobných shromážděních – i proto organizátorům ohlášení nevonělo. A také v neposlední řadě proto, že ze vstupného vybraného na takové akci se hradí poplatek příslušnému obecnému úřadu (výše poplatku je stanovena místní vyhláškou a např. v Brně činí 10 procent).

To, že se jednalo o 'kulturní akci' nakonec potvrdila spousta lidí, kteří dávali interview sdělovacím prostředkům, včetně zástupce pronajímatele pozemku, organizátorů akce a jejich účastníků. V novinách se psalo o "elektronickém svátku technohudby" a o "festivalu techna". Takže k porušení zákona došlo už v okamžiku, kdy akce nebyla řádně ohlášena. A teď také začíná být pomalu, ale jistě jasno, kdo ten zákon již pár dnů před jejím začátkem porušil.

Čili obce má teď právo uložit organizátorům-administrátorům pokutu za pořádání neohlášené akce. Stejně jako má právo vymáhat příslušný poplatek. Že se žádné vstupné neplatilo? V takových případech se to řeší jednoduše: poplatek se vypočítá vynásobením "výše vstupného, obvyklého pro tento typ akcí, místo a délku jejího konání" počtem návštěvníků (ten aproximací zjistíme z údajů médií, tvrzení účastníků a záznamů policie).

JB007
Příspěvky: 163
Registrován: 18 bře 2007 20:31

Re: ohlasovaci povinnost

Příspěvek od JB007 »

predpokladam, ze ti jde o oslavu narozenin. podle toho co pisou tady
http://www.zulu.cz/reporty/reporty.php? ... 0freeparty
musis mit:
- Párty jako oslava narozenin musi byt řádně nahlášena na obecním úřadě
- Podepsán a odsouhlasen dokument o oslavě narozenin s větším počtem lidí.
- a taky trochu toho stesticka :lol:

Odpovědět