Nove linky na clanky o OSA

Zkušenosti s OSA a Integramem. Názory na tyto organizace. Pravní rozbor existence a činnosti těchto organizací atd.
Odpovědět

norman_cook
Příspěvky: 151
Registrován: 21 bře 2007 23:49

Příspěvek od norman_cook »

tento rozhovor se mi libil (je to ten posledni link)

Jak se díváte na hudební „pirátství”? Osobně v mnoha svých článcích kopírování a svobodnou hudbu obhajuji. Na kopírování se dívám spíš jako na reklamu. Pokud si někdo vaši muziku od někoho zkopíruje, třeba později zajde na koncert, koupí si originální CD, nějaký zisk kapele přinese.

Tohle je problém, který s sebou typicky přináší “byznys”. Pokud nedávná kampaň tvrdila “kopírování zabíjí hudbu”, tak já tvrdím, že je to minimálně napůl lež. Jsou tady stovky a možná tisíce amatérských autorů písniček, kteří nedělají hudbu pro prachy, ale pro radost! My všichni takoví jsme touto kampaní vlastně poškozeni a navíc neustálým tlakem lobby okolo OSA apod. přes sdělovací prostředky vzniká ve společnosti nesmyslné napětí a strach nejen z kopírování, ale dokonce třeba i z nákupu pálených CD-ček s neregistrovanou hudbou. Já si myslím, že bránit kopírování hudby pro vlastní potřebu je nesmysl, samozřejmě je třeba bránit kopírování ve velkém “na kšeft”. Vždycky budu víc na straně autorů, kteří tvoří pro potěšení a srdcem, než těch, kteří tvoří pro peníze.

Jak se díváte na autorské svazy. Mají pro vás jako kapelu nějaký význam?

Autorský svaz OSA já osobně považuji za “mafiánskou organizaci” a pokusím se ti popsat dva případy, kdy jejich praktiky považuji za mafiánské. Před pár lety jsem byl shodou okolností u svého kamaráda v malém obchůdku s PC technikou. Kamarád mimo jiné také vypaloval pro své zákazníky CD-čka (vždy si zákazník dodal originál, který chtěl kopírovat - vše podle tehdejšího zákona).

Otevřely se dveře a vstoupili dva lidé - jeden v policejní uniformě (!!!) - ten neřekl ani slovo a byl tam, jen proto, aby dodal situaci vážnost (!!!) a druhý se prokázal průkazem OSA a předal kamarádovi “pamflet” formátu A4, na kterém bylo napsáno pod hlavičkou OSA a jimi zaplacené právnické firmy co on nesmí v rámci kopírování dělat a hlavně, jaký mu za to hrozí postih. Prostě ho přišli zastrašit (to je pro mě jasná mafiánská praktika a navíc v tom byla policie! fuj) a od něho šli k dalšímu podobnému podnikateli.

Druhý případ proběhl sdělovacími prostředky. Jednalo se tehdy o CD-čka, která prodával jeden z řetězců (Hypernova) a byly to písně známých kapel a umělců nazpívané a nahrané neznámými umělci (byl v tom hodně namočen sám velký guru Petr Janda). Ti vydavatelé měli řádně zaplacené poplatky autorům písní, takže šlo v nejhorším případě o “zneužití jména” kapely na obalu CD, což je v normálním právním státě pouze na běžnou žalobu k soudu. Jestli si ale vzpomínáš, stalo se něco neuvěřitelného. Do řetězce naběhla policie (!!!) a začla tvrdě “vyšetřovat” . Výsledkem bylo pochopitelně stažení CD-ček z prodeje. Za normálních okolností by každý běžný vyšetřovatel takovou věc rychle smetl ze stolu a poslal by stěžovatele k soudu -podobných případů se tu řeší tuny.

Z toho mi, nemohu si pomoci, vychází dokonce propojení OSA s některými státními orgány a to je základní pilíř moderní mafie.

PVD
Příspěvky: 136
Registrován: 08 bře 2007 23:25

Příspěvek od PVD »

nazory malejch kapel jsou vzdy podobne, skoda ze ne nikdo nevnima. ti co uz jsou za vodou, tak uz to neresi!

fanda007
Příspěvky: 36
Registrován: 30 pro 2007 16:57

Příspěvek od fanda007 »

A co tak udělat petici, kterou pak následně poslat na Ministerstvo Vnitra a Nově do Navlastní oči??? Tím by se o to hned zajímalo dost lidí

Hitman
Příspěvky: 22
Registrován: 14 srp 2007 13:11

Re: Nove linky na clanky o OSA

Příspěvek od Hitman »

Ninja: Dobry linky :)
MINUUNTUR IURA, QUOTIES GLISCIT POTESTAS.

PVD
Příspěvky: 136
Registrován: 08 bře 2007 23:25

Re: Nove linky na clanky o OSA

Příspěvek od PVD »

Hitman píše:Ninja: Dobry linky :)
souhlas, uz se tesim na dalsi dil tveho serialu :lol:


Ninja
Příspěvky: 48
Registrován: 24 kvě 2007 18:40

Re: Nove linky na clanky o OSA

Příspěvek od Ninja »


Odpovědět