Odpověď osy na můj dotaz:
Dobrý den,
měl bych dotaz ohledně autorských práv v případě hraní jako DJ v klubech.
Díval jsem se na video s Vaším zaměstnancem, přikládám odkaz.
V čase cca 5:50 padne dotaz ohledně kupování hudby z různých serverů, itunes, apple music atd. Zazní tam, že stačí mít doklad o např. předplatném v apple music, ze kterého lze stahovat po uhrazení měsíčního poplatku hudba. Znamená to, že není nutné kupovat individuálně každou písničku např. z itunes? Stačí si předplatit službu, jako apple music, nebo tuším i ze spotify lze stahovat hudbu po aktivaci premium účtu (za měsíční poplatek) a v případě kontroly pracovníka OSA prokázat uhrazení měsíčního poplatku a doklad o tom, že hudba je stažena v rámci předplacených služeb?
Děkuji za odpověď,
s pozdravem,
Otakar Savara
OSA:
Vážený pane Savaro,
pokud pro účely Dj produkce máte hudební díla zakoupena formou downloadingu na legálních prodejních portálech (např. ty co uvádíte níže)
a máte potvrzení o nákupu ve formě např. nějaké stvrzenky o zaplacení ,účtenky atd. je to jako kdyby jste si v kamenném obchodě zakoupil originální CD. Tedy v obou případech OSA nahlíží na takto nabytá díla (CD, downloading) jako na originály a tudíž smlouvu pro výrobu rozmnoženin není třeba uzavírat.
S pozdravem,
Jakub Dufek ▪ oddělení vysílání a online médií
Vychází mi tedy z toho, že hudba stáhnutá v rámci předplatné služeb jako apple musix, nebo spotify je považována jako originál a není třeba kupovat každý individuální kousek zvlášť. Ale ještě tam napíšu, protože si nejsem jistý, jestli pochopili, že nebudu kupovat každý individuální track.