Jak je to s těmi autorskými právy aneb kocourkov v ČR

Zkušenosti s OSA a Integramem. Názory na tyto organizace. Pravní rozbor existence a činnosti těchto organizací atd.
Odpovědět
ottys

Jak je to s těmi autorskými právy aneb kocourkov v ČR

Příspěvek od ottys » 07 dub 2018 22:14

ahoj,
doufám, že mě moc nezhejtujete, ale pořád se mi nepodařilo najít uspokojivou a jednoznačnou odpověď na situaci ohledně autorských práv na živou produkci v ČR.
Jsem Dj, tracky mám stahnuty (itunes, beatport), faktury vytisklé, příp stáhlé z mailu. Je to vše, co potřebuji k tomu, aby mi osa nemohla nic, když budu hrát před lidma?
otázka 2: Když budu chtít hrát v klubu, nese odpovědnost za to, že hraná hudba je legální majitel, nebo já, nebo je to závislé na smlouvě?
Díký za odpověď, v případě, že jsem špatně hledal prosím o odkaz na vlákno, kde je to popsáno. Zatím mi to ale podle toho co jsem přečetl příjde, že ani OSA sama neví a muzikanti jsou na tom podobně. Proč v tom nemůže být d*č pořádek, jako v každé normální zemi, kdy jsou jasně dána pravidla a prostě se hraje :roll: :roll: :roll:

Venti

Re: Jak je to s těmi autorskými právy aneb kocourkov v ČR

Příspěvek od Venti » 08 dub 2018 03:37

Ahoj
Tento rozhovor by mohol zodpovedat nejake tvoje otazky.
Salatech (http://www.salatech.sk) / https://www.facebook.com/salatech / predaj a servis techniky pre DJov / Autorizovany predaj a servis Innofader

ottys

Příspěvek od ottys » 09 dub 2018 19:03

Díky, docela pomohlo. Ještě jedna otázka - cca v 6:20 v tom videu mluví o tom, že stačí doklad, že si předplácí např. apple music - znamená to, že v rámci apple music postahuje hudbu a tu pak může hrát? tzn. nemusí kupovat skladby individuálně např. na itunes, stačí měsíční poplatek a vyřešeno? Vím, že je to otázka spíš na OSU, taky jim asi napíšu, ale kdyby někdo měl zkušenosti, budu rád

Venti

Příspěvek od Venti » 11 dub 2018 14:48

Rad by som pomohol, ale v tychto pravnych veciach sa vobec nevyznam. Mozno by to bola dobra email otazka priamo na OSU, a ked Ti odpisu, ze by si sa s tou info s nami podelil, ze ako to je.
Salatech (http://www.salatech.sk) / https://www.facebook.com/salatech / predaj a servis techniky pre DJov / Autorizovany predaj a servis Innofader

ottys

Příspěvek od ottys » 16 dub 2018 19:00

Odpověď osy na můj dotaz:
Dobrý den,
měl bych dotaz ohledně autorských práv v případě hraní jako DJ v klubech.

Díval jsem se na video s Vaším zaměstnancem, přikládám odkaz.
V čase cca 5:50 padne dotaz ohledně kupování hudby z různých serverů, itunes, apple music atd. Zazní tam, že stačí mít doklad o např. předplatném v apple music, ze kterého lze stahovat po uhrazení měsíčního poplatku hudba. Znamená to, že není nutné kupovat individuálně každou písničku např. z itunes? Stačí si předplatit službu, jako apple music, nebo tuším i ze spotify lze stahovat hudbu po aktivaci premium účtu (za měsíční poplatek) a v případě kontroly pracovníka OSA prokázat uhrazení měsíčního poplatku a doklad o tom, že hudba je stažena v rámci předplacených služeb?
Děkuji za odpověď,
s pozdravem,

Otakar Savara

OSA:
Vážený pane Savaro,

pokud pro účely Dj produkce máte hudební díla zakoupena formou downloadingu na legálních prodejních portálech (např. ty co uvádíte níže)

a máte potvrzení o nákupu ve formě např. nějaké stvrzenky o zaplacení ,účtenky atd. je to jako kdyby jste si v kamenném obchodě zakoupil originální CD. Tedy v obou případech OSA nahlíží na takto nabytá díla (CD, downloading) jako na originály a tudíž smlouvu pro výrobu rozmnoženin není třeba uzavírat.

S pozdravem,

Jakub Dufek ▪ oddělení vysílání a online médií

Vychází mi tedy z toho, že hudba stáhnutá v rámci předplatné služeb jako apple musix, nebo spotify je považována jako originál a není třeba kupovat každý individuální kousek zvlášť. Ale ještě tam napíšu, protože si nejsem jistý, jestli pochopili, že nebudu kupovat každý individuální track.

Odpovědět