Začínající DJ

Diskuze ohledně nákupů aneb poraďte, co koupit...
Odpovědět
Lamebo

Začínající DJ

Příspěvek od Lamebo » 13 srp 2019 22:36

Dobrý den, posledních pár let mě to táhne k hudbě čím dál tím víc a tak jsem se rozhodl, že bych se chtěl stát djem. Neumím se ale rozhodnout ohledně svého prvního nákupu. Zaujali mě pulty firmy Pioneer (konkrétně ddj400 a sb3). Nevím zda je to správná volba pro úplného nováčka a popřípadě ani který že zmíněných dvou si vybrat, proto uvítám jakoukoliv radu či připomínku.

mathezz

Re: Začínající DJ

Příspěvek od mathezz » 02 zář 2019 11:34

ddj400 ani SB3 nejsou pulty ale kontrolery. Být tebou zkusím mrknout třeba i na traktor kontrol s2 mk3 případně numark mixtrack platinum. Za mě teda rozhodně S2 MK3 nejlepší volba, už jen kvůli plné verzi traktor pro 3.

BlackW
Vybavení

Re: Začínající DJ

Příspěvek od BlackW » 15 říj 2019 00:31

Vlastním Pio DDJ-400 a Denon MC-4000. Na DDJ-400 je rozložení ovládacích prvků jako na Pioneer NXS2 tím myslím playery CDJ-2000 a mix DJM-900, které jsou nastaveny jako "standard" v klubech, což ti dost ulehčí hraní. Myslím že všechny playery Pio které mají USB vstup přečtou všechny důležité info o Trackách (MEMORY CUE/ HOT CUE/ BPM) které označíš v RekorBoxu. Program je v Češtině. Předtím jsem používal VirtualDj a RekordBox je nesrovnatelně lepší. Na druhou stranu konzole působí jako hračka pro děti, je celá z plastu (což se ale zase hodí při cestování s konzolí protože je lehká), má sluchátkový vstup jen na 3,5mm Jacka, a jen RCA (cinch) výstup. S SB3 nemám zkušenosti, takže k tomu napíšu jen že se musíš rozhodnout který Software chceš používat. :)

Odpovědět