Reproboxy+Zosilňovač Pomoc

Diskuze ohledně nákupů aneb poraďte, co koupit...
Odpovědět
Defqon114

Reproboxy+Zosilňovač Pomoc

Příspěvek od Defqon114 » 07 črc 2019 20:56

Ahojte potreboval by som poradiť s ozvučením do 1150 Eur max Reproboxy+Zosilňovač
Hladal som na internete a našiel som tieto KA 318 600T Zomax alebo CX 15/3-1300-4
a zosilňovač k tomu tento American audio VLP 1500 čo poviete bude to dobre hrať alebo niečo lepšie pozrieť v tomto smere som amatér pred tým som sa už popálil kúpil som si Malone PW-2222+Skytec PRO 1000 nekvalitní zvuk slabá hlasitosť vyhodené peniaze.Chcel by som to na ozvučenie svadby,kultúrneho domu a aj na vonkajšie akcie všade de bude potreba za málo peniaz veľa Muziky čo by bolo najlepšie do tej cenovej Kategórie dakujem za každú radu.

djmayo

Re: Reproboxy+Zosilňovač Pomoc

Příspěvek od djmayo » 08 črc 2019 18:52

To čo si uviedol je síce posun od Malone, ale odporúčam túto kategóriu preskočiť, éra tých boxov skončila pre cca 10 rokmi keď sa stali cenovo dostupnejšie lepšie HF drivery aj keď aj v dnešnej dobe existuju veľmi dobre hrajúce 3pásmové boxi ale cena je tam kapánek iná... V prípade, že nerobíš vonkajšie akcie za každého počasia, tak skôr by som odporučil aktívne boxy / systém zo zabudovaným zosilom pri rovnakej cene dostaneš obvykle lepší zvuk, resp repro+zosil+dsp stojí viac pri rovnakej kvalite a ešte potrebuješ niekoho šikovného odladiť preset pre nastavenie PEQ, GEQ aby si z toho vyťažil maximum, celkovo je to menej náročné na zapojenie vyladenie a pod... 1150€ nie je veľa, ale zas dajú sa za to kúpiť dva pomerne slušne hrajúce kompakty (napr.: EV ELX115P, Mackie SRM 650, prípadne plasťaky RCF ART 715-A, ale od tých predchádzajúcich lezie lepší bas aj keď na celkovú hlasitosť dajú asi čosi menej), prípadne slabšiu zostavu 2+1 (2x the box TA12 +TA 18, alebo aj ine satelity čo vojdu do ceny RCF ART 310, 312, JBL Eon 612, na lepší subbas tam veľmi priestor nie je ;-)), na vonku to však asi dôstojné nebude, tak na gril party snáď alebo dakde pod stánkom, ja na vonku pokladam za minimum slušný satelit s 12-15" či 2x10" a jeden poriadný alebo dva slabšie subbasy s 15-18" na každej strane.
Ak hráš vonku za každého počasia, tam aktívky dosť trpia resp. neodporúča sa ich použivať v daždi ak na to nie sú vyslovene stavané, tak napíš pozriem sa na dačo vybrať aj v pasíve.

Odpovědět