Občasná akce

Diskuze ohledně nákupů aneb poraďte, co koupit...
Odpovědět
Tipas
Příspěvky: 3
Registrován: 06 lis 2019 10:47

Občasná akce

Příspěvek od Tipas »

Dobrý den, jsme Sdh a rozhodli jsme si zakoupit vlastní set na občasné akce typu: závody, karneval, výroční schůze apod. Mohli by jste nám prosím poradit co by bylo vhodné? Rozpočet je nízký, ale na druhou stranu určitě nechceme něco co by bylo hned pokažené, nebo zvuk byl příliš nekvalitní. Prosím o jakoukoliv radu a předčasně za ní děkuji.

djmayo
Příspěvky: 129
Registrován: 04 bře 2017 15:32

Re: Občasná akce

Příspěvek od djmayo »

Ako seriózne minimum by som videl 2ks Turbosound iX12 alebo Alto TS312, čosi málo lepšie by mohli v istých ohľadoch byť dB Technologies Opera 12 (čistejší a uhladenejší zvuk) alebo the box Achat 112 MA (drevené - podanie basov pri plnom výkone je iné - dynamickejšie, ako u plasťákov v podobnej cene HF driver má celkom slušný "dostrel") . Úplne minimum možno ANT Redfire 12 všetko lacnejšie je už dosť o ničom. Odporučil by som však strednu triedu ako EV ELX 112P, ELX200-12, RCF ART 712, Mackie SRM 550... volil som 12" veľkosť ešte to nie je príliš veľké na nosenie a už to vie ako-tak podať basy bez subwofra. K tomu nejaký malý mixpult napr.: Mackie Mix8 a sadu 2 bezdratov napr. Sennheiser XSW 1-825 Dual (fungujú lepšie než Shure BLX24 a stoja menej), asi najlacnejšie celkom použiteľné the t.bone free solo Twin HT, traba vybrať frekvenciu inú ako ma DVB-T vysielač v najbližšom okolí pre príjem TV ale aj free U ak nie je v okolí veľa mobilom so zapnutým netom chodia dobre.

Tipas
Příspěvky: 3
Registrován: 06 lis 2019 10:47

Re: Občasná akce

Příspěvek od Tipas »

Děkuji moc za odpověď

mira
Příspěvky: 45
Registrován: 16 lis 2015 08:52

Re: Občasná akce

Příspěvek od mira »

Jak velký je ten rozpočet? To je poměrně zásadní informace, od které bude potřeba se odrazit při jakékoliv radě.
Budete potřebovat ozvučit jen mluvené slovo a popř. hudbu k podkresu a nebo i nějakou "tancovačku" (tedy nahlas)? Kolik lidí bude na takových akcích orientačně?
Čím víc informací, tím líp se bude radit ;-)

Tipas
Příspěvky: 3
Registrován: 06 lis 2019 10:47

Re: Občasná akce

Příspěvek od Tipas »

Omlouvám se za tak pozdní odpověď, potřebujeme to na vše, od komentování až po ples. Rozpočet je nízký zatím cca 30000Kč, ale příští rok k tomu přibude dalších 20k. Takže něco kolem 50000Kč. Jsme si vědomi, že to nic extra nebude.

mira
Příspěvky: 45
Registrován: 16 lis 2015 08:52

Re: Občasná akce

Příspěvek od mira »

I s takovým rozpočtem se dá pracovat ;-) Ale je potřeba vzít do úvahy, že ta technika bude mít limity, stejně jako má limity ten rozpočet.
Za těch 30 k se dají pořídit 2 použitelný bedny, co budou hrát už i docela hezky a nahlas (např. RCF ART 712), na těch bych nešetřil, ty jsou základ. Plus k nim stojany, kabely, nějaký malinký mix a základní bezdrát. mikrofon (AKG WMS 40 Mini) a do 30 k by se to mohlo vejít.
Na ten ples by se na to měl napojit nějaký DJ nebo jak to bylo myšleno?
V každém případě na nějakou větší akci, kde by měla být hudba k tanci, to bude chtít posílit basy. Teda co se týká výkonu, tak zrovna ty RCF zvládnout i velký sál s přehledem, ale basovat to prostě nebude. Takže bude potřeba ještě pořídit subwoofer(y), na což by se dalo potom použít těch dalších 20 k. Bohužel ty suby s odpovídajícím výkonem jsou vždycky dražší, než základní bedny, takže za 20 k to bude hodně kompromis, nějaký základní 1ks 18" a později pořídit druhý, až by se zase někdy uvolnily finance.

djmayo
Příspěvky: 129
Registrován: 04 bře 2017 15:32

Re: Občasná akce

Příspěvek od djmayo »

AKG WMS 40 Mini určite nebrať, do signálu sa primiešava hodne šumu a pazvukov a aj vypadáva, to isté WMS 45. Buď ten sennheiser čo som písal, prípade z lacných celkom dobré chodili t.bone TVS16 HT/600 aj t.bone free solo tie sú aj zvukovo lepšie použiteľné aj na spev, celkom bezproblémové a z dobrým dosahom (reálne 50-60m v nezastavanom priestore) sú aj AMC iLive2x2 ale zvuk z nich je dosť zahuhlaný a majú výrazné proximity (zmiernil som to napchatím siloniek pod mriežku ;-) ) ešte jedno negatvum, že vlastnosti sa menia z vybíjaním bateriek - akoby neskoro otváral gate.

mira
Příspěvky: 45
Registrován: 16 lis 2015 08:52

Re: Občasná akce

Příspěvek od mira »

Já jsem to AKG zmínil hlavně s ohledem na cenu, tj. nejlevnější značková věc a pořád lepší, než nějaký Skytec apod. :) Kdyby byl rozpočet větší, tak se samozřejmě dá mluvit o úplně jiných mikrofonech, ale takhle by se zase muselo šetřit třeba na bednách. S tím AKG mám taky zkušenost a kdyby byla vyloženě tak špatná, tak o něm nemluvím. Člověk si hlavně musí pohlídat, aby ho nechtěl používat někde, kde mu to na stejné frekvenci může rušit DVB-T, ale jinak na mluvené slovo a nenáročné použití je to úplně v pohodě. S výpadky jsem se nesetkal ani jednou, nějaký ten pazvuk vyjímečně, použití na moje mluvení za mixem nebo půjčování na svatbách apod. Opilým lidem na svatební hry bych nic dražšího do ruky ani nedal :-D

Odpovědět