Kritika investice :)

Diskuze ohledně nákupů aneb poraďte, co koupit...
Odpovědět
Seraf
Příspěvky: 18
Registrován: 27 čer 2014 18:31

Kritika investice :)

Příspěvek od Seraf »

Ahoj všem,
Již se podobné téma několikrát řešilo a omlouvám se za to. Každopádně, chystám se investovat do hudební výbavy a rád bych znal Váš názor na složení prvků a popřípadě Vás požádat o doporučení ve vztahu poměr kvalita / výkon:

Sluchátka
- Pioneer HDJ-C70 http://djobchod.blogspot.cz/2014/09/pio ... hatka.html (Je to novinka, takže je to risk) cena: do 5000
- Shure SRH750DJ http://www.shure.com/americas/products/ ... headphones (možný ekvivalent) cena: do 3000
MIDI Keyboard
-Keystation 88es http://www.m-audio.com/products/en_us/K ... on88es.html cena: do 5000
Controller
- Numark NV http://www.dj-obchod.eu/digital-dj-kont ... rk-nv.html cena do: 20000
Repro
- M-Audio BX5 D2 http://www.m-audio.com/products/en_us/MAudioBX5D2.html cena: do 5000
Software
Virtual DJ (full license již mám), FL studio (zakoupená full license)

Pozn: Neplánuji hrát profesionálně, i když je pravda, že když jsme se s chlapama ožrali, tak jsem začal blbnout a nějak si mne začali lidi zvát na párty. Hudba mne baví, chci to toho zatáhnout i dcerku a v rámci tvorby, baví mne od rocku přes koncepty k PC hrám až po house....

Předem děkuji za reakce a omlouvám se za spam...

honcka
Příspěvky: 1925
Registrován: 09 dub 2009 14:11
Vybavení

Re: Kritika investice :)

Příspěvek od honcka »

Sluchatka: do 5k bych sel do osvedcenejch sennheiseru hd25
Klavesy: umis hraj na piano obema rukama? jestli ne a chces to jenom na vybrnkani melodie, tak 88 klaves je naprosto zbytecnejch, bohate ti bude stacit 25 do 5k bych doporucil aka mpk 25, tam mas jeste navic pady na bubny a endless knoby, ktery muzes namapovat na fruita
Kontroler: v nich se zas az tak moc nevyznam, ale imho je zbytecne drahej, kdybych chtel uz investovat tolik penez, tak bych uz spis premyslel jit tradicni cestou a koupil cd playery
Repro: 5" je na tanecni muziku imho malo, dival bych se po necem s 8", ze jinak ti to nezahraje poradne nejhlubsi basy

Uživatelský avatar
Bobo69
Příspěvky: 621
Registrován: 26 čer 2011 11:01
Vybavení

Re: Kritika investice :)

Příspěvek od Bobo69 »

Ber M.Audio BX8 D2....Mám je doma a jsou fakt good.

Seraf
Příspěvky: 18
Registrován: 27 čer 2014 18:31

Re: Kritika investice :)

Příspěvek od Seraf »

Ahoj všem a díky za rady. Bobo69, u těch repráků jsem se na webu dočetl toto. Platít to i u Tebe?
Bohužel pro monitory jsem po prvním zapojení odhalil bručení zdroje u obou reproduktorů a nepomohl zde ani síťový filtr Belkin. Za vše může docela kardinální chyba výrobce, který spočívá ve zkratu u zesilovače TDA2052 mezi 4 a 6 pinem. Tento fakt vrhá na celý výrobek a jeho kvalitu zbytečně špatné světlo. Původně jsem nechtěl zabředávat do detailů, ale M-Audio by si mělo zatraceně hlídat kvalitu své výroby v Číně. Problémy totiž uživatelé hlásí napříč spektrem s výškovými i středobasovými měniči.

Uživatelský avatar
Bobo69
Příspěvky: 621
Registrován: 26 čer 2011 11:01
Vybavení

Re: Kritika investice :)

Příspěvek od Bobo69 »

Ahoj....nic takového nepozoruju....zatím.

Ps...kupoval jsem je v shop4dj

Uživatelský avatar
Bobo69
Příspěvky: 621
Registrován: 26 čer 2011 11:01
Vybavení

Re: Kritika investice :)

Příspěvek od Bobo69 »

Z Facebooku...

Stanislav Brandejs a ještě takovej dotaz: na svethardware.cz psali v recenzi, že tyhle monitory dost razantně brumí, ale že to je hw chyba a že to záleží kus od kusu. tak by mne zajímalo, jestli se to týká i těch co máte skladem...
12. květen 2012 v 13:26

www.dj-obchod.eu prý bruměly ty původní BX8. verze D2 už nežádoucí brum nemají
12. květen 2012 v 13:37

www.dj-obchod.eu Tak jsem si byl monitory poslechnout a žádný výrazný brum jsem neslyšel... Rovněž se mi nezdá spojení pinu na plošňáku jak uvádí v recenzi. Tyto co máme na skladě rozebírat nebudeme, zkusím ale zítra požádat dovozce aby nám jeden poslal a mrkneme se na to. Ne že by m-audio byla bůhví jaká značka ale nechce se mi věřit že by udělali takovou školáckou chybu. Osobně si myslím že za ty kačky hrají moc hezky

Seraf
Příspěvky: 18
Registrován: 27 čer 2014 18:31

Re: Kritika investice :)

Příspěvek od Seraf »

Bobo69, děkuji za odpověď, perfektní :) Každopádně všiml jsem si, že máš u sebe uvedeno Pioneer CDJ 850, předpokládám, že s tím pracuješ. Honcka tady uvádí, že midi kontroler není moc dobrá investice a pokud již chci vyčlenit zhruba 20K na tuto technologii, je lepší zakoupit CD player. Mohl by jsi prosím neznalému vysvětlit, jaký je v tom rozdíl? Protože hudební podklady se dají nakoupit i ve formátu wave a na to nemusím mít CDčko...

Předem děkuji :palec+:

Uživatelský avatar
Bobo69
Příspěvky: 621
Registrován: 26 čer 2011 11:01
Vybavení

Re: Kritika investice :)

Příspěvek od Bobo69 »

Pokud chceš 2x player tak podoj peněženku protože musíš koupit i mixák..Těch dvacet tisíc je tak na ten kontroler. :roll:

Seraf
Příspěvky: 18
Registrován: 27 čer 2014 18:31

Re: Kritika investice :)

Příspěvek od Seraf »

:) jj koukal jsem, ale v čem je výhoda playeru vůči kontroleru?

honcka
Příspěvky: 1925
Registrován: 09 dub 2009 14:11
Vybavení

Re: Kritika investice :)

Příspěvek od honcka »

Myslel jsem, ze za 20 je ten numark dost predrazenej, priplacis si tam za uplne zbytecny displaye, ktery vubec nepotrebujes, ze mas vsechno na lcd notebooku. Jestli zacinas, tak bych si kontroler pres 10000 nekupoval, nez si to poradne osahas a nezjistis, co vubec z tech pokrocilejch funkci, co ti daji ty drazsi vubec vyuzijes, tak budou na trhu dalsi 2 generace a budou stat polovinu. CD playery maji tu vyhodu, ze nepotrebujes pocitac.

Uživatelský avatar
djmario
Příspěvky: 235
Registrován: 07 úno 2011 11:26

Re: Kritika investice :)

Příspěvek od djmario »

je fakt musíš tahat notebook ale máš tam všechnu hudbu jednoduchost napojíš a valíš musíš mít slušnej notebook jinak budeš mít broblém s traktorem to je další věc jaký program zvolit serato nebo traktor některé controleli nemaj na vyběr koukni na recenze videa a tady toho je hodně další vše jaký bud 4 deck nebo jen 2 ale když začináš stačí 2 napiš mi do zpravy soukromě

honcka
Příspěvky: 1925
Registrován: 09 dub 2009 14:11
Vybavení

Re: Kritika investice :)

Příspěvek od honcka »

djmario: psal, ze chce jet pres Virtual DJe, ke kterymu ma licenci

Uživatelský avatar
djmario
Příspěvky: 235
Registrován: 07 úno 2011 11:26

Re: Kritika investice :)

Příspěvek od djmario »

vyřešeno lock

Seraf
Příspěvky: 18
Registrován: 27 čer 2014 18:31

Re: Kritika investice :)

Příspěvek od Seraf »

Každopádně bych Vám všem chtěl poděkovat za rady a ochotu :)

Lock

Odpovědět