Kompatibilita kláves s master keyboardem

Diskuze ohledně nákupů aneb poraďte, co koupit...
Odpovědět
wilis
Příspěvky: 1
Registrován: 02 úno 2014 13:00

Kompatibilita kláves s master keyboardem

Příspěvek od wilis »

Dobrý den,

píšu kvůli otázce na použitelnost a kompatibilitu předem vybraných nástrojů, ale budu rád za každou odpověď, radu, či připomínku.

Potřebuju si (během pár dní) koupit klávesy. Nějaký ten pátek už vybírám a chodím i zkoušet na živo, vzhledem k mému rozpočtu mi vyšla jako nejlepší volba Yamaha P-35 (http://kytary.cz/yamaha-p-35/HN132899/). Jde mi hlavně o chování klaviatury. Jako ideální volbu bych v tomhle směru bral Roland A-88, ale po takové investici už by mi nezbylo na ostatní.

Nevyžaduji zvuky v nástroji, ale velmi rád si zahraju jen tak a nejraděj bych měl i možnost nahrávat do vestavěného sekvenceru, ale tak často zatím neskládám, takže pro tu příležitost můžu použít DAW (FL Studio).

Yamahu P-35 bych chtěl propojit s něčím jako Novation Impulse 25 (49) (http://kytary.cz/novation-impulse-25/HN120511/), bohužel s tímhle mám pramálo zkušeností (a to je hlavní důvod proč sem píšu). Chtěl bych mít možnost připojit například oba pedály (soft, sustain) do Novation a při použití VST v počítači hrát na Yamahu. Nevidím v tom žádný problém, otázkou pro mě zůstává, zda se tyto nástroje dorozumí - používají stejný MIDI standart?

S MIDI sice pracuji, ale po hardwarove stránce doufám v radu od někoho zkušenějšího.

Kdybych koupil i nějaký syntezátor, jednalo by se o řešení které v přijatelné cenové relaci přibližně nahradí třeba Yamahu MOX8?
Nejedná se mi zrovna o DJing, ale doufám, že sem vše vysvětlil.

Budu moc rád za každý názor.

Ještě přidávám odkaz na video se zajímavou ruskou hračkou (http://bit.ly/1cJBjiX)

Odpovědět