koupě noveho mixažniho pultu

Diskuze o DJ mixážních pultech, efektorech a sluchátkách
Volejka
Příspěvky: 20
Registrován: 31 led 2010 20:03

Re: koupě noveho mixažniho pultu

Příspěvek od Volejka »

Taky jsem vybíral mezi nima, ale po rozhovoru s jedním známým z maxistore jsem vzal pincka 700. Dozvěděl jsem se, že u Denona je problém s reklamacema a opravama tady u nás v ČR.
Pioneer DDJ-S1 / Serato ITCH 2.0.1 || Pioneer HDJ 2000 || Dell Studio

Azu
Příspěvky: 2168
Registrován: 29 bře 2007 00:58

Re: koupě noveho mixažniho pultu

Příspěvek od Azu »

Tak to je opravdu logický argument k zasmání :-)
Proč by měl být problém s reklamací něčeho co se neposere to mně není jasné. A pokud by se to posralo tak nechápu proč by měl být problém s tím aby zboží ode mně putovalo přes nějaký ten řetězec obchodníků k výrobci nebo do určeného servisního střediska.
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky

Danken
Příspěvky: 165
Registrován: 15 srp 2008 12:21

Re: koupě noveho mixažniho pultu

Příspěvek od Danken »

mě by spíš zajímalo jak je na tom djm 700 oproti ecler evo 4. Ecler bych bral pro jeho velké knoby a luxusní zvuk. Pioneer je standart a djm 700 kvalitní 4 kanál s efektorem..

EVO
Příspěvky: 570
Registrován: 23 srp 2007 19:51

Re: koupě noveho mixažniho pultu

Příspěvek od EVO »

Danken píše:mě by spíš zajímalo jak je na tom djm 700 oproti ecler evo 4. Ecler bych bral pro jeho velké knoby a luxusní zvuk. Pioneer je standart a djm 700 kvalitní 4 kanál s efektorem..
Tak to já bych byl rozhodnutej teda velice rychle, EVO 4 a nerozmejšlel bych se ani minutu! :smile2:
Pinckovskej "standart" bych možná řešil jakožto majitel klubu, ne jakožto DJ co chce po všech stránkách co nejlepší mixák pro sebe :wink2:

djfelixus
Příspěvky: 786
Registrován: 15 črc 2008 09:03

Re: koupě noveho mixažniho pultu

Příspěvek od djfelixus »

Když už je tu řeč o Pioneerech... Zkoušel někdo udělat test rozdílu kvality zvuku u modelu 700 a 800? Uvažuju totiž o koupi sedmistovky. Na první pohled má totiž velmi podobné funkce a ty které nemá tak oželím (digitální vstupy, sound color...), ale zajímá mě rozdíl té kvality jestli je znát.
www.djfelixus.cz |Official site
www.freedj.cz |Skutečně svobodní DJové

VIktor
Příspěvky: 120
Registrován: 25 kvě 2009 20:34

Re: koupě noveho mixažniho pultu

Příspěvek od VIktor »

A co vzít raději "Denon DN-X 1600" který je na tom zvukově i faderama lépe než 700.

Danken
Příspěvky: 165
Registrován: 15 srp 2008 12:21

Re: koupě noveho mixažniho pultu

Příspěvek od Danken »

djfelixus píše:Když už je tu řeč o Pioneerech... Zkoušel někdo udělat test rozdílu kvality zvuku u modelu 700 a 800? Uvažuju totiž o koupi sedmistovky. Na první pohled má totiž velmi podobné funkce a ty které nemá tak oželím (digitální vstupy, sound color...), ale zajímá mě rozdíl té kvality jestli je znát.
700 je mladší a měl jsem tu zkušenost moc dobrý ale porovnat je bohužel.

DJ Clubco
Příspěvky: 57
Registrován: 13 říj 2009 16:28

Re: koupě noveho mixažniho pultu

Příspěvek od DJ Clubco »

Denon dnx 1100 nebo Allen&Heath: XONE:42, vzhledově nakloněno k denonu, A&H xone 42 je samozřejmě kvalita zase, mám zkušenost s A&H xone S2 ale ten je zase 19" a to se mi moc nezamlouvá. Děkuji za připomínky a rady...

honcka
Příspěvky: 1925
Registrován: 09 dub 2009 14:11
Vybavení

Re: koupě noveho mixažniho pultu

Příspěvek od honcka »

Jestli vyber tehle dvou, tak urcite xone 42 je to fakt kvalitka a ma to uzasny analogovy filtry

Majky_mike
Příspěvky: 548
Registrován: 25 bře 2010 18:40

Re: koupě noveho mixažniho pultu

Příspěvek od Majky_mike »

djfelixus píše:Když už je tu řeč o Pioneerech... Zkoušel někdo udělat test rozdílu kvality zvuku u modelu 700 a 800? Uvažuju totiž o koupi sedmistovky. Na první pohled má totiž velmi podobné funkce a ty které nemá tak oželím (digitální vstupy, sound color...), ale zajímá mě rozdíl té kvality jestli je znát.
Já jsem dělal před cca 14 dny docela obsáhlý test, kdy jsem porovnával DJM 800, DJM 700, DJM 600 a X-1500. Současně mám doma (půjčený) X-1700, nicméně ten jsem nemohl porovnat přímo s žádným se zmíněných pultů a DJM-2000.

Nedělal jsem žádný nějak sumarizovatelný test... pouze porovnání "by ucho" a "by feel". Nicméně jsem na to nebyl sám a více-méně jsme se všichni shodli.

DJM 700 zní výrazně hůře než DJM 800. Zkoušeli jsme to porovnávat s digitálníma vstupama i analogama a v obou případech nám vylezl DJM 700 mnohem hůře. Asi méně kvalitní převodníky. Rovněž jsme se všichni shodli na tom, že je zvukově výrazně horší než Denon X-1500. Část z nás ho pokládala dokonce za horší než DJM-600, ale já jsem tenhle názor nesdílel... jeho zvuk mi nepřišel špatnej a byl poměrně čistej. Nicméně na DJM-800 nebo X-1500 mu z mého pohledu chyběla "hloubka".

Zajímavější debata byla DJM 800 vs X-1500, kde jsme se moc neshodli. Někdo preferoval zvukově to a někdo zase tamto. Ale výsledek nám přišel poměrně vyrovnaný (což je pro starší a levnější Denon hodně dobrá vizitka).

Takže z toho bych usuzoval, že zvukově na tom bude X-1600 výrazně lépe než DJM 700 a možná i o něco lépe než DJM 800.

Druhá věc je vybavení a ergonomie, kterou tu vůbec neřeším.

Právě se tu snažím porovnávat DJM-2000 a X-1700 a je to docela zajímavej souboj. Když tu někoho bude zajímat výsledek v podobě rychlého resume, dloubněte do mě...

EVO
Příspěvky: 570
Registrován: 23 srp 2007 19:51

Re: koupě noveho mixažniho pultu

Příspěvek od EVO »

Dloub! :D 8)

Majky_mike
Příspěvky: 548
Registrován: 25 bře 2010 18:40

Re: koupě noveho mixažniho pultu

Příspěvek od Majky_mike »

OUKej .

Zatím si chci dát ještě více času pro testování a utvoření názoru... X-1700 vracím zítra, v neděli už si budu hrát jen DJM 2000. Tak v pondělí udělám třeba nějakej další krátker report, který bude asi o něco lepší...

Zatím se ale musím přiznat, že mě DJM 2000 velmi příjemně překvapila. Očekával jsem DJM 800 s lepším efektorem, ale ten vývoj posledních let tam je hodně vidět (slyšet). Neměl jsem zatím možnost porovnat bok po boku s DJM 800, ale přijde mi zvukově o třídu dále.

S Denonem X-1700 se dá srovnávat poměrně obtížně... je to jako srovnávat jablka a hrušky. Po zvukové stránce mi rozdíl přijde hodně zanedbatelný. Předpokládal jsem, že Denon bude znít o něco lépe, ale oba pulty už jsou zvukově natolik špičkové, že ani na svých studiových monitorech (ani ve sluchátkách) už nejsem schopný konkrétní pořadí určit. Pokud bych měl ale určit stejně vítěze v nějaké binární podobě... asi by to byl ten Denon.

Nicméně zvolil jsem ho tak jen proto, že mam o fous lepší pocit z jeho filtrů... taky jsem měl o něco lepší pocit z analogovejch vstupů (gramce s vinylama, ne MP3). Ale je to fakt na hranici pozorovatelnosti (slyšitelnosti) i na velmi kvalitních studiovejch monitorech, takže si absolutně nedělám iluze o tom, že by to bylo slyšet na PA. V tomhle ohledu tedy DJM 2000 velmi příjemně překvapil, protože jsem v X1700 viděl od počátku jasného vítěze a čekal jsem, že bude mít zvukový náskok ještě podstatně větší.

Další stránkou je ergonomie, tady musím uznat, že udělal Denon pořádný kus práce a zase se hodně Pioneeru přiblížil on. Jeho ovládání je velmi intuitivní (možná ale i proto, že jsem byl dlouhá léta majitelem X1500). Ale náskok dražšího DJM 2000 je ale v téhle oblasti zřejmý... člověk na něj sáhne a vůbec nic nehledá a hraje, je to jedna radost. Nicméně snaha a pokrok Denonu je zde opravdu vidět a cítit...

Takže současné shodnocení je asi takové, že zvukově jsou to z mého pohledu prakticky rovnocené pulty. Porovnávat jejich vybavení by asi nebylo úplně fér... Denon jsou hrušky a Pioneer jablka. Někdo rád to a někdo zase tamto. Kromě toho je DJM 2000 dražší model, takže by to nebylo správné srovnání.

Pokud bych ale hodnotil subjektivně, jsem docela rád, že jsem si vybral jablko (DJM), protože i když je hruška taky fajn, jablko mi zatím chutná více. U X-1700 jsou 2 plnohodnotné efektové cesty, což je třeba pro mě osobně naprosto zbytečný luxus. Přiznám se, že za několik hodin hraní jsem je kromě testu nevyužil... snad kromě míchání skrze filtry (to ale nelze brát jako výhodu nad DJM, protože tenhle efekt má ve dvou cestách i 2000 nebo 800). Věřim, že někdo hodně kreativní to třeba ocení, ale já bych se spokojil klidně s efektovou cestou jednou (X-1600).

Naopak efektové sekce DJM 2000 jsou opravdu velmi použitelné a rozmanité... v podstatě jsou zde 3 efektové sekce, které jsou ale použitelné i vzájemně a navzájem se nekopírují. Kromě toho je naprosto fantastický frekvenční volič pro efekt na hlavní cestě, který užívání efektu (z mého pohledu) přenáší do úplně jiné roviny a taky tlačítka pro jednotlivé beat časování (možná je ale moje nadšení způsobené tím, že jsem nikdy pořádně neochutnal externí Pioneer efektory).

Když to všechno sečtu a podtrhnu, zatím u mě vede jasně DJM 2000. Vlastně bych zatím po zkušenosti s X-1700 tenhle pult asi ani nemohl nějak extra doporučit. Zvukově je fantastický, ale zpracování těch 2 efektovejch cest mi přijde v téhle podobě zbytečné a asi bych raději volil levnější X-1600, který nebude zvukově o moc horší. Ale je to o subjektivních prioritách... třeba někdo opravdu vyžaduje a využije 2 plnohodnotné efektové sekce a bude chtít mít třeba 2 nezávislá echa s různejma parametrama na 2 různejch kanálech, které míchá.

Zatím to je jen několikahodinová pocitovka a ani jsem nezkoušel MIDI a propojení s PC a zvukové karty... k tomu se dostanu snad zítra.

--------------------------------------------------------------

Testing pokračuje...

Dneska jsem si opět trochu hrál a snažil jsem se porovnat celkovou zvukovou kvalitu. Definitivně jsem ale musel stupeň vítěze v oblasti celkové zvukové kvality přiznat Denonu X-1700.

Pokud použijeme u pultů digitální vstupy (v mém případě CDJ 2000), je zvuk obou pultů naprosto vyrovnaný a označil bych ho za 1:1. Neumím určit, zda něco zní lépe.

Jiná situace je ale u analogových vstupů. Zatímco včera jsem test dělal hodně rychle a měl jsem velmi mírný pocit, že je Denon lepší. Dnes jsem se asi lépe vyspal (či co :- ) a ten rozdíl slyším poměrně výrazně v podstatě u všech desek, které jsem zkusil. Denon očividně(uši-slyšně) použil kvalitnější AD převodníky než Pioneer a ten rozdíl tam opravdu je slyšet.

Stále se musím ale přiznat, že jsem mile překvapen zvukovou kvalitou DJM 2000, kterou jsem čekal o dost horší. A díky opravdu luxusnímu vybavení pultu a dost podobné ceně, bych určitě znovu nad volbou X1700/DJM2000 neváhal a bral opět DJM.

Ovšem X1700 je výborný pult a zaslouží si, abych ho tu tituloval, jako vítěze "testu" v oblasti zvukové kvality :-).

Kdybych to měl nějak škálovat, tak při použití digitálních vstupů (CD) by to bylo 10:10 a při použití analogových vstupů (vinyl) by to bylo cca 8 :10 pro Denon.

Na stranu druhou, pokud bych hodnotil vybavení pultu a jeho využitelnost, bylo by to tak 10:3 pro Pioneer.

Nicméně vybavení pultu je subjektivní zálěžitost... někdo užije to a někdo zase tamto. Každý se musí rozmyslet podle svejch potřeb.

crewy
Příspěvky: 617
Registrován: 30 dub 2007 20:16

Re: koupě noveho mixažniho pultu

Příspěvek od crewy »

nevíte nekdo jak funguje ta USB karta na mixu Allen & Heath Xone 42?

Uživatelský avatar
Avender
Příspěvky: 387
Registrován: 20 lis 2009 10:38

Re: koupě noveho mixažniho pultu

Příspěvek od Avender »

Myslim, ze iba ako audio in, rec out a na softwarovy efektor - trebars ableton.
Pod User guide to bude urcite vysvetlene.
http://www.allen-heath.com/xone/xone42
Ecler Nuo 3.0_2x Reloop 4000_HD25_M-Audio Delta 1010LT_Akai LPD8_Korg quad

crewy
Příspěvky: 617
Registrován: 30 dub 2007 20:16

Re: koupě noveho mixažniho pultu

Příspěvek od crewy »

avender: dík ale i tak nejsem o moc chytrejsi :D

Odpovědět