Zomo MC-1000

Diskuze o DVS produktech a DJ MIDI kontrolerech.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bj_Carda
Příspěvky: 259
Registrován: 13 čer 2007 01:17
Vybavení

Zomo MC-1000

Příspěvek od Bj_Carda »

Zdravím pánové a dámy,

pořád nějak mi to nedá spát, že přemýšlím jak se ze svého stávajícího set-upu pohnout směrem k Traktoru, 4 deckům, případně 2 Deckům, a 2-remix deckům (s tím že bych časem našetřil na 2xF1 nebo použil APC20 co už mám, pokud NI někdy dovolí u remix decků mapovat všechny funkce).

Mno hodně dlouho sem přemejšlel že bych si prostě koupil DDJ-SX nebo 4-Trak, nebo nějakou jinou konzoli plus k tomu ty dvě F1čky. Což je ale zaprvé fest investice, a zadruhé bych sebou chtěl stejně tahat své současné CDJ400, protože softu prostě nevěřím, tak když klekne komp, tak můžu hrát z CDJ. U téhle varianty vidím plus v míň USB kabelech, je to takové jednodušší na zapojení, ale zas i prostorově asi náročnější.

Druhá verze co mne napadla je použít svůj současný 4ch. mixpult, 2x CDJ 400, a koupit 8 mikanálovou zvukovku, tudíž bych mohl použít 2 Track Decky, které bych ovládal přes CDJ 400, a 2 remix decky které bych ovládal F1čkama, nebo případně tím APC20. (zvuk by jel komplet přes tu 8ch zvukovku, CDJ400 by byly použity pouze jako midi kontrolery). Tak jsem narazil na levnou zvukovku ESI Gigaport HD+, (16bit - 44.1 kHz v 8ch módu), která stojí bratru cca 3000 kč. Což je super cena. Nepotřebuju dávat 8K za audio 8/10 když nevyužiju timecode.

Nicméně už sem byl skoro rozhodnutej, a přemejšlel jsem ještě o co to bude lepší než konzole, a o co se zase ochudím, a přišel sem na to že se ochudím o pár knobů a tlačítek, s tím že by mi asi nejvíc chyběly knoby na ovládání efektů. Mno tak sem googlil, a znovu-objevil jsem právě ZOMO MC 1000.

Za cenu kolem 7K, to vypadá celkem dobře. má to zabudovanou zvukovku 16 bit 48 kHz (v 8ch módu). A pár zajímavých ovladačů k tomu. Vypadá to že by s tím efekty a loopy šly ovládat celkem pěkně. Browser asi taky. To sem nikdy nezkoušel, tak nevím jestli si na to zvyknu. Každopádně i možnost vytáhnout jen todle a ovládat s tím 4 decky je zajímavá. Já bych to spíš asi použil fakt jen jako audio rozhraní, a na ovládání loopů a efektů. S tím že by stále CDJ400 ovládaly 2 Track Decky, a 2x F1 remix decky.

Mno a otázka. Má to někdo ? Vyplatí se to za těch 7K ? když vemu cenu toho Gigaportu tak za těch pár čudlíků navíc chcou 4K, což není málo. Stejnou službu by třebas odvedl i Korg NanoKontrol (ale zas už vidím jak ten Korg lítá po stole všude možně atd). Co se kvality zvuku týče, papírově by na tom měl být Zomo o fous líp jak ESI Gigaport. V češtině sem žádný zkušenosti nevygooglil, V zahraničí někde píšou že je to ok, někde že je to v porovnání s konkurencí nic moc, a že to má slabý výstup (myšleno hlasitostně - což částečně řeší Gain na externím mixu).

Tak a teď babo raď. :) Dík všem co se dočetli až sem, a každopádně budu rád za jakékoliv vaše názory a nápady 8)
Pio CDJ 400, Numark FX 5000, APC20, Senn.HD25/HD215, ART 310A,

vasquez
Příspěvky: 4
Registrován: 14 srp 2008 21:08

Re: Zomo MC-1000

Příspěvek od vasquez »

....:-) no já myslím že s tou ESI Gigaport se to moc srovnávat nedá, já sám o tom už přes měsíc uvažuju docela silně.....Zomo dělá obaly na techniku a myslím že co se týče kvality zpracování, jsou na tom výborně. i na první pohled vypadá dost bytelně ( i knoby ) co mě ale překvapilo, jak geniálně vymyslely "pitch" a "jog" a to si myslím že je fakt unikátní, protože co se týká pitche tak samozřejmě nastává problém při přepínání decku, že když nemáš motorizovanej fader, tak s tím pitchem musíš trošku pohnout, aby se ty midi chytili tam kde se zrovna nachází.....a tady to elegantně vyřešili vracející se kolíbkou...... a ten samej princip je použitej místo jog kolečka, navíc si myslím že díky možnosti nastavení citlivosti, bude tohle citlivější a rychlejší než samotnej Jog, ale chápu ty "konzervy" které si budou ztěžovat že kolečko je kolečko a tohle je na h.....:-) takže sice to je nestandard, ale mě osobně to přijde spíš jako výhoda. Dneska hraju na čtyřech Pioneerech CDJ2000, protože mě bavěj ovládat čtyři decky, na ktere si mohu sáhnout a přesně udělat co potřebuju, je to příjemné a pohodlné...problém je, že když někam jedu hrát, většinou si je sebou musím nosit. Buď dvě, nebo rovnou ty čtyři a jim rozhodně dobře nedělá, nehledě na to, že pořád pokouším štěstí, protože pořád sebou člověk tahá spoustu nemalechj peněz a nikdy nevíš co se může stát. Takže proto silně přemejšlím o téhle alternativě. Jestli jsi to ještě nepořídil a nespěcháš, tak já si to ted mezi svátkama koupím a dám vědět :-)
BPM On-line Tv

Uživatelský avatar
Bj_Carda
Příspěvky: 259
Registrován: 13 čer 2007 01:17
Vybavení

Re: Zomo MC-1000

Příspěvek od Bj_Carda »

Ještě jsem nic nekoupil. Už jsem ho měl v košíku v e-shopu, ale nakonec sem si řekl že ještě popřemejšlím jestli radši nevzít S4ku.

Každopádně když sem pak napíšeš nějaký tvé dojmy z používání tak budu jen rád ;)
Pio CDJ 400, Numark FX 5000, APC20, Senn.HD25/HD215, ART 310A,

calajs
Příspěvky: 6
Registrován: 11 zář 2013 20:18

Re: Zomo MC-1000

Příspěvek od calajs »

Dobrý deň, má tu niekto skúsenosti ako je s kvalitou a ovládaním Zomo MC-1000. Ďakujem

Odpovědět