USB DJ MIX SILVERCREST

Diskuze o DVS produktech a DJ MIDI kontrolerech.
igggi

USB DJ MIX SILVERCREST

Příspěvek od igggi » 27 pro 2012 18:44

Nazdar pani / damy.
Zakupil som si pre obcasne vrzukanie na doma tento DJ kontoler.
Pripojim ho na NB cez USB kabel, spustim Mixvibes Cross DJ. Vsetko
hra a funguje ale neviem ako dostat CUE Mix do sluchdiel - stale mi to
ide do master mixu. Na konzole ziaden vystup na sluchadla nie je
a na NB mam len vystup na sluchadla / master mix / a optiku.
Som z toho na nervy, poradte prosiim ako na to!!!

Dakujem,
Igor

tu je link:
http://www.lidl-service.com/cps/rde/xch ... 8D&count=1

johney

Re: USB DJ MIX SILVERCREST

Příspěvek od johney » 27 pro 2012 19:35

vidim ze si ti naozaj aj niekto kupil.. :D

predpokladam ze mas na notasi len jeden vystup (3,5 jack) najlacnejsie riesenie je lacna externa zvukovka, tie sa daju zohnat od nejakych 15€, potom si v SW nastavis master na vystup zo zvukovky a sluchatka na vystup z notasu a ficis

piatro

Příspěvek od piatro » 27 pro 2012 20:12

johney zabudol dopísať,aby si si to čím skôr rozbehal,lebo životnosť toho "dj kontrolleru" je asi na 2 mesiace. ;)
A&H Xone:92, Technics sl 1200 mkII, Rane SL1, Sennheiser hd 25 mkI, MBP Late 2012 i7

Bobo69

Příspěvek od Bobo69 » 27 pro 2012 20:41

Za ty prachy ses měl aspon pořádně vožrat než to vyhodit za takovou koko...u
Pioneer CDJ 2000 NXS2 - Pioneer 900 NXS2 - Pioneer RMX-1000 -Technics DH1200 - Sennheiser HD 25-1 II - Pioneer DJE 1500 - Dynaudio Emit 20

piatro

Příspěvek od piatro » 27 pro 2012 21:50

tak,tak. Bobo má pravdu. Mal si tie love dať na chlast,alebo na devky. Mal by si z toho lepší zážitok ako z tej hračky.
A&H Xone:92, Technics sl 1200 mkII, Rane SL1, Sennheiser hd 25 mkI, MBP Late 2012 i7

igggi

Příspěvek od igggi » 27 pro 2012 22:29

Pani,
Diky moc za rady o defkach a chlaste. To vsetko uz bolo a stihol som sa aj poriadne ozrat
sak bolo Stefana 8)
Takisto dakujem vsetkym zucastnenym za rady ako nalozit s mojimi peniazmi ale ako ste
si precitali, mam to na hranie, ja nechcem byt Tiesto.
Uvital by som ked mi napises aku externovicu to mam zakupit a ako to zapojit.
Dikes.
I

PS.: A pojdem este aj chlastat, dont worry!! :biggrin2:

piatro

Příspěvek od piatro » 27 pro 2012 23:03

zvukovku ber tú najlacnejšiu akú nájdeš,ako som písal životnosť tej hračky je cca na 2-3 mesiace. Napr. niečo podobné http://datacom-ke.sk/manhattan-3d-zvuko ... 92418.html ,skús nájsť niečo cez heureka.sk. Otázkou je,či sa cez mixvibes dá nastaviť výstup na 2 zvukovky.

machoke

Příspěvek od machoke » 29 pro 2012 13:29

takisto som si kúpil hračku na hranie avšak neviem kde v tom mixvibes nastavuje tá externá karta, skúšal som hocičo no stále to akosi neviem rozbehať a neviem v čom môže byť .... keby nejaký stručný návod ..

machoke

Příspěvek od machoke » 29 pro 2012 13:42

ešte som sa chcel či sa dá ten silvercast používať aj s iným softvérom alebo nie a ak áno ako to mám spraviť pretože si s tím neviem rady ....

johney

Příspěvek od johney » 29 pro 2012 13:47

machoke píše:takisto som si kúpil hračku na hranie avšak neviem kde v tom mixvibes nastavuje tá externá karta, skúšal som hocičo no stále to akosi neviem rozbehať a neviem v čom môže byť .... keby nejaký stručný návod ..
skus si trochu pogooglit, neviem ci tu niekto Mixvibes pouziva
machoke píše:ešte som sa chcel či sa dá ten silvercast používať aj s iným softvérom alebo nie a ak áno ako to mám spraviť pretože si s tím neviem rady ....
no predpokladam, ze ano, ak je to MIDI zariadenie tak by sa to malo dat namapovat prakticky do hocicoho, ale s tymto mam nulove skusenosti, tak radsej nech ti niekto znaly kontrolerov povie

machoke

Příspěvek od machoke » 29 pro 2012 14:07

skus si trochu pogooglit, neviem ci tu niekto Mixvibes pouziva
googlil som veľa a všade no nič som nenašiel kde sa to nastaviť ....

S tím mapovaním by mohol tiež niekto napíasať ako by som to mohol spraviť napríklad do Virtual DJ

piatro

Příspěvek od piatro » 29 pro 2012 20:05

Pokiaľ dobre pamätám,tak Honcka používa mixvibes. S mapovaním do VDJ, je to ako s mapovaním hocičoho iného. Skús pozrieť na oficiálnej stránke výrobcu či tam nie je už hotové mapovanie do vdj,ak nie,budeš sa musieť s tým potrápiť.

honcka

Příspěvek od honcka » 30 pro 2012 18:25

pouzivam mixvibes, ale pouze s mixvibes u46 zvukovkou, jestli podporuje vic zvukovek nevim, ale urcite to pujde pres asio4all
2*T 1210MK2,PIO707,MV Cross,Dell Vostro-MacOS

DJWojcek

Příspěvek od DJWojcek » 01 led 2013 16:08

Ta hračka jak koukám je pouze kontroler takže klávesnice ve tvaru čehosi co připomíná mix........takže v notebooku máš jen 2 kanal zvuk takže nejde předposlech do sluchátek.Dělá se to tak že L kanál zdvojíš a použiješ ho jako MASTER OUT a R kanál nastavíš jako MONITOR OUT.Jediná nevýhoda (dost velká) je že to je mono zvuk.Jinak je lepší koupit za 230kč usb 7.1 klíčenku a nastavit přední L/R jako master a zadní L/R jako monitor.....
DENON DN-x1600,2xPIONEER CDJ-2000,DENON DNHP1000,EDIROL V-800

igggi

Moje skúsenosti...konečne

Příspěvek od igggi » 08 led 2013 14:43

Dámy / páni, nazdar!!

Piatro, díkes za radu s externou zvukovicou, zobral som tú najlacnejšiu akú som vedel zohnat v najkratšom možnom termíne, takže ma stála 10€ namiesto 5,50 :D
Teraz čo sa celkovo kontroléru ako i zapojenia externej zvukovice týka:
1, Sluchadlá som rozbehal cez Asio4all.com...verziu už presne neviem ale našiel som návod na stránkach MixVibes kde to bolo vcelku detailne popísané. Samozrejme, že tam sa jednalo o ideálny stav, ktorý čo čert nechcel, samozrejme mne nevyhovoval a s konfiguráciou som sa trápil tak cca. 2 hodiny až som to rozbehal. Takže CUE mix už funguje!!! :mrgreen:
2, Neviem z akého dôvodu alebo prečo, z času na čas jednoducho celý prgram sekne a asi po sekunde dvoch ide dalej akoby sa nič nedialo...predpokladám že v tom má prsty externá zvukovica pretože na reprákoch mi to nerobilo vôbec...dá sa to prežiť keďže nehrám v kluboch...to len tak na margo
3, Kontrolér sa pri prvom spustení nastaví úplne sám a nie je treba riešiť žiadne daľšie veci ako key mapping...super
4, Kvalita??? Ako detská hračka to celkom ujde
5, Nastavenie Pitch range aby to ako tak ladilo s prvým / druhým songom MISSION IMPOSSIBLE...príliš veľké skoky a málo citlivý gombík keďže sa nejedná o slider
6, Z toho vyplýva....že neustále musím korigovat beaty medzi sebou z čoho vyplýva že sa venujem skoro iba tanierom a beat matchingu
7, Efekty, basy a výšky už radšej spomínať ani nemienim.....celé zle
8, MixVibes šlape ako hodinky a drastický rozdiel medzi nim a Traktorom tam nevidím...samozrejme v rámci funkcií čo využívam ja sám...takže čisto subjektívny dojem

A záver???
Katastrofálny výrobok ale ak sa chce niekto naučiť aspoň základom beat matchingu a mixovania dvoch skladieb medzi sebou....na učenie vcelku dobre. Tiež som sa učil jazdiť na 120-ne a s lepšími autami nemám problém :D
Z toho vyplýva len jediné, je na to tri roky záruka. Pokazí sa?? Peniaze späť!! Jednoduchá matematika. A potom hádam prejdem na MixTrack Pro ako som uvažoval zpočiatku.

A ešte ma napadla jedna vec...chod tlačitok je katastrofálne dlhý...takže keď dám play už som way off beat :oops:
I

Odpovědět