Potřebuji DVS???

Diskuze o DVS produktech a DJ MIDI kontrolerech.
Odpovědět
marquee

Potřebuji DVS???

Příspěvek od marquee » 25 led 2013 15:22

Již delší dobou si dělám zálusk na nákup DVS systému. Dnes jsem o tom znovu přemýšlel a došlo mi jestli ho vůbec potřebuju. Gramce mám, CD přehrávače, které zárověň podporují MIDI mám taky, zvukovku aby jsem mohl hrát z compu taktéž. mix který mi vše co potřebuju vstupama pokreje taky:D :D
Příjde někdo na nějakou výhodu???
Snad jen pokud bych jel někam kde budou vybavený a nechtělo se mi tahat svůj case s přehrávači, tak vezmu DVSko a počítač pod křídlo a jedu. :biggrin2:
Nějaké jiné názory??

johney

Re: Potřebuji DVS???

Příspěvek od johney » 25 led 2013 16:39

Tiez si mozes kupit/napalit timecode CDcka, ide o to ci ti su blizsie gramce alebo CDJe

marquee

Příspěvek od marquee » 25 led 2013 16:58

jsi nepochopil otázku...ta zní jestli to má nějaký smysl

johney

Příspěvek od johney » 25 led 2013 17:07

no tvoja otazka bola dost nespecificka, ja osobne si radsej niekam zoberem obal s cedeckami ako notas, zvukovku a kable napriklad, nehovoriac o vselijakych moznych pruseroch s pocitacmi, ktore mozu nastat.
pokial mas sialene velku kolekciu hudby tak to bude mozno uzitocne, ale inak v tom moc velku vyhodu nevidim, nerad by som sa v klube spoliehal na komp, neviem ako casto a co hravas, ale uz som videl parkrat mrznut OS v polke setu.

marquee

Příspěvek od marquee » 25 led 2013 17:21

no právě, jestli jsem v klubu něco nesnášel tak to bylo když mi uprostřed hraní mladej cápek začne přepojovat mix aby zapojil svůj final scratch.
Jedna příhoda z natáčení......
hraju, narvanej klub cca 2000 lidí přijde týpek přesně jak je uvedeno výše začne do toho hrabat a už aby jsem pomalu končil že jde už hrát. Ok v klidu jsem dohrál set balím desky a jsem na odchodu... a najednou kdo by to čekal.... ticho.... :-D
vzhledem k tomu že se mu to pak seklo ještě asi 3x tak fakt nebyl za idiota:-D
jediný kdy se v tu chvíli výborně bavil jsem byl asi já a můžu říct že provozní opravdu nadšený nebyl.....

marquee

Příspěvek od marquee » 25 led 2013 17:32

Právě aby jsem to teda upřesnil. Co víc mi dá DVS systém když teď bez problémů můžu hrát z gramců, cd, USB i z compu najednou a když náhodou něco lehne tak to můžu plně zastoupit něčím jiným. Když mi lehne DVS tak jsem v pr..
Proto mě zajímalo jestli mi někdo poradí nějaký důvod proč kupovat DVS???
Nevím jestli znáte ten pocit, že se na něco léta těšíte a když se rozhodnete to koupit, protože už to údajně šlape docela spolehlivě tak zjistíte, že to vlastně nepotřebujete:-D

johney

Příspěvek od johney » 25 led 2013 19:03

odpadne ti nutnost nosit so sebou fyzicke media, lahsie a rychlejsie hladanie trackov, to je asi vsetko co ma napadne.

zaujimalo by ma preco to chces kupovat ked to ani nechces :D

edit: a samozrejme SYNC Obrázek

marquee

Příspěvek od marquee » 25 led 2013 19:14

Já jsem to chtěl, už jsem to měl skoro objednané, ale pak mi došlo, že to fakt asi nepotřebuju. Nosit média nemusím už teď, jak už jsem zmínil můžu hrát jak z počítače tak třeba z USB. Navíc mám všechny vinyly přetočené do MP3 a zároveň na CD.
Mě jen zajímalo jestli někoho nenapadne důvod pro koupi a jak vidím není fakt asi žádný

stereoman

Příspěvek od stereoman » 26 led 2013 20:56

Chtelo by to trosku presnejsi formulace, napriklad termin "kdyz klekne DVS" je moc siroky. Pokud nezkalibrujes desky, tak muzes jeste set odehrat bez gramcu. Presne z tohoto duvodu jsem gramce uplne zrusil a presel na midi. Cinche od gramcu v klubech byli casto vyglajdany a nedrzeli mi ve zvukovce. Stacilo jen, aby nekdo na stagy poskocil a doslo k prerusovani signalu.

Pokud ti klekne notas, tak s tim uz nic nenadelas (leda vozit nahradni notas). Otazku potrebnosti DVS bych si polozil takto: Potrebuji nove funkce, ktere mi DVS nabidne a ktere soucasny equipment nema?

Pokud napriklad remix deck nebo plynuly pohyb v tracku nepotrebujes, tak do toho nechod. Pokud myslis, ze to vyuzijes, tak do toho jdi.

Odpovědět