Pioneer ddj-t1 - Traktor Kontrol S4 - Denon dn-mc6000

Diskuze o DVS produktech a DJ MIDI kontrolerech.
Azu

Re: Pioneer ddj-t1 - Traktor Kontrol S4 - Denon dn-mc6000

Příspěvek od Azu » 29 bře 2011 14:41

Vizuálně se mně barva DDJ také nelíbí a v denním světle se to čte opravdu hůře, ale když sem s ním hrál v úplné tmě tak sem byl za tu šedou víc než rád i když tmavší by mohla být, naštěstí budou k dipozici folie přes celý kontrolér s vlastní možností potisku :D Ty tvrdé korekce jsou klasika jako na pioneer mixech. Lesklý panel na S4 to je opravdu úchylný výplod, je to hned zapatlaný a když měl kolega na kufru přidělanou lampičku, tak se mu to světlo odráželo do očí díky tomu povrchu. Nechápu, že ti jako lehká čínská hračka nepřišlo S4 když DDJ je oproti S4 naopak o 1.5kg těžší.
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky

Majky_mike

Příspěvek od Majky_mike » 29 bře 2011 15:38

sykyMT píše:takže moja skúsenosť:
A aby som bol úprimný, som presvedčený, že vydaním týchto veľkých konzol začala nová éra DJingu - predovšetkým fakt, že Pioneer vydaním DDJ-T1 a S1 takpovediac oficiálne uznal, že digital DJing existuje a je plnohodnotnou formou, podľa mňa spôsobí skutočnú revolúciu. Preto do 12-18 mesiacov očakávam (opakujem sa po AZU) konzoly so stand-alone mixom, s 1000/2000 CDJ pioneer jogmi atď. atď. - a keď táto chvíľa príde, bude podľa mňa S4ka predateľnejšia....
Já bych ani neřekl... dříve jsem si to taky myslel, ale po vydání CDJ 2000, si naopak myslím, že MIDI konzole jako je S4 (kdy bude ke konzoli potřeba samostatné PC) tu vždycky budou spíš jen jako takové "socka řešení" (tím se prosím nikdo neurážejte, nemyslim to hanlivě... ale za 10 let tenhle systém už jen "socka standardu" určitě bude). Předpokládám, že nejvyšší řada playerů bude spíš rozšiřovat systém CDJ 2000. Tedy vlastní PC uvnitř, pořádná správa hudby, pořádnej display a soběstačnost, aby člověk nemusel u hraní koukat do notesu.... jen je jasné, že to přebere funkce dnešních konzol, jako BPM sync atd.

Jako druhá řada budou systémy ala ableton.

Ale žádná revoluce MIDI kontrolerů určitě nepřijde. Ty žijí jen díky vysoké ceně komponent. Až za pár let přijde integrovanej čip s 2GHZ procesorem a 2 GB ram za 10 USD a display větší a lepší než CDJ 2000 bude stát dalších 10 USD, tak nebude pro žádné midi konzole důvod a tak jako je známe dneska zaniknou...

sykyMT

Příspěvek od sykyMT » 29 bře 2011 17:10

Majky_mike píše:"socka řešení"

:)) isteže, pokiaľ niekto vezme netbook s Atomom za 180€, crackne soft a nakradne muziku, JE to "socka riešenie"

v ostatnom nie úplne súhlasím, s termínom "koukat do notesu" tiež nie... niekto kuká na displej, niekto zúfalo hľadá cd v kufroch a prebaloch...

každopádne si myslím, že vstup Pioneeru na toto územie nebol náhodný...

pokiaľ ale povedzme Pioneer (alebo niekto iný) vyrobí stroj s PC vovnútri, poriadnym displayom, super spravovaním databáz (a možno i vynechanou stále zbytočnejšou optickou mechanikou), dá tým za pravdu mne, alebo tebe ? :) bude to viac player alebo konzola ? :)

sykyMT

Příspěvek od sykyMT » 29 bře 2011 17:13

Azu píše:...Nechápu, že ti jako lehká čínská hračka nepřišlo S4 když DDJ je oproti S4 naopak o 1.5kg těžší...
možno to proste bolo iba o pocite a pomere hmotnosti k veľkosti... každopádne ani jednu z týchto hračiek nepovažujem za definitívne riešenie a nedočkavo hľadím do budúcnosti :) ...

Majky_mike

Příspěvek od Majky_mike » 29 bře 2011 19:33

sykyMT píše:
Majky_mike píše:"socka řešení"

:)) isteže, pokiaľ niekto vezme netbook s Atomom za 180€, crackne soft a nakradne muziku, JE to "socka riešenie"

v ostatnom nie úplne súhlasím, s termínom "koukat do notesu" tiež nie... niekto kuká na displej, niekto zúfalo hľadá cd v kufroch a prebaloch...

každopádne si myslím, že vstup Pioneeru na toto územie nebol náhodný...

pokiaľ ale povedzme Pioneer (alebo niekto iný) vyrobí stroj s PC vovnútri, poriadnym displayom, super spravovaním databáz (a možno i vynechanou stále zbytočnejšou optickou mechanikou), dá tým za pravdu mne, alebo tebe ? :) bude to viac player alebo konzola ? :)
Přesně tohle ale získáš nákupem 2x CDJ 2000 :-). Neni tam beat sync... ale hudba se sdílená, funguje bezchybne search (takže můžeš mít libovolně velké databáze), playlisty. Kromě ceny a efektů neni moc ohledů, v čem by to mohlo být horší než klasická midi konzole (a samozřejmě je mnoho důvodů, v čem je to oproti midi konzolce lepší).

Já jsem dříve používal midi konzolku a notes, když jsem hrál akce (večírky apod.), kde i byla hudba na přání a nechtěl jsem jí hledat po kufrech... s CDJ 2k už ale nemusim a tahám jen CDJ.

Azu

Příspěvek od Azu » 29 bře 2011 20:15

A já právě nechci CDJ2000 + mix ne kvůli financím, ale protože je to v jednom kufru obrovská a hlavně pěkně těžká kráva která je v jednom člověku dost problematicky přepravitelná a mnohdy se s ní ani nevejdu na stůl. Nepotřebuju tak obrovské jog kolo, ale vyhovuje mně přesně svou kompromisní velikostí a hmotností DDJ nebo CDJ400 + mix

Majky_mike

Příspěvek od Majky_mike » 29 bře 2011 21:03

Azu píše:A já právě nechci CDJ2000 + mix ne kvůli financím, ale protože je to v jednom kufru obrovská a hlavně pěkně těžká kráva která je v jednom člověku dost problematicky přepravitelná a mnohdy se s ní ani nevejdu na stůl. Nepotřebuju tak obrovské jog kolo, ale vyhovuje mně přesně svou kompromisní velikostí a hmotností DDJ nebo CDJ400 + mix
Jj... je fakt, že case s 2x CDJ + DJM 2k, je velikostně i váhou na úplné hranici transportovatelnosti pro 1 osobu. Dotáhnout to do auta a do schodů domu, je fakt pořádnej záhul... a to nejsem žádné "tintítko" :-).

Ale hodně to dělá DJM 2k. Je to fakt hodně velkej a těžkej pult.

Ale fakt je, že si osobně myslim, že Pioneer má portfoliu docela díru s nějakým menším a přitom technologicky špičkovým přehrávačem. Kdyby udělal nějaké CDJ 2000 mini s funkcema CDJ 2k, link, menším display a JOG... bylo by to pro mnoho lidí hodně zajímavé řešení...

Majky_mike

Příspěvek od Majky_mike » 29 bře 2011 21:05

Majky_mike píše:
Azu píše:A já právě nechci CDJ2000 + mix ne kvůli financím, ale protože je to v jednom kufru obrovská a hlavně pěkně těžká kráva která je v jednom člověku dost problematicky přepravitelná a mnohdy se s ní ani nevejdu na stůl. Nepotřebuju tak obrovské jog kolo, ale vyhovuje mně přesně svou kompromisní velikostí a hmotností DDJ nebo CDJ400 + mix
Jj... je fakt, že case s 2x CDJ + DJM 2k, je velikostně i váhou na úplné hranici transportovatelnosti pro 1 osobu. Dotáhnout to do auta a do schodů domu, je fakt pořádnej záhul... a to nejsem žádné "tintítko" :-).

Ale hodně to dělá DJM 2k. Je to fakt hodně velkej a těžkej pult.

Ale fakt je, že si osobně myslim, že Pioneer má portfoliu docela díru s nějakým menším a přitom technologicky špičkovým přehrávačem. Kdyby udělal nějaké CDJ 2000 mini s funkcema CDJ 2k, link, menším display a JOG... bylo by to pro mnoho lidí hodně zajímavé řešení...
Heh... a odpovim si sám. On by mohl mít i display z CDJ 2000. Jen by byl skrze celou šířku playeru a měl jiné rozišení tlačítek. Velikostně by se ale na tělo ala CDJ 400 vešel...

atlon

Příspěvek od atlon » 29 bře 2011 21:12

pribrzdim vas !!!! tema je Pioneer ddj-t1 - Traktor Kontrol S4 - Denon dn-mc6000 a nie prehravace !!! dakujem

atlon

Příspěvek od atlon » 31 bře 2011 21:27

nuz, vidim, ze ked sa tu nehadate o tom ktora znacka je lepsia alebo horsia, debata tu KONCI!!!! tymto padom chcem podakovat AZU a sykyMT za ich názory , dakujem

underbeat

Příspěvek od underbeat » 19 črc 2011 12:24

Mně se Pioneer DDJ moc líbí. Vlastním ho tedy teprve druhý týden. Předtím jsem měl Cd playery od Denonu s mixem od stejné značky, které jsem používal jako midi kontrolery k Traktoru, ale zdaleka na nich neudělám tolik práce bez sáhnutí na pc jako u Pio :) Jen knoby se mi zdat trošku tužší, ale časem se rozhýbou, nemyslíte? PS: Azu jak Ti to chodí? Již ho máš určitě déle :)
2xTechnics SL1210 MK5+Denon DN-X1100+Serato+RCF+Seen. HD25

Azu

Příspěvek od Azu » 19 črc 2011 16:03

Já sem s ním spokojen, navíc mne dnes konečně dorazila i přepravní batoho-taška :)

crewy

Příspěvek od crewy » 08 lis 2011 10:16

Nevite nekdo kde by se dalo v brne osahat NI S4 a pioneer ddj-t1?? Spis jsem nakloneny k ddj-t1tak si to chci nejdriv osahat :-) diky

underbeat

Příspěvek od underbeat » 08 lis 2011 11:18

crewy píše:Nevite nekdo kde by se dalo v brne osahat NI S4 a pioneer ddj-t1?? Spis jsem nakloneny k ddj-t1tak si to chci nejdriv osahat :-) diky
No s tím pioneerem….. Myslím že si hodně lidí myslí, že když je to Pio, tak to prostě musí být nejlepší midi kontroler, ale na to že je to Pio, tak by ty knoby mohli být alespoň pogumované. Vím že tohle mi na něm hodně vadilo. Ale taky za ty prachy Pioneer. Není se čemu divit :-)
2xTechnics SL1210 MK5+Denon DN-X1100+Serato+RCF+Seen. HD25

Azu

Příspěvek od Azu » 08 lis 2011 11:30

Knoby jsou prostě tytéž plastové jaké Pioneer používá na svých mixákách, alespoň nejsou zapatlané po čase jako ty pogumované, které jsou šptaně vyčistit a jsou rájem pro bakterie :) a kdo chce pogumované, tak si za pár haléřů koupí jiné vršky na ně.

Odpovědět