Ktorý bude ten vyvolený?

Diskuze o DVS produktech a DJ MIDI kontrolerech.
JAN.KOlive

Re: Ktorý bude ten vyvolený?

Příspěvek od JAN.KOlive »

Obcas je problem konzolu umistit v clubu , podle me je lepsi externi zvukovka a hrat na mixu , hlavne na konzoli se blbe ovladaj 4 decky pokud teda nemas S4 nebo nejakou drazsi co ma 4 savle...

Azu

Příspěvek od Azu »

JAN.KOlive píše:NI X1 vem. Hele da se tim ovladat uplne vsechno nic navic nepotrebujes ...mas zvukovku a michas na mixu maj ho vsichni top djs co hrajou z traktoru protoze nic lepsiho neni mozna este xone 1d
Oni jej mají právě převážně na ovládání efektů a výběr tracků, hlavně nepostradatelné je to pro při hraní z DVS (vinyl/cd) ale rozhodně tento kontrolér není na normální hraní, to jsou vyhozené peníze a úplný nesmysl!!!

Tady je spíš otázko co je to malá peněz, které máš jaký je finanční strop a hlavně kde s tím chceš hrát a jaký styl muziky.
Pokud třeba potřebuješ používat mikrofon, tak je lepší vzít kontrolér se zvukovou kartou protože budeš mít vyřešen problém s připojením mikrofonu a klidně můžeš k tomu používat tu tvou NI Audio2 pro master výstup, to že má kontrolér v sobě zvukovku neznamená že ji musíš používat.

Pokud chceš singl kontroléry, tak potřebuješ k nim mixážní pult a také dostatek volných USB portů v počítači, minimálně tři (2x kontrolér, 1x zvukovka) a co teprve kdyby si chtěl připojit něco dalšího, ono dost kontroléru má problémy při provozu přes USB HUB, takže je lepší s ním moc nepočítat. Celou takovou sestavu je pak vhodné umístit do nějakého přepravního kufru aby se to nemuselo stále rozebírat.
JAN.KOlive píše:Obcas je problem konzolu umistit v clubu
Celá midi konzole je naopak skladnější tím snazší ne přepravu a vejdeš se s ní naopak všude, chtěl bych vidět jaký může kde vzniknout problém s jejím umístněním když je menší než celá sestava singl kontrolérů. Není to sice pak tak ideální na stole, ale když chceš tak můžeš klidně využít i externí mixák k hraní a tu mixážní sekci nemusíš vůbec používat.

Každé řešení má své klady a zápory, záleží na každém čemu z toho dá přednost
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky

JAN.KOlive

Jak myslis nesmysl na normal hrani prave ze to je super mas browser , efekty,loopy,cue , a playstop na tom nic jineho nepotrebujes...michas na mixu.

Majky_mike

Příspěvek od Majky_mike »

V tomhle segmentu bych se vyprdl na zvukovku co máš (třeba jí někomu prodej nebo si jí nech do budoucna) a i ten levnej mix, kterej stejně stojí za starou bačkoru.

Kup si nějakou midi konzolku a máš vystaráno... a určitě bych jí vzal i se zvukovkou.

Když si vezmeš, že to budeš na akci vozit buď po 4-5ti krabicích a tam to všechno zapojovat nebo k tomu stavět na míru case. Pak celej zvuk pojede stejně skrze toho nudlového Numarka, kterej zní ještě hůře než nudlovej engine traktoru (takže solidní zvukovka od NI to fakt nezachrání). Do PC budeš zapojovat 3 USB... to není jen o tom zapojování ale i problémech se systémem. Třeba na vistách se mi běžně stávalo, že jsem musel USB jednotlivejch zařízení připojovat přesně na porty, na kterejch jsem je instaloval, jinak trvalo několik minut, než je windows vůbec nadetekoval když vůbec.

To všechno oproti jedné kompaktní vychytané krabičce, ve které máš všechno a zapojíš jí jediným USB k PC.

Jestli chceš jet jen z toho midi, prodej zvukovku i mix a rázem máš o fous větší budget na lepší konzoli.

JAN.KOlive

ten mix je uplne jedno do klubu si ho stejne nebude brat...

hoolifan

Příspěvek od hoolifan »

azu ma jako vetsinou pravdu..vse ma svoje plus i minus. rozhodne bych ale nebral x1ku nebo ty stantony..
ja pouzival s xp5kama audio4dj a potom audio2dj a je pravda ze na netbooku s 3ma usb je problem zapojit pak dali treba externi disk..nejlepsi byla doba kdyz jsem mel maya44usb a numark total control.. zapojil sem 2 usb a po problemech..u xp5ek to zapojovani a zprovozneni trvalo vzdy tak do 15ti - 20ti minut u total controlu a mayai to bylo max do 15ti minut cisteho casu zapojovani..
btw: mixazni cast na kontroleru se muze a nemusi pouzivat a obcas je dobre mit tu moznost ;-)
VDJ PRO+Audio2DJ+Eks XP5+Denon DN-X050+EEE1000H+Sennheiser HD 25

Majky_mike

JAN.KOlive píše:ten mix je uplne jedno do klubu si ho stejne nebude brat...
Já teda nevim, kam bude chodit hrát... ale já si do klubu beru úplně všechno (playery a mix) nebo jen hudbu. Že bych si brar třeba jen playery se mi ještě nepoštěstilo.

Spoléhat se na mix, co bude ležet v klubu mi přijde dost nešťastné. Na to, že na něj nebude zvyklej nehledě.

Většinou je praxe taková, že se DJ buď připíchne do pultu rezidentnímu DJovi (když jich tam bude hrát více) nebo do nějaké shitky (většinou menší studiovej Behringer nebo něco na ten způsob) pod pultem.

V lepších klubech je takhle třeba DJM 500/600. A když pojede hrát, kde bude mít zařízenej support, tak na něho bude na 90% čekat DJM 800 a CDJ 1000 (občas už se objevuje i 2000), takže tahat nějakej midi kontrolér je pak stejně škoda.

JAN.KOlive

Hele jako nevim kde hrajes ale ja hraji Praha a Vychodni Cechy dost i male kluby a nikdy se me este nestalo ze by tam byl shit mix , vzdicky je tam mix minimalne za 20k(Xone,Pio,Ecler atd....)

Azu

Příspěvek od Azu »

To hraješ prostě jen jinej styl muziky, tam kde se hraje clubová muzika nebo kde se točí dost takových djů co přijedou jen odehrát na 2h setík, tam se nějaká ta technika najde, ale pokud někdo hraje mainstream, tak tam postě ve většině takových podniků není technika žádná nebo je nepožitelná.
JAN.KOlive píše:Jak myslis nesmysl na normal hrani prave ze to je super mas browser , efekty,loopy,cue , a playstop na tom nic jineho nepotrebujes...michas na mixu.
Nevim jak hraješ ty, ale je snad normální že dj k plnému hraní snad potřebuje i jog kolo když nic jiného pro lehké dorovnání beatů, pokud nejedu vše jen na automat, tak potřebuju i pitch fader, ... potřebuju mít vše pohodlně pod kontrolou což tedy s X1 rozhodně nemam, to je kontrolér právě pro to co tady píšeš, ale to neznamená na hraní
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky

JAN.KOlive

Hele no ja hraju hlavne Minimal techno/electro/techhouse i do housu nekdy a teda hraju sync ale micham 4 decky na full track , 8 na loopy a jeden sekvencer+obcas korg electribe tak pro me je to X1 dostatecne obecne i kdyz hrajes 4 decky tak neni jina volba

Majky_mike

JAN.KOlive píše:Hele no ja hraju hlavne Minimal techno/electro/techhouse i do housu nekdy a teda hraju sync ale micham 4 decky na full track , 8 na loopy a jeden sekvencer+obcas korg electribe tak pro me je to X1 dostatecne obecne i kdyz hrajes 4 decky tak neni jina volba

Já neříkám, že takové kluby nejsou. Ale většinou pak tam jsou i playery...

A DJ přijede jen s hudbou, PC... a max si třeba vezme jedno CDJ jako 3. a náhradní zdroj.

Ale, že bych někam přijel a mezi setama jsme si s klukama přehazovali CD přehrávače a gramce každej za své... a hráli přitom všichni na klubovém pultu, to neni až tak obvyklé.

A když dojedu do klubu, kde jsou 2 zapojené CDJ a kvalitní mix, přijde mi tahat si svoje věci a zapojovat je, trochu jako tahání dříví do lesa. Už jen proto, že většinou máme (alespoň já to tak mam vždycky) playery s mixem v jednom case... kterej si na stůl stejně vytáhneme celej.

Určitě jsou třeba i takové kluby, ale rozhodně to není většina. A já osobně bych v tenhle moment dal vždycky přednost si raději vytáhnout celou svou konzoli a jen si jí píchnout do jednoho vstupu a pak si jí zase snadno elegantně odpojit. Než tam s tim v noci šašit a někoho omezovat.

lepe

Příspěvek od lepe »

třeba orbith hraje jen s X1, notasem a mixem a musim říct, že se mi to líbí
to jen k tomu, že to neni na normální hraní.. ale nic blíž o tom nevim..
celkem mě to zajímá

Azu píše:
JAN.KOlive píše:NI X1 vem. Hele da se tim ovladat uplne vsechno nic navic nepotrebujes ...mas zvukovku a michas na mixu maj ho vsichni top djs co hrajou z traktoru protoze nic lepsiho neni mozna este xone 1d
Oni jej mají právě převážně na ovládání efektů a výběr tracků, hlavně nepostradatelné je to pro při hraní z DVS (vinyl/cd) ale rozhodně tento kontrolér není na normální hraní, to jsou vyhozené peníze a úplný nesmysl!!!

Tady je spíš otázko co je to malá peněz, které máš jaký je finanční strop a hlavně kde s tím chceš hrát a jaký styl muziky.
Pokud třeba potřebuješ používat mikrofon, tak je lepší vzít kontrolér se zvukovou kartou protože budeš mít vyřešen problém s připojením mikrofonu a klidně můžeš k tomu používat tu tvou NI Audio2 pro master výstup, to že má kontrolér v sobě zvukovku neznamená že ji musíš používat.

Pokud chceš singl kontroléry, tak potřebuješ k nim mixážní pult a také dostatek volných USB portů v počítači, minimálně tři (2x kontrolér, 1x zvukovka) a co teprve kdyby si chtěl připojit něco dalšího, ono dost kontroléru má problémy při provozu přes USB HUB, takže je lepší s ním moc nepočítat. Celou takovou sestavu je pak vhodné umístit do nějakého přepravního kufru aby se to nemuselo stále rozebírat.
JAN.KOlive píše:Obcas je problem konzolu umistit v clubu
Celá midi konzole je naopak skladnější tím snazší ne přepravu a vejdeš se s ní naopak všude, chtěl bych vidět jaký může kde vzniknout problém s jejím umístněním když je menší než celá sestava singl kontrolérů. Není to sice pak tak ideální na stole, ale když chceš tak můžeš klidně využít i externí mixák k hraní a tu mixážní sekci nemusíš vůbec používat.

Každé řešení má své klady a zápory, záleží na každém čemu z toho dá přednost
2x Technics SL-1200Mk2
Allen&Heath Xone:22
Sennheiser HD25-1 II

Odpovědět