Upozorneni - nova ver.Traktoru2(2.1.1) je znacne nestabilni

Diskuze o programech pro DJ (TRAKTOR PRO, Virtual DJ, Serato DJ/Scratch apod.)
stereoman

Upozorneni - nova ver.Traktoru2(2.1.1) je znacne nestabilni

Příspěvek od stereoman »

Novy T2, ktery prinasi nektera vylepseni se nechova prilis stabilne. Obcas vykazuje velkou zatez procesoru, funkce scratch taky nepracuje tak jako v predchozi verzi atd.

Doporucuji zustat u 2.0.3

Pepíno

Re: Upozorneni - nova ver.Traktoru2(2.1.1) je znacne nestabi

Příspěvek od Pepíno »

Díky za info chlape

Azu

Příspěvek od Azu »

u traktoru bohužel takřka vždy nová verze přináší spíše problémy než vylepšení, ty jsou vždy zanedbatelné, naštěstí NI má již své dny v podstatě sečteny.
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky

stereoman

Příspěvek od stereoman »

Proc by meli mit sve dny secteny? Sice jim na paty slape ITCH, protoze je zdarma, ale kdyz Traktora trosku dotahnou, tak si myslim, ze to bude stale jeden z nejpouzivanejsich softu.

Azu

Příspěvek od Azu »

Protože v podstatě všichni výrobci midi kontrolérů odcházejí k seratu a traktor hodili přes palubu díky jejich svinstev co výrobcům dělají. Zneužívali svého postavení a dělali podporu jen pro své vlastní kontroléry a záměrně neaktualizují podporu pro další kontroléry. Třeba VCI400 mělo být dodáváno s Traktorem pro který bylo vytvořeno i rozložení ovládacích prvků, jenže v poslední chvíli NI cuklo a Traktor jim nehodlali k tomu dodat. Poslední dobou je velice časté, že registrační čísla dodaná pro Traktor k MIDI kontrolérům hlásí že jsou neplatná nebo že jsou již zaregistrována. Těch drobných problémů je celá řada, včetně zvýšení cen a licence a výrobcům už došla trpělivost, protože pak to hází špatné světlo na jejich výrobky i když je na vině software. Serato nyní dělá nativní podporu pro další hromadu kontrolérů výrobců se kterými se dohodlo, odpadnou komplikující registrace software, mapování a nastavování, zákazník koupí kontrolér, nainstaluje Serato DJ Intro, připojí kontrolér a ihned může začít hrát bez jakéhokoliv nastavování.

stereoman

Příspěvek od stereoman »

1.) Ze by kazda nova verze Traktoru byla problematicka neni pravda...
2.) NI nejsou svatousci o tom zadna. Az skutecne pociti odliv uzivatelu, tak vymeknou a zacnou lezt vyrobcum do prdele. Jednou se ke kontrolerum dodava VDJ, jednou Traktor, jednou Itch atd.
(Co se tyce tech licenci, tak jak znam mistni osazenstvo, tak ti stejne nekde ukradnou plnou verzi)
3.) NI prodava vlastni kontrolery, ktere se dobre prodavaji (coz je mi celkem zahadou). Takze tito lide budou pouzivat Traktor
4.) Nekteri si koupi Traktor ciste jako DVS
5.) Spousta lidi uz Traktor vlastni a cena upgradu neni prehnana, takze ti co uz Traktor maji, tak s nim budou pokracovat i nadale
6.) Nekteri DJs koupi kontroler s Itchem, ale pak ho stejne budou pouzivat s Traktorem. Bud si to namapuji samy nebo stahnou nekde mapper z netu. Tato situace mi pripada jako MS OFFICE a Open Office (nebo Libre Office). Open Office je sice zdarma, ale stejne si znacna cast uzivatelu zakoupi MS Office.
7.) Traktor neni jedinym produktem NI ...

Itch ma velky potencial, cekam az bude dotazenejsi a pak o nem mozna zacnu uvazovat take. Otazkou je zda vsak do te doby Traktor nepokroci zase o neco dale ...

atlon

Příspěvek od atlon »

suhlas s tebou stereoman :wink:
len sa bojim ze sa tu zasa rozprudi debata ala denon vs. pioneer :lol:

Azu

Příspěvek od Azu »

To víš, že nerozproudí, tohle není o Traktor vs Serato, toto je jen konstatování toho, že si NI pod sebou samo podřízlo větev v oblasti dodávek Traktoru pro MIDI kontroléry, právě svým přístupem a ignoranstvím.
Mně se také zamlouvá stále ještě více Traktor pro možnost vše přemapovat dle potřeby, ale jak pozoruji, tak většina lidí vůbec nic mapovat nechce, neumí to a ti chtějí jen připojit a hrát. Neskutečně mně sere, že NI není schopno opravovat chyby v HID a to i ani za více jak rok kdy jsou známy, což sere pak samotné výrobce kontrolérů na které nadávají běžní uživatelé. Nejvíc mně to vytáčí u Pioneer MEP-7000, které není v Traktoru podporováno a ani na žádosti Pioneeru to nebyli schopni opravit za skoro 2 roky. Když NI nemá ochotu tyto chyby opravovat a aktualizovat mapování dle nových verzí a přitom si dělá meganativní podporu jen pro své kontroléry, tak došla výrobcům kontrolérům trpělivost a dohodli se se Seratem.

Bobo69
Vybavení

Příspěvek od Bobo69 »

Stereoman ma naprostou pravdu...ja kua proc semi ten Traktor porad sere a silene pomalu nacita atd..dal jsem starou verzi a vse je OK..dik

stereoman

Příspěvek od stereoman »

Dnes cerstvi UPDATE. Jdu na to. Snat to bude lepsi nez posledne. Taky doufam, ze moc nezmenini mapovani...

Azu

Příspěvek od Azu »

měla by snad být jen změna ve verzích 2.0.3 a 2.1.1 v mapování jog kol, jinak pak už to zůstává stejné i v 2.1.2

stereoman

Příspěvek od stereoman »

No prave, ja mam jogy namapovane i na sample decky a tak doufam, ze se to ted neposere ...

stereoman

Příspěvek od stereoman »

Tak me obavy se naplnili. Nova verze Traktoru si z mym mapovanim obcas nerozumi. Na decku A mi nefunguje Play. Kdyz to namapuju podruhe, tak funguje. Kdyz jeden command smazu, tak to zase nejde. U zbyvajicich decku je to ok. Dale je zde na hovno Scratch. Scratch nefunguje tak dobre jako tomu bylo ve verzi 2.0.3. Zkousel jsem si s tim chvili hrat, ale cas jsou $$, takze jsem se na to nakonec vysral a jdu k me oblibene 2.0.3. Co se tyce vykony, tak nemohu soudit. Vyzkousel jsem jen mapovani, to blbo a to bylo cele ...

stereoman

Příspěvek od stereoman »

Ted me jeste napadlo. Muze nekdo z majitelu S4,S2 zkusit na nove verzi scratch, zda ma setrvacnost. U 2.0.3 kdyz jsem protocil kolo (ktere pozvolna zpomalovalo), tak zvuk take pozvolna zpomaloval. Novejsi verze, kdyz to udelam, tak jen jedou zpet jako by bez setrvacnosti (zpomalovani).

Zajima me zda je to stale neopravena chyba z predesle verze nebo zamer NI zvyhodnit vlastni kontrolery.

Azu

Příspěvek od Azu »

Mně zatěžuje CPU 2.1.2 ještě více než 2.1.1, z dvojkových verzí mně fungovala jedině suprově 2.0.1, verze 2.0.3 mne nefunguje se všema zvukovkama, paradoxně nejhůř s NI Audio 8 DJ.
Když jen nastartuju 2.1.2 tak už ukazatel zatížení problikává červeně aniž bych cokoliv naloadoval

Odpovědět