Traktor pro 2 efekty

Diskuze o programech pro DJ (TRAKTOR PRO, Virtual DJ, Serato DJ/Scratch apod.)
Odpovědět
Avesam

Traktor pro 2 efekty

Příspěvek od Avesam »

zdravím mam jednu otázku použivam Traktor pro 2 a konzolu numark mixtrack a notebook HP ProBook 4540s C5C61 a neidu mi efekty vsetko mam nastavene spravne .. vie mi niekto poradiť kde by mohl byť problem? dakujme

marks

Re: Traktor pro 2 efekty

Příspěvek od marks »

Co přesně ti na efektech nefunguje?
NI TRAKTOR SCRATCH PRO 2 / NI TRAKTOR KONTROL X1 / NI TRAKTOR PRO 2.6

Avesam

Příspěvek od Avesam »

na ľavom decku ak kliknem na konzole na tlačidlo efekt aby šiel tak všetko mi zasvieti že ide len proste nevyda žiaden zvuk a neide a na pravom decku ani ked stalčim tlačidlo efekt nezasvieti nič ... :/

marks

Příspěvek od marks »

Ahoj,
no problémů může být několik. (omlouvám se, pokud to budu psát jak pro úplného laika, jen se pokusím dopátrat toho, kde může být zakopaný pes).

Pro to aby ti efekt "fungoval" - tzn. upravoval signál (zvuk) je potřeba aby byla efektová jednotka aktivovaná pro ten konkrétní deck. U Mixtracku je to tak, že levá efektová jednotka je pro levý deck, pravá pro pravý deck. K aktivaci slouží tlačítko "Effect" vedle efektových knobů. Pokud je poloha knobu, který upravuje poměr Dry/Wet (prostřední knob v řadě vedle effect tlačítka) jinde než zcela vlevo, měl by efekt fungovat na signál z toho kterého decku.

Mixtrack má do jisté míry (v základním mappingu) jen "omezené" funkce pro efekty – možnost ovládání jen 1 efektu pro každou jednotku a to pomocí 2 parametrů – dry/wet a samotný effect. Pokud máš Mixtrack nějak přemapovaný, zkus zkontrolovat právě mapping jednotlivých tlačítek a knbů u effektů, jestli ti tam něco nechybí nebo se nedabluje.

Třetí možnost je, že máš v Preferencích v záložce efektů nastaveno „Send“ nikoli "Insert" (nebo Post Fader). Nastav si oba efekty jako "Insert" a zkus, co to udělá.

Pokud napadá někoho ještě jiná možnost, pište..

Avesam

Příspěvek od Avesam »

práveže ani jedno z toho nie je problem, skor si myslim že chyba je niekde v notebooku

marks

Příspěvek od marks »

a co reinstal Traktora? nebo obnovení továrního mappingu pro Mixtrack...

Rendi23

Příspěvek od Rendi23 »

Rad bych se pridal k diskusi. Pokud nejdou effekty v Taktoru mozna pricina je ze effektory nejsou zaple ty se zapinaji v kolonce fx jsou oznacene cislama 1 ,2 kdy jedna znamena efekty na decku A a 2 efekty z decku B to plati i na decku B kdy 1 je na A 2 na B neni treba reinstal jak uz vyse nekdo psal nahrat znovu mapping.
Numark Mixtrack Quad Sw Traktor Scratch Pro 2 a VirtualDj Le.
Denon DJ MC7000 Sw Serato Dj .

Rendi23

Příspěvek od Rendi23 »

Napsal jsem to jako prase doufám že si z toho něco vezmeš. Já teda když na to koukám po několika měsících, nevyznám se v tom, co jsem napsal. No prostě deck b a deck A mají přepínače affektů to znamená že na jednom decku mohou běžet effekty z toho druhého decku. Dají se povypínat nebo zapnout a různě.

Já to mám namappované tak že mě to nenutí vůbec klikat jak blázen myší, stiskem prvního buttonu se mi ukáže aktivita těch effektů a je to mnohem lepší než klikat myšítkem. Deck A je na levo na pravo deck B

Nemusíš brát effekty jen z jednoho kanálu ale pokud máš 4 kanály můžeš použít effekty ze čtyř kanálů na jednou ale to je myslím uplná blbost stačí jeden kanál max 2 bohatě.
Numark Mixtrack Quad Sw Traktor Scratch Pro 2 a VirtualDj Le.
Denon DJ MC7000 Sw Serato Dj .

Odpovědět