Problém s Timecode Vinylem (Traktor Scratch PRO 2)

Diskuze o programech pro DJ (TRAKTOR PRO, Virtual DJ, Serato DJ/Scratch apod.)
Odpovědět
DJ Arokiss
Příspěvky: 2
Registrován: 28 dub 2013 18:41

Problém s Timecode Vinylem (Traktor Scratch PRO 2)

Příspěvek od DJ Arokiss »

Hezký den, potřebuju radu. Používám software traktor scratch pro 2 a gramofony. Když zvolím písničku, pustím ji a pak zastavím gramofon, tak se ta písnička v softwaru začne přetáčet (jestli dopředu nebo dozadu je určitě jedno). Nevíte prosím, co s tím ?? :( Moc děkuju za odpověď. :wink:

marks
Příspěvky: 76
Registrován: 03 lis 2012 11:21

Re: Problém s Timecode Vinylem (Traktor Scratch PRO 2)

Příspěvek od marks »

Profouknout přenosky (případně zkusit jiné přenosky), zkontrolovat kabely od gramofonu a od zvukovky. Dobrý je taky updatovat firmware zvukovky (neříkám, že to bude tím, ale hodí se to) a případně updatovat ovladače. Pravděpodobně jde o špatný přenos časového kódu - který Traktor chybně analyzuje. Druhým řešením je ještě reinstal Traktora, právě kvůli té chybě s analýzou časového kódu. Dobrý je taky (/pokud mšá tu možnost v okolí u někoho známého) zkusit stejné vinyly i na jiném počítači (s jinou zvukovkou, které pracuje s časovým kódem, nejlíp se stejnou sestavou (typově) jakou máš ty a pak ještě vyzkoušet jiné vinyly na tvé sestavě.
Pokud nepomůže nic z tohoto, pak asi reklamaci zvukovky.
P.S. jakou verzi Traktora máš? Od verze 2.5 jsou oficiálně podporovány jen MKI vinyly. Myslím si ale, že i se "staršími" by tohle nedělalo, spíš by jen přenos byl o něco nepřesnějšíí. Toto vypadá opravdu na problém s přenosem a čtením časového kódu.
NI TRAKTOR SCRATCH PRO 2 / NI TRAKTOR KONTROL X1 / NI TRAKTOR PRO 2.6

Odpovědět