Nastavení traktoru 2 pro scratch.JOg

Diskuze o programech pro DJ (TRAKTOR PRO, Virtual DJ, Serato DJ/Scratch apod.)
Odpovědět
Dj Jarad

Nastavení traktoru 2 pro scratch.JOg

Příspěvek od Dj Jarad » 05 srp 2015 18:18

Zdravím mám soft Traktor pro 2 scr.
Hw: Akiyama Pulsar.

Jde o mapping.Na konzoly si zapínám /přepínám vinil - bud scratch nebo pitch bend.(rychlost).
chtěl bych ten pitch bend odmapovat.zrušit ho aby tam vůbec nebyl.Lze to? -http://www.manualslib.com/manual/808995 ... =18#manual nevím zdali jeto normal...ale někdy při scratchi se mě tam začne motat rychlost když to dostatečně nestisknu.

Děkuji za odpověd.

Rendi23

Re: Nastavení traktoru 2 pro scratch.JOg

Příspěvek od Rendi23 » 06 srp 2015 21:12

Ano lze všechno přemapovat i odstranit tempo bend bych ale nechal a zaměřil se spíš na moddifery pokud tlačítko scratch používá stejný modiffer jako tempobend mohlo by to dělat neplechu a funkce se pak hadají tím jsem se taky trápil na konec staženej mapping co jsem stáhl měl tolik problému že jsem ho musel kompletně přemapovat opravit a pak jsem dokonce přidal i nové funkce.
Numark Mixtrack Quad Sw Traktor Scratch Pro 2 a VirtualDj Le.
Denon DJ MC7000 Sw Serato Dj .

Dj Jarad

Příspěvek od Dj Jarad » 08 srp 2015 10:14

Mno strávil jsem nad tím 4 hodiny.a nevím.
Mapping nestáhnu pže není.) toje zas pech.....

Nevíš kde bych to našel.?.. já totiž nevím jestli je ta funkce spojena s Jogem nebo tempem nebo jeto nabidováno přes moddifer.
Na co bych se tam měl zaměřit.?
koukal jsem na dost vidí jak mapovat ,a jak pochopit , mohu téměř říct že to skoro chápu... ale toto nějak nevím.
Jednoduše nevím kde je to tam zašitý....

Rendi23

Příspěvek od Rendi23 » 08 srp 2015 23:33

To je problém v tom ti neporadím každé zařízení to má jinak určuje se to podle Note příklad Note D7 každý zařízení má svoje nastavení ne všechny maj stejný nastavení :( Já to zkoušel tak že jsem z mappingu postupně odstraňoval funkce po každém smazání jsem testoval co to dělá a když to přestalo fungovat nahrál jsem znova a mazal dál až jsem našel tu správnou funkci tak jsem mapping nahrál zpět a prozkoumal nastavení pak do mapingu se dá dát až 8 modifferů pak ke každé funkci se nastavuje funkce v asigment nebo jak to tam je kdy M1 je modifer jedna a podobně a nebo tam nemusí být nic prostě no active melu po spaměti tak mě omluv kdybych mlel hovna.

Prvně jsem si psal poznámky pro mě Ch2 je chanel1 ch3 chanel2 to určuje na jakém decku to chceš nastavit musíš ty funkce nastavit hned pro všechny decky každej zvlášť . Pak jsem používal foťák a bral některé funkce z jiných mappingu do svého samozřejmě ne uplně stejným způsobem musel jsem přenastavit . Ale myslím že když se v tom budeš vrtat a vyzkoušíš to co já jsem dělal tak zachvilu si přemapuješ celej mapping a přidáš si i svoje funkce. Já ještě před měsícem jsem ani nic takového nedělal ale zkoušel jsem a docela uspěšně jsem vyřešil nespočet chyb nevyhovující funkce. Tohle se stává dost často že většina mappingu z netu má spousty chyb .

V tomhle ti nepomohu musel bych to vidět nebo vlastnit ten samej pult jako ty.

Rendi23

Příspěvek od Rendi23 » 08 srp 2015 23:37

Ještě bych doporučil stránky http://traktorbible.com a zkusit pohledat zda tam někde není mapping pro tvuj .

Eventuálně bych mohl poradit jaká funkce by to mohla být ale ráno vztávám jdu do fachy ale mrknul bych se na to.
V mappingu tě zajímá funkce kterou chceš nastavit přklad loop size selector další věc tě zajímají parametry v nastavení a je toho mnoho add in out pak modifer či nějaká jiná funkce kanál na kterým to chceš mít a je toho spostu do pondělí dám vědět.

Dj Jarad

Příspěvek od Dj Jarad » 09 srp 2015 20:38

tam jsem to hledal stejně tak i na foru Dj tech tools.Stejně i na videích.-youtube,traktor chanel.
co jsem měl 3 kontrolery tak jsem si s tím poradil,a vše jsem pak doladil.Ale todle nějak nejde....Psal jsem i do španělska na prodejnu .. a tam jsem asi možná pochopil jestli to tak už neudělaly továrně, ale myslím si že ta funkce jde zrušit.

To jak jsi psal jsem dělal taky...postupně jsem to mazal ale bez úspěchu.(vše co bylo tempo band, Pitch bend.)
Jen mě udivila jedna věc... a toje, že tam nemám mapping na scratch , a přesto to skretchuje.

Zkusím to mazat postupně vše a uvidím.....

psal jsem i na akyiamu a tam mě přehodily na traktor servis/support.

Rendi23

Příspěvek od Rendi23 » 10 srp 2015 07:59

Já mám scratch nastavenej na modifieru CH02.Note D5 CH02 je deck A v mém případě . Zase když scratch nemám zaplej tak na jogu dotyk a scratch je prostě kilnutej jen pokud tlačítko scratch mám zaplé teprve pak funguje scratch když vypnu scratch a play tak nescratchuje posouvá se rychle v před. Nevím ale je možné že se ti opravdu hádají ty modifiery tebe zajímá tlačítko scratch a myslím že bude někde v modifieru pak zjisti jaký modifier to je přiklad modifier #5 Modifier Conditions M5 to je příklad ty to budeš mít určitě jinak jak najdeš funkci scratch pak proskoumej všechny funkce s nastavením M5 záleší na čem to tam máš nastaveno. Viděl jsem ve většině mappingů že tu funkci scratch jako by vyřadili při vyplém scratchi prostě dál fungoval scratch a když sem ho zapl a místo scratch se zapínal Flux Mode prostě blbost a nevyhovovalo mi to. Myslím že to nebude chyba zařízení nevím jen si myslím že je to opravdu v mappingu.

Ještě mě napadlo že by si mohl proskoumat Tempo Bend Tempo Adjust A změnit Modifier Conditions na jiný modifier zkus a uvidíš někde to tam určitě máš .

Rendi23

Příspěvek od Rendi23 » 10 srp 2015 08:20

Dodávám že scratch reaguje z jogi a to je ve funkci Jog Turn a Jog Touch On všechno to navazuje na sebe pomoci modifieru když je to Modifier #5 tak všechny funkce které mají Condition M5 tak navazují na sebe . Dobré je si ke každé funkci přidat komentář co jaká funkce dělá pak se v tom nezahrabeš .

Dj Jarad

Příspěvek od Dj Jarad » 11 srp 2015 15:35

Tak jsem na to koukal a vyvrbil se z toho jiný problém , ato špatnej firmware či cosi... s konzolí... pak to začlo zcela blbnout.
Oni pak nastaly i jiné problémy a akyiama support řekl že je to vadný kus , tak jsem to šel vrátit a vrátily mě prachy.
Každopádně ti děkuji za post. Jsem zase o něco chytřejší a uložím sito pro budoucí mapovaní.
A hlavně děkuji že jsi tomu věnoval čas Rendi.

Ted si budu muset vybrat jinou konzoly na hraní.
Dík a měj se hezky

Rendi23

Příspěvek od Rendi23 » 12 srp 2015 09:54

By mě zajímalo kolik je nešťastných zakázníků tohoto pultu. Já naštěstí dostal od Numarku funkční kus nemám problém žádnej. Ale tak spoň že ti vrátitli peníze tohle by mě asi taky naštvalo sice nemám na dražší techniku moc peněz ale jsem začátečník a na učení mi to opravdu stačí . Kdyby jsi měl problém z mappingem klidně se ozvi já rád poradím i přesto že jsem začátečník z mappingem tak jsem po měsíci bádání a zkoušení ten princip mapování pochopil . Ale jak si psal že nemáš z mapování problémy předpokládám že si sám poradíš :)

Odpovědět