Objasněte otázky lajkovi

Předtím než se blbě zeptáte, zkuste pohledat zde ...
Odpovědět
DjO...

Objasněte otázky lajkovi

Příspěvek od DjO... »

Zdravím:-) asi to bude znít tak jako že jsem uplně blbej...ale ja to fakt nevím a zajíma mě to. A to , že nerozumím k čemu jsou gramofony djům...Mam pocit že dnes nikde nekoupite hudbu na deskách a navíc ne tu novou ....tak nechapu kde bud berou neustale nové LP desky a nebo jestli hudbu pouští s cd přehrávače, nebo pc jako mp3 a gramofon používají pouze čistě pro skreče...děkuju všem ochotným kteří mi to vysvětlí:-)

Bj_Carda
Vybavení

Re: Objasněte otázky lajkovi

Příspěvek od Bj_Carda »

1. toto nepatří do této diskuze... (spíš do začátečnické sekce, nebo všeobecné diskuze).

2. obchodů s deskama je pořád dost. Jsou sice věci které jdou sehnat těžko nebo vůbec, ale naopak jsou veci co jdou sehnat na vinylu a na CD vubec.

3. Záleží jakou hudbu. Pokud myslíš novou hudbu stylu Verona, Karma, a Ozone, tak to opravdu moc na deskách nevychází, nicméně nedá se říct že by diskotékové songy nevycházely vůbec.

4. ano plno lidí dnes používá gramofon ve spojení s PC Hardwarem a softwarem k přehrávání mp3, kde v podstatě slouží jako kontroler..
Pio CDJ 400, Numark FX 5000, APC20, Senn.HD25/HD215, ART 310A,

Azu

Příspěvek od Azu »

Je to přesně úplně naopak, na CD nekoupíš vůbec nic, za to na vinylech všechno
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky

Bj_Carda
Vybavení

Příspěvek od Bj_Carda »

Mno tak ono Azu asi dost záleží co za hudbu má na mysli. Bo nevěřím že na vinylu vycházejí a i největší komerční sračky..... a jestli jo, tak je to škoda asfaltu, a radši maj spravit silnice.
Pio CDJ 400, Numark FX 5000, APC20, Senn.HD25/HD215, ART 310A,

DjO...

Příspěvek od DjO... »

Ok,tak díky,sice neznam v mém kraji severních čechách jediný obchod ale beru to..na internetu djshop.cz jsem si našel že se opravdu prodávají...a ješte kolik je schopna deska pojmout minut?Je jen oboustrana...?A když už jsem u tech otázek,tak abch nenačínal novou diskusi mam ješte otázku, jaký software používají djs kteří hrají převážne přes notebook a vzhledem vypada tak že naskládají písne do různých pozic každa je barevně odlišena...je nejaký takový software zdarma ke stažení.?Něco jako např.NERO soundTrax
dekuju

DjO...

Příspěvek od DjO... »

jde mi o hudbu HOUSE,TECHNO,PROGRESIV,TRIBAL, ale i DISCO tim nemyslím klasické disko něco na styl afrika islam kde se obevuji také komerční sety v setech

amdman

Příspěvek od amdman »

Softwaru je hodne (napr. VDJ, Traktor, Mixvibes, DJDecks, Serato a mnoho dalsich) a stahnout z netu zdarma se daj skoro vsechny ale nikdy to neni legalni....jinak Nero SoundTrax neni na hrani ale na UPRAVU zvuku a zvukovych stop obecne...
Hraju na cokoli co mi přijde pod ruce...

DJ Patrix

Příspěvek od DJ Patrix »

For DjO...: Prečítaj si toto ! http://cs.wikipedia.org/wiki/Dlouhohraj ... 3%AD_deska
Dosky LP sú obojstranné. A ten soft, o ktorom si hovoril, sa volá Ableton Live. Tento software ale ťažko nájdeš zadarmo legálne na stiahnutie. :wink:

DjO...

Příspěvek od DjO... »

Mám na mysli něco takového
http://www.unicomeclub.cz/index2.php?pg ... &od=0#foto

to je michala buriana

Kenny

Příspěvek od Kenny »

Jo to je soft Ableton Live 7.
Pro začátečníky nepoužitelné, celkem složitější software který slouží nejen pro DJs ale i pro hudebníky kteří hrají Live, dá se v něm komponovat, vytvářet songy, dá se v něm dělat spousty věcí... Je to soft pro hudebníky a profíky.
Pokud chceš hrát na DJ soft tak se tomuto spíš vyhni a stáhni si např. Demo verzi Traktor DJ Studio 3, nebo VDJ. Potom Tě to třeba začne bavit :)
Můžeš zkusit i software MixVibes (na něm jsem si začínal hrát, ale to byla ještě verze 4 teď už je verze 6 nebo 7....bo jak to je).
Korg Zero 4, 2x Pio. CDJ 1000Mk3, HDJ 1000, pouzdra na CD - UDG :)

sanny54

Příspěvek od sanny54 »

DJ Patrix: Mno myslim že stáhnou Ableton Live zadarmo neni velkej problém... :)

Ale podle mě sou stejně pořád gramce gramce... a tak to bude vždycky....

Mimochodem než budeš hrát jako Afrika Islam ti docelala chvíli potrvá, jestli to zkusíš.... Ale dá se...:D

DJ Patrix

Příspěvek od DJ Patrix »

sanny54 píše:DJ Patrix: Mno myslim že stáhnou Ableton Live zadarmo neni velkej problém... :)
Kámo, ja som napísal že problém je stiahnuť zadarmo Ableton a pritom ho mať legálne :wink: Napríklad ked ti príde kontrola na party a budú sa vypytovať či máš legálny soft, tak stiahnutý z torrentu asi nebdue legálny... :|

DreadLord

Příspěvek od DreadLord »

Co se mě týče, pro mě má vinyl kouzlo který cd nebo jaký koliv jiný"medium" mít nikdy nebude.

djfelixus

Příspěvek od djfelixus »

DreadLord píše:Co se mě týče, pro mě má vinyl kouzlo který cd nebo jaký koliv jiný"medium" mít nikdy nebude.
Naprostý souhlas. Kdyby to bylo finančně možné, tak hraju jenom z vinylů.
www.djfelixus.cz |Official site
www.freedj.cz |Skutečně svobodní DJové

Odpovědět