Budoucí styly

Diskuze o DJingu a věcech kolem něj, které se do předchozích kategorií nehodí.
Odpovědět
kresh8

Budoucí styly

Příspěvek od kresh8 » 25 čer 2012 13:39

Jak to vidíte s dj stylama, který budeou v budoucím čase nejvíc oblíbené?
Jak to vidíte třeba s DnB, teknem, dubstepem, trancem atd.?

Jde o to že jsem zjistil, že mi jde tekno (hlavně hrubšího směru) opravdu dobře ale nevím jestli by to mohla být kariéra (protože tekno kultura je založená na "free" což mě v mým případě moc nevyhovuje.

A co ty drumce a podobný styly? "Zemřou" tyhle styly a všude se bude hrát jen house, disco a podobný (s prominutím) sr*čoviny?

Thanx za vaše názory :wink:
Dance|House|Electro|Hard Style DJ
Mixtrack Pro, Akai MPK mini

honcka

Re: Budoucí styly

Příspěvek od honcka » 25 čer 2012 15:19

Jestli si chces tim fakt vydelavat, tak ti nezbyde nic jinyho nez hrat komerci, v tech ostatnich stylech si muzes prijit na nejaky penize jako DJ, az kdyz mas hodne dobry jmeno, jinak dostanes max konzumacku.
2*T 1210MK2,PIO707,MV Cross,Dell Vostro-MacOS

konszpic

Příspěvek od konszpic » 25 čer 2012 21:17

Každej styl má svoje publikum, jde o to zda se tomu chceš věnovat tak, že budeš schopen pořádat vlastní akce, protože tekno a tvrdší styly nejsou o tom "hele já jsem ten a ten co dělá takovou a takovou akci" a provozní ho vezmou, protože jim má co nabídnout pro lidi.

V těchto tvrdších stylech je to (alespoň tady u nás bych řekl) minimálně o tom, co dokážeš zorganizovat sám a jaké si dokážeš svépomocí udělat jméno...
Pamatuj ovšem na jedno, i my co hrajem sráčoviny a není to pop/dance do toho vrážíme hodně úsilí a peněz, aby z toho něco bylo ve výsledku a nebyla to fraška ta akce

Čili doporučuji hrát to co tě baví, ale zaměřit se na to, jak hrát před publikem a jak si rozjet svůj vlastní vlak

matuli

Příspěvek od matuli » 26 čer 2012 15:00

Nikto ti naisto nepovie, ze ktory styl bude za 5 ci 10 rokov popularny, ja by som napriklad pred 5 rokmi vobec nepovedal, ze dubstep nadobudne priam komercny raz a zrazu je tu dubstepovy boom

... akurat to tekno alebo hard-techno si myslim ze uz pomaly ale isto zomiera, tak isto aj hip-hop a v poslednej dobe je aj house vacsinou o komercii (na slovensku) alebo velkych megazurkach , na ktorych si nikto z tohto forka nezahra... drum and bass sa celkom drzi, je tu z coho vyberat ale ci to tak bude aj o 5 rokov, to ti nepoviem

hraj co ta bavi, nema zmysel robit nieco nasilu
DENON SC2900; DN-1100; Ultrasone DJ1; M-Audio Bx5a

honcka

Příspěvek od honcka » 26 čer 2012 15:26

tekno neni mrtvy, akorat se o tom uz moc nepise, na velky akce chodi stadardne x 1000 lidi, neni to 50000 jako posledni czechtek, ale on uz nikdo takhle megalomanskou akci neni ochotnej si vzit na triko, dalsi velka party bude Space Picnic 2012 kde ma bejt kolem 40 soundsystemu.
2*T 1210MK2,PIO707,MV Cross,Dell Vostro-MacOS

matuli

Příspěvek od matuli » 26 čer 2012 16:23

Tak u vas je podla mna situacia trosku ina ... plus priznavam, ze moj pohlad na scenu nemusi byt celkom objektivny :)
DENON SC2900; DN-1100; Ultrasone DJ1; M-Audio Bx5a

Phook

Příspěvek od Phook » 26 čer 2012 17:52

Honcka - Space Picnic 2012, písnul bys mi něco konkrétnějšího o téhle akci? na starý dobrý czechteky jsem nadšeně jezdil, tak by mne tohle fakt zajímalo. Můj mejl phook@seznam.cz
Díky Petr

kresh8

Příspěvek od kresh8 » 28 čer 2012 19:59

Tak prostě dneska ve škole diskotéka, tak jsem hrál. Komerce je prostě aktuální... Nic nedovede ty "děti" rozpálit víc, než to co aktuálně jede. Ale prostě hrál jsem to co maj rádi, všichni byli spokojení tak jsem zkusil nahodit dnb, to se celkem líbilo (celkem dost..) tak jsem zkusil pustit dubstep... a nikdo nevěděl jak se má chytnout, což nebylo moc dobrý tak jsem zas přišel ke komerci a hurá všichni řvali radostí ...
tak je to jasný...
komerce - pracovně
hardstyles - koníček

Tak díky za rady. =)
Dance|House|Electro|Hard Style DJ
Mixtrack Pro, Akai MPK mini

b.bounce

Příspěvek od b.bounce » 28 čer 2012 21:33

Hraj co tě baví a publikum si najdeš vždy :-)

Osobně radši hrát pro pár lidiček co vim, že jsou na stejný vlně jako já. Než pro 10 000 lidí hudbu která mi nic nedává.

ShroomeX

Příspěvek od ShroomeX » 07 črc 2012 14:37

Já sem budoucí styl

http://soundcloud.com/shroomex

DJSayruki

Příspěvek od DJSayruki » 10 zář 2012 20:40

Jako tekno u nás je uplně o ničem :-/ jako kdo u nás umí tak pořádný tekno tak to je kaygen kaotic jinak to sou spíš patlalové co nevěděj ani že hudba má doby takty rytmus apod. a proto to více méně veřejnost neznala odsuzuje, což se nedivim když slyšim co lidi vytváří z mašinek, ale jako když pustim lidem co tekno nesnášej něco pořádnýho tak sou fakt hotový např tohle se libí každýmu http://www.youtube.com/watch?v=58QaGBI2 ... ata_player . Jinak oni ty hard styly se rozmáhaj už se hraje hard trance , hard dance , hard house atd přece jen dnes lidi se chtěj bavit na akcích a k tomu tvrdá hudba dost pomáhá. Bohužel na tyhle komerční tvrdý styly u nás lidi ještě nepřisly u nás ani hard style a hard core který sou už mrtě starý člověk nenarazí.
dnes je nemožné debilem, konkurence je příliš veliká.

blahi

Příspěvek od blahi » 21 říj 2012 16:26

Je to dobou, doba se ztemňuje a je depresivnější a odráží se to v hudbě, prosazují se tvrdší styly. Dubstep vzikl nedávno a dneska je v reklamách na Mercedes, komercializuje se a vyvíjí se dost rychle, chodí na něj víc a víc lidí, je to hudba, která odpovídá době a hlavně podle mě (a je to i důvod proč ho hraju a mam rád) je to styl patřící k nejkreativnějším. Máte subžánry Dubstepu znějící jako House, dnb, rap, oldies, pop, brutal, hard, horrorcore ale už i romantika v dubstepu, od šílenejch zvuků připomínající motorovku, pilu, šum vody, pískání, je to o kreativitě zvuků, nemá pevný hranice, kromě samotný kostry žánru postavený na základním rytmusu

jimmy325

Příspěvek od jimmy325 » 25 lis 2013 05:38

Jinak oni ty hard styly se rozmáhaj už se hraje hard trance , hard dance , hard house atd přece jen dnes lidi se chtěj bavit na akcích a k tomu tvrdá hudba dost pomáhá. Bohužel na tyhle komerční tvrdý styly u nás lidi ještě nepřisly u nás ani hard style a hard core který sou už mrtě starý člověk nenarazí.

atlon

Příspěvek od atlon » 25 lis 2013 10:11

podla mňa, budúcnosť je v hudobných štýloch čo majú energiu a čo ťa donútia baviť sa :wink: (electro, prog, DnB) mne osobne napríklad hiphop, dubstep , hard a podobné nesedia, pre mňa to sú v uvodzovkách "nepochopiteľné" štýly :oops: ale nevravím, že sa tam občas nenájde niečo čo si vypočujem :wink:

Odpovědět