Virtual DJ

Reason, FL Studio, Cakewalk, atd.
Odpovědět
DJ Patrix

Virtual DJ

Příspěvek od DJ Patrix »

Čawte všetci prizanivci a užívatelia tohto programu. Obraciam sa na vás so žiadosťou o pomoc pri vyriešení môjho problému, a ten je taký, že chcem Virtual DJ čo najviac prispôsobiť "reálu", aby sa gramce aj mix chovali ako v skutočnosti. Momentálne teda fičím na skine Oldschool, kde sa rameno hýbe ako v skutočnosti, kde sa dá vybrať miesto kam dám ihlu. K dokonalosti mi chýba aby sa pri stlačení Pause vinyl dotočil s braekom,aby sa pri stlačení Power Off vinyl resp. track pekne dotočil až do zastavenia a aby sa "motor" točil aj ked dohrá track a aby sa vrtela aj tanier pod slipmatom...proste reálne chovanie gramofónu > http://youtube.com/watch?v=wzSEz1OSvS4 a nebolo by na škodu aby sa ako v skine Technics Sl1200 M5G pri stlačení Pause rozsvietili alebo zhasli obidve LED diódy ...dúfam že mi niekto z vás pomôže s naprogramovaním môjho skinu , ak to teda je možné... :cry: :cry: :cry: please HELP :( Poastčí aj jedna z tych veci, čokoľvek čo bude možné...

Rusty

Re: Virtual DJ

Příspěvek od Rusty »

No ja z virtuala hraju a ty veci co pises mi prijdou spis jen jako esteticky veci, ktery nemaji na funkci vliv, tak mi prijde trosku pitomy tohle resit :o)
Je to jen muj osobni nazor a je hezky, ze si ho chces prizpusobit co nejvic k realu... Ja teda pouzivam ten skin abys videl scan celyho tracku a jsem snim absolutne spokojenej... ani mi nejde o nejakej gramo feeling, je to jen komp, kdybych chtel mit pocit jak na gramech koupim grama :-D..Mej se hezky :o)

DJ Patrix

Příspěvek od DJ Patrix »

Ďakujem za tvoj názor, je to dobrý názor, počítal som s tým že si to bude myslieť väčšina ľudí, ale originalita sa nezaprie, no nie? Ja viem že sú to estetické veci, ale skú to vysvetľovať gramofilovi ako som ja :D A kedže na gramce zatiaľ nemám dostatok peňazí, snažím sa si navodiť ten pocit aspoň prostredníctvom programu aj ekd asi čakám od toho moc, viem že jeden program volá sa OST turntables tuším, dalo sa tam nastaviť, aby pri stlačení pause motor pekne dotočil. Nuž, hádam mi niekto pomôže s tým...Hlavne ptrebujem človeka ktorý sa rozmie do XML dokumentov, pretože tam sa to všetko ohľadom skinu programuje. :wink2:

Rusty

Příspěvek od Rusty »

Uzivat si gramce na pocitaci je jako soustat nafukovaci panu :-D

DJ Patrix

Příspěvek od DJ Patrix »

Ty ma vôbec nechápeš. Čítal si vôbec, čo je napísané pod Oldschool skinom na virtualdj.com? " This skin is intended mainly for bedroom Dj's without hardware controllers. It tries to simulate the old school mixing on a realistic looking Dj setup with disabled (optional) waveform visualisations and large scratch surfaces. Main features: - large scratch & nudge (on label) surfaces - old school mixing with optional waveform - realistic looking virtual setup - switch between EQ knobs and Loops - samples featured as a 3rd channel on mixer Includes LCD fonts which are requiered to be copied under windows\fonts directory." Tak už chápeš? :biggrin2:

Rusty

Příspěvek od Rusty »

Ne nechapu, neumim moc anglicky, a nemyslel sem nic proti tobe, jen sem si delal legraci 8) :geek2: :wink:

DJ Patrix

Příspěvek od DJ Patrix »

Sak ja viem... :P

Xakroo

Příspěvek od Xakroo »

Není lepší skočit na brigádu a za vydělané peníze koupit nějaké gramce?
Low end, který stačí na domácí cvičení seženeš za 2000 a mixák jakbysmet, navíc klidně můžeš zapojit do věže. Určitě se naučíš víc, než z klikání po obrazovce.

DJ Patrix

Příspěvek od DJ Patrix »

Ved tak to aj chcem. Problémom nie su peniaze, ale inzerát a človek, ktorý by predal nejaké lowendy gramce za lacný peniaz.

hoolifan

Příspěvek od hoolifan »

DJ Patrix píše:Ty ma vôbec nechápeš. Čítal si vôbec, čo je napísané pod Oldschool skinom na virtualdj.com? " This skin is intended mainly for bedroom Dj's without hardware controllers. It tries to simulate the old school mixing on a realistic looking Dj setup with disabled (optional) waveform visualisations and large scratch surfaces. Main features: - large scratch & nudge (on label) surfaces - old school mixing with optional waveform - realistic looking virtual setup - switch between EQ knobs and Loops - samples featured as a 3rd channel on mixer Includes LCD fonts which are requiered to be copied under windows\fonts directory." Tak už chápeš? :biggrin2:
Já sice anglicky docela umím ale prostě lítat myškou sem a tam a hlikat na klávesnici je oproti třeba midikonzoli vážně kur*vský rozdíl.. jestli víš že tě to bude bavit tak si ty prachy prostě sežeň ale upozorňuju tě že to není jako s CDJjem kdy si hudbu stáhneš a vypálíš (pro domácí použití a na soukromé akce osa nechodí) respektive hudbu koupíš v internetovém obchodě a tu si následně vypálíš.. placky jsou o dost náročnější na sehnání někdy je dodací doba i měsíc a to teď neřeším cenu... gramce jsou gramce ale... to je na každém ať si zvolí cestu.. btw. uvažoval si o midikonzoli než budeš mít na gramce? je to rozhodně lepší na naučení než jen myš a klávesnice a jeté BCD2000 seženeš za pár šupů a použitelnost je "RELATIVNĚ" dobrá...
VDJ PRO+Audio2DJ+Eks XP5+Denon DN-X050+EEE1000H+Sennheiser HD 25

DJ Patrix

Příspěvek od DJ Patrix »

Ja viem že je to veľký rozdiel, to mi je úplne jasné, nie som zas úplný začiatočník čo sa týka DJingu. Že či ma to bude baviť? tu nie je čo riešiť...Viem aj to, že vinyl je ťažší na zohnanie atď. O MIDI konzoli som uvažoval, chcel som si kúpiť BCD 2000, ale proste ja to nemôžem. Kedže viem o čo ide pri zrovnávaní, beztak si neviem predstaviť, že by som z mini jogov prešiel na 30 cm vinyl. Je to proste iné kafe. Mňa skôr berú tie vinyly, prípadne striedať s timecode. Zatiaľ chcem hlavne hrať doma, podmienky na to mám (odposluch a pod.). Ale neriešme toto, pomôžte mi hlavne s tým skinom :wink2:

Odpovědět