Kolik utracite za tracky

Čím nakrmit Final Scratch nebo record bag...

Kolik novych tracku vam pribyde kazdy mesic (cca)?

0-10
2
13%
10-20
7
44%
20-30
5
31%
30-50
1
6%
50+
1
6%
 
Celkem hlasů: 16

Azu
Příspěvky: 2168
Registrován: 29 bře 2007 00:58

Re: Kolik utracite za tracky

Příspěvek od Azu »

Já vám to říkám pořád že i když Vám ta pálená CD zabavěj, tak to není takový problém, stačilo u soudu argumentoval tím, že nejsou schopni prokázat, že sem z těch CD hrál a i kdybych z nich hrál tak se CD nehrají celé ale jen určité skladby a tak sem nemohl způsobit tak velkou škodu (počet pálených CD x nějaká částka za CD, tuším že 300,-) a jednoduchou matematikou si vypočítáme, že za večer hraji třeba 6h za tu dobu odehraji tedy max. 90 skladeb, když vezmu způsobenou škodu 20 Kč za skladbu tak sme na způsobené škodě max. 1800,- Kč, což je jen přestupek a jistě by to šlo řešit mimosoudním vyrovnáním. Museli by prokázat, že sem se toho dopouštěl opakovaně, dokázat kolik hodin sem tam hrál a z čeho sem tam hrál aby se mohla škoda nasčítat a to by museli mít právě ty záznamy z akcí a lsedování, přesně jak píše ToLa.

OSA ani Intergram kontroly neprovádí, provádí je IFPI jakožto zástupci vydavatelů nosičů, protože vypálenými CD porušujete tak leda práva k nosiči.

Pokud bych měl MP3, které sem stáhnul z internetu, tak ty bych v tu chvíli měl pro vlastní potřeba legálně a pokud bych je chtěl pouštět na veřejnosti, tak bych je musel mít na originálním nosiči, ale jak mam zjistit že zrovna ta stažená MP3 je nebo není originálním nosičem nelze nikdy určit a jako laik tu možnost nemam nikdy, protože nemůžu vědět na kterých stránkách se nachází ke stažení (třeba i za peníze) MP3 které jsou jako originální nosič a nebo zda se jedná o jejich rozmnoženiny vytvořené převodem z jiného formátu.
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky

Danken
Příspěvky: 165
Registrován: 15 srp 2008 12:21

Re: Kolik utracite za tracky

Příspěvek od Danken »

ToLa píše:Dej mě účet na mé oblíbené Německé interprety jako scooter, manian, rocco, lazard atd a já každému 500,- pošlu, ale kupovat si něco z čeho oni neuviděj ani korunu, tim jim opravdu npomůžu.
To jim více pomůžu tim, že je hraju, lidi je znají, tím je chtějí po DJs, klub je pozve na vystoupení dá jim 1500 EUR..
Toť můj příspěvěk umělcům :wink:
Koukám že posloucháš a hraješ stejné věci :wink: tak třeba někdy na akci :smile2: .
Osobně snažim se kupovat origa protože hraju z CD přehrávačů. Mp3 bych rád stahoval z beatu ale český zákony ohledně muziky naprd .. Osa má kecy na beatport a vymejšlí bejkárny aby z toho měla nějaký cash. V Čr hudba drahá !!! Nevydávají se tady kloudné cd no todle je tragédie a ještě to budou stěžovat přes beatport Osa by se měly stydět ale co. Hold podáš prst a Osa sežere celeou ruku už jsem si jako zvyk že ČR je kocourkov ale teď mě to opravdu štve. V momentální situaci opravdu nevim kde shánět muziku. Nechci být nelegální, ale zase jak když tady se to co hraju opravdu kloudně nevydá nebo to vydávají tak, že na jednom cd plné výběrovek je jeden track co potřebuji. Todle je děs. Vim že třeba ToLa si koupí pořádnou techniku ale zas hrát ilegálně je to dost "divoký". To že osa posílá částky na umělce jaký posílá to je fakt z našich 300 Kč za CD se jim dostane tak max 2-5Kč a to si říkám jestli nepřeháním, u beatportu je to mnohonásobně víc. Ten je k interpretům opravdu seriózní. Nevim jakej je tam poměr ale určo je vyšší. A proto taky Osa ohledně beatportu prská a vymýšlí tyto nesmysly.

Uživatelský avatar
RickySho
Příspěvky: 276
Registrován: 30 bře 2009 23:35

Re: Kolik utracite za tracky

Příspěvek od RickySho »

Danken píše: To že osa posílá částky na umělce jaký posílá to je fakt z našich 300 Kč za CD se jim dostane tak max 2-5Kč a to si říkám jestli nepřeháním, u beatportu je to mnohonásobně víc. Ten je k interpretům opravdu seriózní. Nevim jakej je tam poměr ale určo je vyšší. A proto taky Osa ohledně beatportu prská a vymýšlí tyto nesmysly.
.... a proto stahuju poctive tracky z BP aby jim aspon nejaka cast penez sla, at jde nejaka cast i beatportu (naprosto skvely server) a nejakou tu "evropskou" dan co tam pridavaj uz prekousnu.... a proto sem taky rad ze osa s tim ma problem a nevytriskava na tom a ja ty xindlovsky organizaci v uvozovkach nic nedavam....

a kdyz mi bude chtit udelat problem, vyresi se to stylem jak psal Azu. :)


btw zvrhlo se to tu lehce v offtopic :mrgreen:

Odpovědět