Program na ovládání laserů

Odpovědět
Azu

Program na ovládání laserů

Příspěvek od Azu »

Včera sem strávil celý den a noc testováním programů pro ovládání laserů, prozkoumal sem jich 82 a můžu říct, že to je jedna hrůza větší než druhá. Takřka všechny programy na mně půspběj dojmem, že jejich tvůrci jsou nějaký domácí nadšenci pracující v příkazovém řádku v Linuxu, protože něco jako intuitivní uživatelské rozhraní je naprosto všem věcí zcela neznámou a u některých programů mně je spíš dokonce záhadou jak s nimi vůbec někdo dokáže pracovat a cokoliv laserem zobrazit. Například programem Laserwordl Showeditor 2009 sem nedokázal zobrazit ani za 3 dny vůbec nic ani jen na displeji a program neustále padal. Vše je dáno zjevně tím, že většina programů vyhází z nějakého jiného dávného programu jiného nadšence, který jej uvolnil jako open source a další patlalové z toho vykutaj další šílený produkt, který sice funguje ale ovládat jej umí asi jen oni sami. Použitlených programů sem v té řadě našel snad jen 6 a opravdu to nebyla nijak příjemná a rychlá práce s nima.

Ovšem našla se jedna vyjimka, kterou opravdu musím vyzdvihnout i kdybych nechtěl a je asi velká škoda, že tato firma svůj program prodává jen přes ebay a jako prodejce po světě má firmy, které nemají pomalu ani vlastní www stránky. Prostě prodejní marketing této firmy mně je záhadou a kdyby si správně uchopil, tak v ní je velký potenciál, protože její dva programy patří opravdu k tomu nejlepšímu co se dá pořídit. Jedná se o programy Moncha a Fiesta z dílny slovenské firmy Showtacle, kde je vidět, že používají mozek. Jejich programy mají jako jediné vůbec zcela normální sjednocné a uspořádané uživatelské rozhraní, které je navíc intuitivní i pro úplné laiky kteří program uvidí prvně v životě a pomocí něj dokáží rozběhat své laserové profesionální show za pár minut, což se Vám někde nepodaří ani za pár dní. Při této jednoduchosti ovládání programy nabízejí všechny potřebné profesionální funkce.

Pokud nechcete vyhodit pěníze z okna třeba jako já, tak rozhodně můžu doporučit rovnou vyzkoušet program Moncha a dám ruku do ohně za to, že Vám bude ihned vyhovovat a nebudete váhat nad jeho koupí. Moncha je k dostání ve dvou verzích a Lite a Full, které se od sebe liší jen rychlostí vykreslování, která je dána USB/ILDA dodávaným převodníkem (Lite 12000pps, Full 30000pps)
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky

EVO

Re: Program na ovládání laserů

Příspěvek od EVO »

copak se nedá rychlost vykreslování nějak plynule nastavit v programu (ne všechny lasery mají 12k nebo 30k, to jako kdo má třeba 25k laser kvůli tomu bude muset mít 12k verzi softu, protože u 30 by za pár používání mohl laser vyhodit???) :surprised2: :lol:
Btw. já mám k dispozici ke svýmu greenu program iShow a rozhodně teda potvrzuju slova, že mě ten program teda vůbec ničim nezaujal, ovládat se teda dá, dá se pochopit co a kde a jak se dělá, ale je to nimračka na x dnů, než třeba člověk zhotoví nějakou pořádnou animaci..
Nebo jsem tupej a dělám to zbytečně složitě jak ovce... :biggrin2:

Azu

Příspěvek od Azu »

Samozřejmě, že se rychlost vykreslování dá nastavit v programu, ale je tím myšlena maximální možná nastavitlená rychlost.

Jinak musim říct, že sem šťastnej že mam u notebooku dotykovej displej + tlakový pero, protože to je pro ovládání laserů a vytváření animací funkce k nezaplacení.

kocur

Příspěvek od kocur »

Azu píše:Samozřejmě, že se rychlost vykreslování dá nastavit v programu, ale je tím myšlena maximální možná nastavitlená rychlost.

Jinak musim říct, že sem šťastnej že mam u notebooku dotykovej displej + tlakový pero, protože to je pro ovládání laserů a vytváření animací funkce k nezaplacení.
Neskusal si to cez nejaky graficky tablet? Len tak pre zaujimavost ako by to islo a ci vobec. Dik za info
Profi audio, zvučenie a iné...

honcka
Vybavení

Příspěvek od honcka »

Proc by to nemelo jit pres tablet, dotykova vrstva na displayi je defakto pruhlednej tablet mrsknutej pres display :)

Rosi

Příspěvek od Rosi »

Azu: promiň, ale s tím prodejem pouze přes Ebay u Monchy a Fiesty meleš kraviny. Jsem skoro rok šťastným majitelem Monchy a kupoval jsem ji přímo u výrobce. Musím říct, že výrobce komunikuje výborně se zákazníkem a na jakoukoliv otázku a žádost o pomoc reaguje. Přemýšlím, že v brzké době přejdu na Fiestu. Na ni nabízí výrobce výhodný přechod. Pošleš zpět převodník pro Monchu a bude Ti zaslán Fiesťácký za rozdíl ceny Fiesta/Moncha, což je vstřícný krok. Hra s písmem, grafikou je intuitivní a navíc je v programech spousta přednastavených efektu a paternů, které se dají jednoduše předělat dle vlastních potřeb. Fiesta má na rozdíl od Monchy podporu pro více laserů řízených současně. U Monchy lze řetězit, ale grafika je stejná na všech laserech. Další plus pro Fiestu je podpora rychlejšího scanování, vylepšená grafika ..... Také jsem před rokem řešil vhodný program a opravdu tyto dva jsou bezkonkurenční. Pokud někdo budete chtít jakékoliv informace, pošlete email.
Pioneer CDJ900,Reloop 6000MK5,Pioneer DJM 700k,Technics RP-DH1200

Azu

Příspěvek od Azu »

Kraviny až tak docela nemelu. Standardně je tam přímo nas tránkách nabízen přímo prodej jen přes eBay. To, že když jim napíšeš, tak ti umožní poslat peníze k nim na účet přímo a nakoupit je pak už věc jiná o které by se člověk nedozvěděl pokud by jim nenapsal, ale to je prostě v dnešní online době nakupování krok zpět. Jinak musim potvrdit, ž ekomunikace je s nima perfektní a rychlá. Pak je tam další aspekt a to, že cena na ebay v dolarech je o dot nižší než cena v eurech, kterou za to jinak chtějí, takže hold kvůli tomu se vyplatí založit účet na ebay a a koupit to přes něj.

Odpovědět