Nefunční čerpadlo v mlhovači - jde opravit?

Odpovědět
Ludek

Nefunční čerpadlo v mlhovači - jde opravit?

Příspěvek od Ludek »

Mám tuto mlhu http://www.pmuzik.cz/p4108-STAIRVILLE-SF-1000.html (levný krám, vím, ale na malé akce stačila). Přestože jsem ji používal jenom občas, krátce po vypršení záruky :evil: přestala fungovat. Čerpadlo sice vrčí, ale kapalina v trubičce se ani nehne. Mlhovač jsem rozmontoval a uvnitř je toto čerpadlo: http://www.maxistore.cz/pumpa-sp-35a-m24010-E3044120
Teď k mému dotazu, co s tím může být? Dá se to čerpadlo nějak podomácku opravit? Na čerpadle jsou nějaké nastavovací šrouby, mám do toho vrtat? Mám to zkusit nějak rozmontovat? Nebo to mám hodit rovnou do popelnice a objednat čerpadlo nové?

Ludek

Re: Nefunční čerpadlo v mlhovači - jde opravit?

Příspěvek od Ludek »

OK, odpovím si sám a zároveň beru zpět, že je to levný krám. Možná to bylo levné, ale ta pumpa krám určitě není. :) Po rozmontování jsem čekal nějaké neopravitelně vyžvýkané plastové membrány, ale uvnitř je vše pěkně z kovu a prakticky nezničitelné. Stačilo pumpu jenom vyčistit, protože byla zanesená a zaseklá a už zase jede jako nová. 8) Kdyby někoho zajímalo, jak vypadá taková pumpa z mlhovače rozebraná, tak tady je fotka:

Obrázek

djchemik
Vybavení

Příspěvek od djchemik »

věci Stairville nejsou vůbec špatné, je to hodně muziky (světla :-) ) za málo peněz. Výrobky této značky doporučuji kupovat u Thomanna (www.thomann.de), je to jejich značka, ceny jsou lepší a je na ně o rok delší záruka. Kromě toho je chválím za neuvěřitelnou vstřícnost a ochotu k zákazníkům. Ještě poznámka - používej kvalitní kapalinu, tradiční mísení glycerinu s vodou je dávno překonané. Kromě toho mlhovač pravidelně čisti (doporučuje se po každých 30ti hodinách provozu, což je tak zhruba 5-6 akcí). Zabráníš tím zanášení čerpadla a především topného tělesa. Možná někdo namítne, že přeháním, ale já to tak praktikuji a můj mlhovač pracuje bez problémů již déle jak 5 let.
2x AA CDI 300 MP3, AA QD5-MKII, 2x Akiyama K2, the t.bone IEM 100

microgenius

Příspěvek od microgenius »

cim cistis, nejaka kapalina ?
pioneer DJM 700,2xCDJ850k, 2xCDJ 100,HD25-1 II

djchemik
Vybavení

Příspěvek od djchemik »

Ahoj, používám čistící kapalinu od American DJ, v principu je to roztok kyseliny octové ve vodě. Ta kapalina stojí cca. 80 Kč a stačí na 3-4 čištění. Máš-li možnost získat čistou kyselinu octovou, namíchej si cca. 10% roztok v destilované(!) vodě. NIKDY nečisti výrobník octem, který koupíš v potravinách. Obsahuje karamelové barvivo, ktreré by výrovník opětovně znečistilo. Čisti tak, že výrobník zahřeješ, pustíš na cca 30-40 vteřin čistící kapalinu do výrobníku a následně saj a foukej mlhu tak dlouho, až "vysmrádne" kyselý zápach. A výrobník je opět čistý a připravený k použití. Ještě poznámka, pokud možno nepoužívej aromata do mlhy. Jak již bylo napsáno v jiném vláknu - nejlepší aroma=žádné aroma. Vpřípadě použití esencí bych mlhovač raději čistil častěji.

dj_snake

Příspěvek od dj_snake »

ja som cistil dymostroj v podniku kde robim rezidenta jedine vtedy ked sa mi zdalo ze uz ma slaby dofuk... mozno tak raz za pol roka raz za rok... vydrzal fungovat od 1996... a to ani netusim co bolo za znacku... a urcite som nepouzival ziadne pripravky na cistenie... len cistu destilovanu vodu... celkom v pohode navod od dj tutor... prikladam link... a svoj martin magnum 950 tez cistim len cistou destilovanou vodou...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GArgNY0_oKs[/youtube]
CD + Vinyl = Analógová technika s digitálnym srdcom...

djchemik
Vybavení

Příspěvek od djchemik »

Dobrý návod - jen doplním frekvence čištění, popř. přidání kyseliny octové do čistícího roztkoku (voda) se odvíjí od používané kapaliny (kvalita). Záleží na individuálních podmínkách (výkon/druh výrobníku/použitá náplň).

hanypipo

Příspěvek od hanypipo »

Nemate prosim vas fotku rozebraneho čerpadla z antari f80z

becvys

Příspěvek od becvys »

http://www.maxishop.eu/maxistore-hk/esh ... load#anch1 tady jsem našel nové. Co jsem googloval mělo by to být to pravé. Uvidím až dorazí...

Baku

Příspěvek od Baku »

Ahoj mám mlhovač Stairville AF-150 DMX Fog Machine http://www.thomann.de/cz/stairville_af_ ... achine.htm zakoupený měsíc zpět, nový na Thomannovi. Používám ho s náplní Stairville E-M Fluid 5l http://www.thomann.de/cz/stairville_em_ ... lfluid.htm na menší divadelní scéně. Nebyl s ním žádný problém, až do teď kdy se z ničeho nic rozhodl nepracovat. Nemám tušení, kde může být problém. Nereaguje jak na řízení pomocí DMX, tak ani pomocí přiloženého ovladače. Po zapnutí klasicky začne žhavit, po nějakých deseti minutách musí mít už stopro provozní teplotu, ale na řízení nereaguje. Na přiloženém ovladači, se nachází mimojiné zelená dioda, která by dle manuálu měla signalizovat, že je mlhovač v provozní teplotě, ta se ale ani po půl hodině nerozsvítí. Tak netuším, kde může být chyba.
Díky za jakékoliv typy.

dj_snake

Příspěvek od dj_snake »

na novej technike sa chyby nehladaju... akonahle povolis prvy srobik tak ti neuznaju reklamaciu... takze pisat tu nieco nema zmysel... jedine co ti pomoze je poslat to na reklamaciu...
CD + Vinyl = Analógová technika s digitálnym srdcom...

Odpovědět