zlegalizovani stazenych mp3

Zkušenosti s OSA a Integramem. Názory na tyto organizace. Pravní rozbor existence a činnosti těchto organizací atd.
djtechas
Příspěvky: 17
Registrován: 29 říj 2012 20:20

Re: zlegalizovani stazenych mp3

Příspěvek od djtechas »

A potom ako to je s mash upmi s remixami alebo ked interpret hodi raz za cas free download

Uživatelský avatar
matuli
Příspěvky: 305
Registrován: 05 srp 2008 09:02

Re: zlegalizovani stazenych mp3

Příspěvek od matuli »

Od autora by si mal mat povolenie na remixovanie/mash up, ale pokial to nejdes vydat tak to je asi kazdemu jedno :) akurat to nemozes verejne distribuovat.

Pri to free downloade zalezi aku licenciu na sirenie da autor. Ono totiz to ze to da free neznamena ze to moze DJ verejne pustat, resp. to zasa musi pod nejakou licenciou pustit aby mohol. Je to dost bordel v minulom Wave to bolo pisane (cislo 5/2012) ... ked tak sa da stale objednat za 3€ http://www.wavemag.eu/buy-wave
DENON SC2900; DN-1100; Ultrasone DJ1; M-Audio Bx5a

Petr Knap
Příspěvky: 1
Registrován: 10 bře 2015 17:03

Re: zlegalizovani stazenych mp3

Příspěvek od Petr Knap »

Doplním téma ještě aktuálním vyjádřením z OSA k pracovním kopiím z originálních nosičů či mp3.

Na přehrávání hudby by se vztahovalo vypořádání autorských práv týkající se výroby pracovních rozmnoženin z neomezeného počtu originálů a to buď jako pevného nosiče (CD, flesh disk) nebo stažením originálu do počítače jež budete tyto kopie používat v rámci Vaší produkce.

Tato smlouva byla koncipováno proto, aby ti jenž sdílí hudbu nemuseli na své produkce nosit jednak množství drahých originálů CD, ale pouze vypálené kopie nebo aby tyto originály měli stažené do paměti nějakého zařízení. Tato licenční smlouva neřeší sdílení (pouštění hudby v provozovně ) ale výrobu kopií. Dále je koncipována pro případ, pokud se pořizují elektronické rozmnoženiny (např. formátu Mp3) z originálu pevného nosiče do paměti nějakého zařízení (notebooku) z něhož je pak prováděna produkce. Avšak pokud DJ produkce probíhá výhradně z originálních nosičů je její uzavírání bezpředmětné a DJ nemusí s OSA nic řešit .

Tvorba této licenční smlouvy spadá do období 90 let, tehdy ještě nebyl tak rozšířené nabývání hudby prostřednictvím internetu v elektronické podobě . Pokud si zpřístupňovatel vyhledá nějakou hudbu na internetu a stáhne si ji do paměti svého počítače pak následně toto hudební dílo používá ke své produkci, nevytváří de facto žádnou kopii z originálu. Původní "staženina" je stále originálem a tudíž nemusí tento typ smlouvy vůbec sjednávat.

Bližší informace naleznete v informativním letáku, který připojuji v příloze.
Sazby autorské odměny jsou následující:
licence na:
1 den – 150 Kč
1 měsíc – 1000 Kč
3 měsíce – 2000 Kč
6 měsíců – 3000 Kč
12 měsíců – 5000 Kč
(sazby jsou bez DPH)


V rámci zkvalitňování služeb zavedl OSA – Ochranný svaz autorský pro práva k dílům hudebním a.s. novou licenční smlouvu pro potřeby Dj.
V současné době se uživatelé hudebních děl, tzv.Dj, potýkají s problémem provozování hudebních děl veřejnosti. Konkrétně se jedná o požadavek veřejného provozování hudebních děl pouze a jen z originálních nosičů, tedy nikoli z jejich kopií, které dnešní legislativní úprava dovoluje zhotovit jen za účelem osobní potřeby.
OSA tento problém a překážku vnímá velmi intenzivně a proto za své zastupované nositele práv nabízí nový typ licenční smlouvy. Jedná se o licenční smlouvu, která opravňuje uživatele zhotovit si tzv. pracovní či provozní kopie chráněných hudebních děl právě za účelem jejich veřejného provozování, tedy např.na diskotékách, v barech, v restauracích.
V tomto smyslu je však potřeba zmínit i určité důležité podmínky či aspekty, které licence zmiňuje a současně poukázat na další skutečnosti.

• Licenční smlouva, kterou OSA nabízí, uděluje souhlas autorů (skladatele, textaře) a nakladatelů k zhotovení takového počtu pracovních/provozních kopií, který je nezbytný pro užití hudebního díla v rámci veřejného provozování a výrazně nezasahuje do majetkových práv autorů.

• Licenční oprávnění se týká jak fyzických nosičů, tak i elektronických formátů.

• Nabyvatel licence (Dj) je povinen vždy doložit legální nabytí skladeb, a to jak u fyzických nosičů, tak u elektronických formátů skladeb (např.faktura).

• Nabyvatel licence (Dj) není oprávněn pracovní/provozní kopie užít jiným způsobem, než k jejich veřejnému provozování. Není oprávněn zejména rozmnoženiny prodávat, darovat, pronajímat, půjčovat apod.

• OSA udílí tento souhlas za své zastupované (autoři a nakladatelé). Souhlasy ostatních nositelů práv (např.výrobci zvukových nahrávek) je nutné vypořádat uživatelem samostatně. V tomto případě OSA doporučuje obrátit se na kolektivního správce Intergram (www.intergram.cz).

• Výše uvedená smlouva se týká pouze oprávnění k vyhotovení provozovací kopie, tudíž nikoli k jejímu samotnému veřejnému provozování. Oprávnění k veřejnému provozování je povinen vypořádat vždy provozovatel hudební produkce (většinou odlišná osoba od Dj – např.pořadatel diskotéky, majitel baru).

• Veškeré další informace včetně aktuálního sazebníku autorských odměn naleznete na www.osa.cz nebo Vám je rádi zodpovíme na adrese mechanika@osa.cz

Odpovědět