Začátek

Zkušenosti s OSA a Integramem. Názory na tyto organizace. Pravní rozbor existence a činnosti těchto organizací atd.
Odpovědět
Fido
Příspěvky: 37
Registrován: 02 dub 2007 14:27

Začátek

Příspěvek od Fido »

Zdravím,
chtěl bych se optat, co vše je potřeba, abych mohl začít legálně hrát, třeba na diskotéce? Jsem začátečník a zajímají mě především poplatky vOSE a případné další výdaje...co potřebuji kromě originálů, techniky atd. Je potřeba živnotenský list? :roll:

A ještě jedna otázka...jaký mixpult do přibl. 6ti tisíc, nejlépe třikanálový, dvou určitě ne?

JB007
Příspěvky: 163
Registrován: 18 bře 2007 20:31

Příspěvek od JB007 »

OSU plati majitel diskosky. Ale radsi to jeste napis do sekce OSA zla, at je vse o ose pohromade

majk
Příspěvky: 2
Registrován: 24 dub 2007 21:29

Příspěvek od majk »

Čest snažím se rozjet mágo, ale jsem na to zatím sám. Kdo má chuť se přidat tak ať se ozve na můj mail majk.maggnito@volny.cz Mám představu o velkém sysému... :lol:

majk
Příspěvky: 2
Registrován: 24 dub 2007 21:29

Příspěvek od majk »

P.S. jen Brno !

JB007
Příspěvky: 163
Registrován: 18 bře 2007 20:31

Příspěvek od JB007 »

Jsem tak o tom premyslel a hod to jako samostatny tema, to bude lepsi. Napis tam jake mas moznosti a prostredky - technika, doprava, skladovaci prostory apd.
Sice nejsem z brna, ale kdybych byl, tak bych se okamzitte pridal :wink:

dmj
Příspěvky: 21
Registrován: 26 dub 2007 10:54

Příspěvek od dmj »

To je celkem obsáhlý téma, sice už je to dávno co jsem začínal, ale snad jsem všechno nezapomněl. Já se taky takhle jednou kohosi ptal, bylo mi řečeno, že nejdůležitější je stroboskop ;o))) Jak budu mít chvilku zkusím poradit.
dmj

obrbaz
Příspěvky: 11
Registrován: 11 črc 2007 22:46

Jak na to

Příspěvek od obrbaz »

Jojo taky by mě zajímalo co všechno dj musí platit a mít. Nějaká licence nebo dokonce živnostňák nebo něco takovýho? OSU teda platí majitelé klubů.

hoolifan
Příspěvky: 761
Registrován: 05 čer 2007 00:14

Příspěvek od hoolifan »

osu ohledně veřejné produkce platí majitel klubu ale to neplatí pro muziku tu musíš mít legálně koupenou nebo musíš mít smlouvu s osou a intergramem každopádně pokud hraješ jen několikrát za čas a majitel klubu po tobě vyloženě nepožaduje fakturu tak se to dá ukecat i bez živnosťáku (dohoda mezi tebou a provozovatelem clubu = celý večer jsi papírově odehrál zadarmo)

obrbaz
Příspěvky: 11
Registrován: 11 črc 2007 22:46

Příspěvek od obrbaz »

hoolifan píše:osu ohledně veřejné produkce platí majitel klubu ale to neplatí pro muziku tu musíš mít legálně koupenou nebo musíš mít smlouvu s osou a intergramem každopádně pokud hraješ jen několikrát za čas a majitel klubu po tobě vyloženě nepožaduje fakturu tak se to dá ukecat i bez živnosťáku (dohoda mezi tebou a provozovatelem clubu = celý večer jsi papírově odehrál zadarmo)
No tak to je hodně na nic kvuli tomuhle mít živnosťák, docela se to komplikuje. Jina si myslim že je lepší mít smlouvu s osou a intergramem než kupovat legální music, přecejen hledat danej track v dané úpravě taky občas není moc jednoduchý.

Azu
Příspěvky: 2168
Registrován: 29 bře 2007 00:58

Příspěvek od Azu »

obrbaz píše:No tak to je hodně na nic kvuli tomuhle mít živnosťák, docela se to komplikuje. Jina si myslim že je lepší mít smlouvu s osou a intergramem než kupovat legální music, přecejen hledat danej track v dané úpravě taky občas není moc jednoduchý.
Žádná taková smlouva neexistuje! Vždy ty songy prostě musíš někde elgálně koupit to ti nikdo neodpáře, OSA a Intergram ti maximálně můžou umožnit převést to pak do jiného formátu.

Odpovědět