slovenska OSA ??

Zkušenosti s OSA a Integramem. Názory na tyto organizace. Pravní rozbor existence a činnosti těchto organizací atd.
Odpovědět
konszpic

Re: slovenska OSA ??

Příspěvek od konszpic » 14 čer 2011 15:19

Co dodat, prostě jsou pro smích a potřebují ještě víc prachů za nicnedělání tak hledají kde by to nahrabali - stejně půjdou po velkých www.

lukoslaf

Příspěvek od lukoslaf » 15 čer 2011 15:33

VDJ PRO, Pioneer DDJ-ERGO, Panasonic RP-DJ300

matuli

Příspěvek od matuli » 19 čer 2011 21:17

Chvalabohu ta SOZA prestala blbnut s tymi videami z youtubu, ale keby nebol obrovsky tlak na facebooku a neskor cez rozne spravodajske stranky tak by veselo vyberali prachy doteraz.
Inak zacalo s tym Radio_FM, ktoremu treba fakt podakovat.

nahravka z vysielania
http://soundcloud.com/radio_fm

Povodne som sem ale prisiel z ineho dovodu :D v casopise Wawe v cisle maj/jun som nasiel maly clanok, kde trosku popisali tento Dj problem s kupovanim trackov a platenim, Soze a Slovngramu.

Odfotil som vam ho:

http://imageshack.us/photo/my-images/163/img0918wb.jpg/

Proste je jasne, ze v tom nema jasno ani panboh, som zvedavy co bude v dalsom cisle.

Inak ten casopis fakt odporucam http://www.wavemag.eu/
DENON SC2900; DN-1100; Ultrasone DJ1; M-Audio Bx5a

matuli

Příspěvek od matuli » 19 čer 2011 21:22

Inak tato nahravka z _FMka je tiez dost zaujimava.

http://soundcloud.com/radio_fm/sozavsyoutube2

Takze ti debili neuznavaju elektronicke faktury :evil:

djflagus

Příspěvek od djflagus » 20 čer 2011 08:48

Ecler Nuo 5
Pioneer CDJ 400 (2Ks)
Sennheiser HD 205

dj_snake

Příspěvek od dj_snake » 21 čer 2011 22:00

[quote="djflagus"]Pekný článok o SOZE:

http://husovec.blog.sme.sk/c/268211/SOZ ... okutu.html[/quote]

zdravim DJ´s. Co si myslite o tom to clanku.... lebo tiez som ho nasiel na internete a potom som zistil ze uz je aj tu... :-) myslite si ze je to naozaj tak ze nemozem dostat od sozy priamo pokutu??? a co slovgram??? som z tychto blbosti uplne zmeteny... :roll:
CD + Vinyl = Analógová technika s digitálnym srdcom...

nema.dj

Příspěvek od nema.dj » 21 čer 2011 22:09

[quote="dj_snake"][quote="djflagus"]Pekný článok o SOZE:

zdravim DJ´s. Co si myslite o tom to clanku.... lebo tiez som ho nasiel na internete a potom som zistil ze uz je aj tu... :-) myslite si ze je to naozaj tak ze nemozem dostat od sozy priamo pokutu??? a co slovgram??? som z tychto blbosti uplne zmeteny... :roll:[/quote]

mas vsetko legal, tak nemas co riesit
Denon 2x SC3900, DN-X1700, MacBook Pro 13" i5, NI X1 mk2, HD25-II

dj_snake

Příspěvek od dj_snake » 21 čer 2011 22:21

[quote="nema.dj"][quote="dj_snake"][quote="djflagus"]Pekný článok o SOZE:

zdravim DJ´s. Co si myslite o tom to clanku.... lebo tiez som ho nasiel na internete a potom som zistil ze uz je aj tu... :-) myslite si ze je to naozaj tak ze nemozem dostat od sozy priamo pokutu??? a co slovgram??? som z tychto blbosti uplne zmeteny... :roll:[/quote]

mas vsetko legal, tak nemas co riesit[/quote]

ano snazim sa mat vsetko legal... taham vzdy so sebou minimalne 2 alebo maximalne 4 kufre originalok na 100 KS a vsetky su vacsinou dvojcedecka takze materialu dost a aj slusne preplateneho... :lol: lenze to sa jednoducho neda... ked chces kracat s dobou tak niekedy hras single co nie su ani vydane... alebo neoficialny remix a to jednoducho na CD nekupim... a tak sa bojim ze kvoli 10 - 20 napalenym cd mi daju ti darebaci pokutu...

matuli

Příspěvek od matuli » 22 čer 2011 09:25

nema.dj píše:mas vsetko legal, tak nemas co riesit
Keby to tak bolo. Vyzera to, ale tak ze jediny sposob ako mat legalnu hudbu su original CD pripadne platne, pokial kupis hudbu z netu, tak ti nemusia uznat elektronicku fakturu.

Osobne mam doma viac nelegalnej hudby ako legalnej, ale pravda, ze zatial nechodim ani hravat :)

Z mojich malych skusenosti, ale viem ze pokial je club dostatocne velky (vynasa), tak proste zaplatia nieco Soze/Slovgramu a ti ich uz neriesia. Nejaky velky club si nemoze dovolit zatvorit v strede noci zato je nejaky Deejay, tam ma napalene CD.

stopo

Příspěvek od stopo » 22 čer 2011 12:23

preco by nemali uznat elektronickú faktúru? ked je to podla zakona doklad o kupe ako kazdy iny?
ak mas potrebne faktury pan od sozy slovgramu ci policie ci to neuzna a zhabe notebook tak nasledne mas pravo ich zazalovat minimalne za ujmu na cti (ludia si potom myslia ze si tu hudbu ukradol), ujmu na zisku (nemozes dalej hrat) a este by kamarat pravnik nasiel kopu veci...

lukoslaf

Příspěvek od lukoslaf » 22 čer 2011 12:32

na slovensku odjakziva nevedela lava ruka co robi prava... :?
VDJ PRO, Pioneer DDJ-ERGO, Panasonic RP-DJ300

matuli

Příspěvek od matuli » 22 čer 2011 20:48

[quote="stopo"]preco by nemali uznat elektronickú faktúru? ked je to podla zakona doklad o kupe ako kazdy iny?
ak mas potrebne faktury pan od sozy slovgramu ci policie ci to neuzna a zhabe notebook tak nasledne mas pravo ich zazalovat minimalne za ujmu na cti (ludia si potom myslia ze si tu hudbu ukradol), ujmu na zisku (nemozes dalej hrat) a este by kamarat pravnik nasiel kopu veci...[/quote]

http://soundcloud.com/radio_fm/sozavsyoutube2

vypocuj si to

atlon

Příspěvek od atlon » 22 čer 2011 23:04

preposlal som na MK nech prezistia, ze ako si to mozu dovolit (soza) neuznat elektronicku fakturu od celosvetovo uznavanej stranky ako je beatport . ked odpovedia, dam info :wink2:

stopo

Příspěvek od stopo » 23 čer 2011 10:26

na toto som sa pytal sozy a to co tam maju napisane myslia tak ze neuznavaju e-mail ako a tymto vam potvrdzujem ze ste kupili skladby... ale ked ti pride faktura a ti si ju vytlacis tak to ti uznaju a keby ju uznat nechcely tak ich kludne zazaluj nakolko podla zakona mas vsetko legalne

dj_snake

Příspěvek od dj_snake » 25 čer 2011 23:16

matuli píše:
nema.dj píše:mas vsetko legal, tak nemas co riesit
Keby to tak bolo. Vyzera to, ale tak ze jediny sposob ako mat legalnu hudbu su original CD pripadne platne, pokial kupis hudbu z netu, tak ti nemusia uznat elektronicku fakturu.

Osobne mam doma viac nelegalnej hudby ako legalnej, ale pravda, ze zatial nechodim ani hravat :)

Z mojich malych skusenosti, ale viem ze pokial je club dostatocne velky (vynasa), tak proste zaplatia nieco Soze/Slovgramu a ti ich uz neriesia. Nejaky velky club si nemoze dovolit zatvorit v strede noci zato je nejaky Deejay, tam ma napalene CD.

len tak mimochodom... cluby musia tiez soze a slovgramu platit za to ze v nich hra hudba... zalezi to od kapacity a metrov stvorcovych... to vobec nefunguje tak ze ked DJ plati soze tak klub nemusi a naopak...

Odpovědět