slovenska OSA ??

Zkušenosti s OSA a Integramem. Názory na tyto organizace. Pravní rozbor existence a činnosti těchto organizací atd.
Odpovědět
DJ Whitelight

Re: slovenska OSA ??

Příspěvek od DJ Whitelight » 25 úno 2011 16:53

pretoze porovnaj si napriklad kontrol S4 a DDJT1. ten pajac ma omnoho viac ovladacich prvkov, je vacsi, lepsie vyzera, ovladanie je uplne intuitivne...denon je lacnejsi o 200 eur a S4 len o 100. u pioneera mam zaruku ze to proste vydrzi a ze sa dlhu dobu nebudem obhliadat po nicom inom. ale hlavny dovod je ten, ze sa mi ta konzola najviac zo vsetkych paci a naviac mi vyhovuje ovladanie a rozlozenie ovladacich prvkov.

a co sa toho zlodeja tyka, myslim si ze strasne zvelicujete a prehanate. kopa DJs hra z ilegalov pretoze nase zakony su nedotiahnute a o nicom. a stopo nehovor mi ze ty si mal po 2 rokoch hrania aspon polovicu hudby originalnej. okrem ineho, hram tak raz do mesiaca, nie kazdy tyzden.

az sa upravia zakony a zavedie sa ta hromadna licencia ako je to vo francuzku a v dalsich krajinach ktore niesu 100 rokov za opicami ako my a bude to fungovat tak, ze zaplatim 200 eur rocne a budem moct hrat z coho chcem...tak potom sa mozme bavit o nejakom legalnom hrani. v tychto podmienkach ich mozem z vysoka osrat.

atlon

Příspěvek od atlon » 25 úno 2011 17:12

stale tu pises ze v inych krajinach je to tak a ze mi sme 100 rokov za opicami, ale nedal si sem ZIADNE FAKTY !!! vymanuj vsetky tie krajiny, daj linky na ich "Slovgram" a "SOZU" , aj autorsky zakon tej ktorej krajiny a potom nieco tuto ries ako to je u nas a vonku.
rad si tieto veci prestudujem a mozno zmenim nazor.
z tvojho pisania mi to pripada ako , jedna baba povedala a je to tak :wink:
takze fakty, fakty a este raz fakty poprosim.
ked uz v nicom inom , tak mi to pomoze pri komunikacii s MK ohladom tejto problematiky .

atlon

Příspěvek od atlon » 25 úno 2011 17:36

no neviem, ale asi aj holandsko je potom zaostale ako nasa krajina :biggrin2:

citacia zo stranky SENA - co je u nich ako u nas Slovgram:
"Contrary to what used to be thought, the public use of music (i.e. outside the family circle) is not free, a licence, that is to say permission from the ‘Creators of Music’ is legally required.

Whether music in a warehouse for the benefit of personnel is involved, or music played while the telephone is on hold, outside in a shopping street or at a discotheque, music licences are required (by law) for each form of music use outside the family circle.

Obviously it is impossible for individual enterprises to obtain this permission from each performer or record producer. That is where SENA fits in, granting the licences on behalf of all those involved, both nationally and internationally."

ci som si to nejak zle prelozil?

stopo

Příspěvek od stopo » 25 úno 2011 18:17

ja hudbu zbieram uz od 10 rokov a ked som zacal hrat tak som mal full legal hudbu
vies ked niekto sa snazi a z kazdej zarobenej koruny kupi nieco tak sa to da a hhlavne ked to roby uz dlhe roky ked som zacinal tak som mal 250-300 origo cd teraz ich mam okolo 600 a kopu kupenych mp3

DJ Whitelight

Příspěvek od DJ Whitelight » 26 úno 2011 08:07

stopo píše:ja hudbu zbieram uz od 10 rokov a ked som zacal hrat tak som mal full legal hudbu
vies ked niekto sa snazi a z kazdej zarobenej koruny kupi nieco tak sa to da a hhlavne ked to roby uz dlhe roky ked som zacinal tak som mal 250-300 origo cd teraz ich mam okolo 600 a kopu kupenych mp3
tak to je nieco ine, ale ja som v 10 rokoch nemal ani sajnu o nejakom hrani a zacal som sa tomu venovat v 16-tich :)

DJ Whitelight

Příspěvek od DJ Whitelight » 26 úno 2011 08:10

atlon píše:stale tu pises ze v inych krajinach je to tak a ze mi sme 100 rokov za opicami, ale nedal si sem ZIADNE FAKTY !!! vymanuj vsetky tie krajiny, daj linky na ich "Slovgram" a "SOZU" , aj autorsky zakon tej ktorej krajiny a potom nieco tuto ries ako to je u nas a vonku.
rad si tieto veci prestudujem a mozno zmenim nazor.
z tvojho pisania mi to pripada ako , jedna baba povedala a je to tak :wink:
takze fakty, fakty a este raz fakty poprosim.
ked uz v nicom inom , tak mi to pomoze pri komunikacii s MK ohladom tejto problematiky .

overene to nemam, pisal to tu niekto na fore ze v inych krajinach to tak funguje...a ani nemam zaujem, pokial nemaju zaujem nasi zakonodarci, tak ani ja. uz to tak vyriesil aj hoolifan aj viacery chalani tuto na fore takze berem si z nich priklad...

stopo

Příspěvek od stopo » 26 úno 2011 08:37

tak na toto no koment mozno len prajem peknu kontrolu policie ked budes niekde hrat mozno ked dostanes poriadnu pokutu a pol roka v base tak pochopis ze kradnut sa nema

a co sa tyka hoolifana bol by som rad keby sa k tomuto vyjadril

atlon

Příspěvek od atlon » 26 úno 2011 09:35

tak potom preco pises blbosti???? aj ja som cital tuto na fore ze sencor je super znacka , tak teraz ju budem vsade tlacit a kazdeho presviedcat ze je to tak :biggrin2: :biggrin2:
za dalsie - hoolifan = CZ , ty = SVK
uz sa preber uz davno nie sme jeden stat!!! oba staty maju rozne zakony, rozny pohlad na vec , takze to ze napises ze on to tak riesi a ty to odkukas nie je riesenie !!
a za dalsie, ceska, francuzska, holandska a neviem este aka policia z krajin ktore su podla teba 100 rokov pred nami ti nepride robit kontrolu na akciu , ale , si predstav ... SLOVENSKA !!!
ale ako myslis

atlon

Příspěvek od atlon » 02 bře 2011 22:34

zatial som sa k tomu nedostal az tak hlboko, ale holandsko, nemecko a rakusko maju rovnake poplatky za akcie, dokonca aj VYSSIE ako u nas, ohladom mp3 zatial nemam info . ale zatial vsade som sa docital ze aj u nich treba platit za tzv. "pracovne rozmnozeniny hudobneho diela"

DJ Whitelight

Příspěvek od DJ Whitelight » 04 bře 2011 17:00

prajte mi kludne kontrolu... je mi to jedno :) ajtak ziadna nepride :D a stavim sa ze vy dvaja urcite tiez nie ste taky poctivci na akych sa hrate. tak kludne veselo nakupujte dalej, a ja si zatial pockam az bude hromadna licencia,tak ako v inych krajinach howk.

citacia hoolifana:
ja hravam diskoteky a neresim to, az budou podminky ktere umozni hudbu normalne kupovat z ceskych serveru bez ochran,tak ji budu kupovat a nebude me nic vic zajimat..bohuzel tomu tak neni,tak mam na hdd hudbu pro sve vlastni uziti a taham sebou kufrik s par originalkama kdyby nahodou..zatim sem nemel problem a to pri zatahu na mladistve nekolikrat stal pan pokicista vedle me a dival se mi pod ruce jak hraju z midi a booku..
a prosim vas uz ma nerieste a nerozculujte sa, vkladate strasne moc emocii do toho do coho vobec netreba...peace :)

DJ Whitelight

Příspěvek od DJ Whitelight » 04 bře 2011 17:05

a este jedna citacia:
u nas hrajou legalne z originalek jen vyjimky a to ja sam, co taham necelych 20 origo cd tak sem spis svetlejsi vyjimka,protoze nikdo jiny to neresi..vsichni si vesele pali cd,nebo si cracknou vdjje a s downloadlyma mp3kama ktere sezenou vsude mozne po netu jdou hrat..
ja mam aspon soft legalni, a par cdcek a na tom bych stavil..
kdyby nekoho napadlo udat kohokoliv,tak by byl v zapeti na rade on sam, protoze lidi co se jdou bavit to neresi,jestli mas track legalne,nebo si ho stahnul kdekoliv, hlavne ze to mas a hotovo..
myslim si ze hoolifan ma recht, presne to iste spravim aj ja :D kupim si par CD len naoko a hotovo. nebudem sa s nikym natahovat :mrgreen:

a inak co mas proti tomu ze som odpozeral riesenie? CO JE AKO NA TOM???? :D:D:D:D:D to je tak problem ze spravim to iste co hoolifan?? :D:D naco toto vobec riesis? :D:D:D sa zobud

DJ_Bobis

Příspěvek od DJ_Bobis » 11 bře 2011 08:24

Osobne nie som až tak za tú hromadnú licenciu. Keď už sa bavíme o tom, aby každý producent dostal zaplatené za každý jeden predaný kus. Neviem si moc dobre predstaviť ako niekto bude každému kontrolovať 30gb hudby a potom deliť autorské odmeny medzi nich. Príde mi to len vyslovene úplatok pre tú či onú spoločnosť. Zaplatil si - hraj si z čoho chceš, dáme ti pokoj.
Najlepšie je asi riešenie, ako bolo spomenuté nižšie. Mať kufrík s pár originálkami a ostatnú hudbu na USB kľúči.

stopo

Příspěvek od stopo » 11 bře 2011 10:21

zalat a dame ti pokoj :lol: :lol: :lol: kamarat si zaplatil tu licenciu a teraz ma minimalne 2x do mesiaca kontrolu od slovgramu alebo sozy :lol:

DJ Whitelight

Příspěvek od DJ Whitelight » 12 bře 2011 08:23

veru, to je pravda co pise stopo...ja si veru ziadnu licenciu kupovat nebudem kym nebude hromadna. a presne ako pisal bobis, je to len uplatok za ktory ta nechaju hrat z coho chces.

atlon

Příspěvek od atlon » 14 bře 2011 10:45

prva lastovicka je na svete :wink: MK - " Čo sa týka nejednotného prístupu organizácií kolektívnej správy (ďalej len „OKS“) k výkladu podmienok preukazovania legálnosti nadobudnutia hudobných diel vo formáte mp3, v tejto otázke budú MK SR oslovené jednotlivé OKS, ktorých sa uvedená problematika týka a to konkrétne OKS SOZA, Slovenský ochranný zväz autorský a SLOVGRAM, nezávislá spoločnosť výkonných umelcov, výrobcov zvukových a zvukovo-obrazových záznamov."
takze riesi sa to :wink:

Odpovědět