slovenska OSA ??

Zkušenosti s OSA a Integramem. Názory na tyto organizace. Pravní rozbor existence a činnosti těchto organizací atd.
Odpovědět
stopo

Re: slovenska OSA ??

Příspěvek od stopo » 17 úno 2011 08:23

takze odpoved sozy
Pan Stopiak,

Nasu licenciu udelujeme za predpokladu pouzitia legalneho zdroja.

Z pohladu pravneho (ani moralneho) si neviem predstavit dodatocnu zmluvnu „legalizaciu“ niecoho, co bolo svojho casu nelegalne ziskane. K tomu nas neopravnuje ani poverenie kolektivnou spravou prav, ktore nam udelilo Ministerstvo kutury SR.

S pozdravom

Ludmila Koledova

cize vysledok slovgram je ochotny k zmene avsak soza nema ani len chut a teraz od kial si ma niekto vycucat legalne cd ci mp3 ked chce nieco starsie? cd sa uz nevydava a mp3 sa kupit neda :?

jedine ak by boli ochotne vydavatelstva znovu vydat patricne cd alebo ich vydat v mp3 formate ci wav

frenklino

Příspěvek od frenklino » 17 úno 2011 13:46

DJ Whitelight píše:dakujem... ale urcite ti povedia ze to musis mat original...ale ja som to nikde nenasiel napisane takze bud som slepy alebo maju v tom svojom debilnom systeme dieru cez ktoru mozeme my preliezat :D
Máš pravdu, nikde som to ani ja nenašiel
Numark Mixtrack PRO

DJ Whitelight

Příspěvek od DJ Whitelight » 17 úno 2011 14:42

tak tým padom maju v tych pravidlach dieru a my si mozme zaplatit licenciu a pouzivat neoriginalne skladby :D

Avender

Příspěvek od Avender » 17 úno 2011 17:16

Len tak mimochodom, nepochadzaju vsetky kopie z originalky :?: :!: 8)
Ecler Nuo 3.0_2x Reloop 4000_HD25_M-Audio Delta 1010LT_Akai LPD8_Korg quad

stopo

Příspěvek od stopo » 17 úno 2011 17:29

ale aj tak platit rocne 500€ a este ak mam mat aj origo cd tak to nie to si radsej kupim mp3 na beatporte ci inde a to mam rocne cca 350-400 priesni a za to si kludne mozem nakupit vsetku komerciu na diskoteky rocne aj tak pribudne max 100 hitoviek mozno 150 viac isto nie (myslim poriadne hity) + si mozem kupit kopu origo cd (slovenske a ceske co nezozeniem na beatporte)

a vazne pochybujem ze sa bude chciet niekomu kontrolovat moje mp3 ked mu tam vyhodim za 5 kg faktur :mrgreen:

DJ Whitelight

Příspěvek od DJ Whitelight » 17 úno 2011 21:48

stopo píše:ale aj tak platit rocne 500€ a este ak mam mat aj origo cd tak to nie to si radsej kupim mp3 na beatporte ci inde a to mam rocne cca 350-400 priesni a za to si kludne mozem nakupit vsetku komerciu na diskoteky rocne aj tak pribudne max 100 hitoviek mozno 150 viac isto nie (myslim poriadne hity) + si mozem kupit kopu origo cd (slovenske a ceske co nezozeniem na beatporte)

a vazne pochybujem ze sa bude chciet niekomu kontrolovat moje mp3 ked mu tam vyhodim za 5 kg faktur :mrgreen:
na beatporte nezozenies niektore remixy, a niektore skladby tam proste niesu...a este si aj musis platit. ja dam 400 eur rocne a mam celosvetovy repertoar plne a legalne k dispozicii :)
Avender píše:Len tak mimochodom, nepochadzaju vsetky kopie z originalky :?: :!: 8)
ved prave to :)

stopo

Příspěvek od stopo » 17 úno 2011 22:31

400€ + DPH a mas to na rok ja si to zakupim a mam to na vzdy

DJ Whitelight

Příspěvek od DJ Whitelight » 17 úno 2011 22:45

je to vec nazoru...mohol by som teraz zacal pocitat kolko stiahnem za rok skladieb...keby to preratam na to ze by som ich mal kupovat...urcite to vyjde viacej ako 500 eur rocne, plus odkladanie faktur a znahanie skladieb ktore na platenych serveroch nenajdes...

ale ak ti to viac vyhovuje, je to tvoja vec :wink:

atlon

Příspěvek od atlon » 19 úno 2011 23:11

kedy uz pochopite ze tymto okradate LUDI co to vymysleli. bol by som zvedavy , ako by ste na toto reagovali , keby ste to vy ,koho OKRADAJU s tym, ze tahaju kopie z netu VASEJ SKLADBY, VASHO VYTVORU!!!!
smutneee

DJ Whitelight

Příspěvek od DJ Whitelight » 20 úno 2011 14:58

zial taka je dnes doba.... malokomu sa chce platit ked moze nieco ziskat zadarmo. technika je draha, nieto este aby som platil za kazdu skladbu...navyse si myslim, ze ty ludia co su autori velkych hitov co sa hraju na komercnych diskotekach, takym ludom nase prachy nechybaju, ti su zahojeni dost si myslim...uz len z tych live vystupeni maju velke love....

stopo

Příspěvek od stopo » 20 úno 2011 15:11

:lol: :lol: ze je technika draha :lol: som zvedavy co by si robil pred 10 rokmi ked sveteny efekt stal 20 000 sk priemerny plat bol 4000-5000 sk a spravilo to efekt ako trix moon scan
alebo prehravace na cd cena ovela vysia ako teraz a platy mensie + to cdj 100 bola v tej dobe to najmodernejsie a najlepsie co sa dalo kupit

a o dostupnosti cd ani nehovoriac internet takmer nebol a ak bol tak sa tahat nedalo a ked niekto tahal tak mp3 64 kbit :lol:

a podla tvojho postoja ta mozem zaradit do kategorie pustac co len nici dobre meno vsetkym poctivym dj-om

a este jedna vec teraz vezmes 3000€ a nakupis celkom skusnu aparaturu kedysi si mal 500 000 sk a nakupil si skoro velke prd laser nik nemal ani dymostroj to bolo nieco nedostupne reproduktory doma robene...

chcel by som aby sa tie casy vratili (v tomto nebudem sam) sice hram cca 3 roky ale priatelstva s ludmi ktory sa venuju hudbe som zbieral uz od 10 rokov a o techniku som sa tiez tak dako zacal zaujimat

DJ Whitelight

Příspěvek od DJ Whitelight » 25 úno 2011 06:53

a co ako ked bola technika drahsia? mne je ukradnute ze bola drahsia za komunistov, mna zaujima dnesny svet a dnesna doba :D:D:D a tym ze hram len dva roky a nekupujem originaly (ty hras az tri a mas kontakty na ludi co hraju 10 - :surprised2: :surprised2: :surprised2: ) a co ako ma byt? koli tomu som podla teba pustac?

pustac je podla mna DJ ktory hadze piate cez deviate o prechodoch nema ani sajnu, beaty sa mu biju jeden cez druhy, cely vecer hra stylom savle hore, savle dole. a poznam DJ-a ktory je na placi 15 rokov hra z pajacov 100viek a stylom ktory som teraz popisal. to je podla mna pustac

dobry DJ sa nepozna podla toho ci hra z originalov, alebo aku ma techniku (pokial to neni uplny ale uplny shit) ale podla toho aky set dokaze za vecer odohrat, ako dokaze zabavit ludi, ake voli skladby a ci vie ludi odhadnut, ci neskace zo zanru do zanru a robi aspon nejake prechody...podla toho sa podla mna hodnoti DJ a nie podla toho ze nakupil pred X rokmi za Y korun taku a taku aparaturu a hra len z originalov.

vies, podla mna ludia nehodonotia ci mas originaly a drahu techniku, ludi zaujima ako hras - neviem, mozno zijes v minulosti, ale myslim si ze dokonca aj v minulosti to bolo tak... takze take argumenty ze technika bola XY krat drahsia ma momentalne v roku 2011 absolutne vobec nezaujimaju :wink: som student a pre mna je dost drahy aj pioneer DDJ-T1. Kazdy vikend a vsetky prazdniny taham v robote 12-ky aby som zarobil a to este idem kupovat macbook, lepsie repro, nejake tie svetla treba dokupit...takze tak

sikovny DJ dokaze odohrat s obycajnym kontrolerom a notebookom castokrat lepsie ako panko z kufrikmi plnymi CDciek a CDJ-1000. a to je podla mna udaj ktory zaujima ludi a prevadzkarov podnikov. zbytocne dojdes s kufrikom plnym originalov a neviem akou drahou technikou ked nevies ani spravit poriadny prechod...

stopo

Příspěvek od stopo » 25 úno 2011 08:04

po prve vravel si ze technika je draha tak som bol zvedavy co by si spravil v minulosti a nik ti nekaze kupovat pioneera su aj ine znacky numark, reloop....

a v jednom mas pravdu a to ze nie si pustac lebo ked nieco niekomu ukradnes (hudbu, auto, peniaze...) tak si len zlodej

a ako sorac ale za 2 roky co hras by si uz mal mat aj daku techniku a aspon dake cd alebo legal mp3 nie vsetko kradnute

a taky maly detail ked uz si niekto dokaze zarobit na cdj 2000 a djm 2000 tak uz je asi dobry v tom co roby pokial niekto nevie hrat tak si to nekupi nikdy
how dohovoril som

atlon

Příspěvek od atlon » 25 úno 2011 09:23

stopo , nechaj tak, zlodej nikdy nepovie o sebe ze je zlodej :wink:
a nieco k tomu ze je technika draha. nie je draha. ale tazko sa to niekomu vysvetluje , ked podlieza ceny LEN aby hral . keby je vsetko tak ako ma byt, tak na novy DDJ-T1 by si si zarobil za 10 - akcii a este by ti aj na mp3 ostalo z beatportu. a za dalsie, ked clovek chce, tak sa da nasporit, nech mi niekto nehovori ze nie !!
takze da sa to :wink:

DJ Whitelight
preco prave pioneer??
je tolko kvalitnych znaciek a lacnejsich, len netreba sa riadit tym co pisu ludia ze pioneer je best. lebo nie vzdy to je tak. ja mam denon a som s nim uuuuplne spokojny. len akurat ma uz neoslovuje klasicke hranie, tak ich predavam , lebo chcem kupit Traktor kontrol S4. dokonca aj chalani co mali vzdy len pio , som im nechal si ich vyskusat a povedali ze su uplne super.

stopo

Příspěvek od stopo » 25 úno 2011 10:53

atlon uplne suhlasim

Odpovědět