Novinka

1. listopad 2022

Electro-Voice EVERSE 8

Obrázek

Společnost Electro-Voice oznámila celosvětovou premiéru nového modelu EVERSE 8. Bateriemi napájený reproduktor je připraven odolávat rozmarům počasí, podporuje ovládání a přehrávání audia přes Bluetooth rozhraní, umí zpoždění až 100 m a vestavěný má i malý mix s efekty. Ačkoliv EVERSE 8 představuje v portfoliu Electro-Voice vůbec první model tohoto typu, k zajištění opravdu přenosného a bezdrátového ozvučení využívá desítky let utvářené konstrukční know-how i nejnovější technologické vymoženosti. To vše je navíc nabízeno za velmi příznivou cenu.


- Reproduktor, který zvyšuje standard přenosných, bateriemi napájených PA systémů. Vyznačuje se vysokým SPL a výtečným pokrytím v celém šíři frekvenčního spektra.

- Kompaktní a lehké provedení je připravené čelit povětrnostním vlivům. Prodloužená výdrž baterie je zárukou dlouhého provozu na koncertech a při nejrůznějších akcích venku i uvnitř.

- Kompletní paleta funkcí, včetně mobilní aplikace QuickSmart Mobile a podpory Bluetooth (pro snadné ovládání a streamování), vestavěného mixu a efektů studiové kvality od firmy DYNACORD. Jedná se o šikovné řešení pro muzikanty, DJe, fitness instruktory, ale i pro ozvučovací firmy či pro pořadatele různých akcí.

Nadprůměrná zvuková kvalita, vynikající uživatelská vstřícnost, koncepce „vše v jednom“ a další kvality EVERSE 8 naleznou své místo při živých koncertech, během přehrávání reprodukované hudby, při ozvučení doprovodů během vystoupení zpívajících umělců, ve výbavě hudebníků, Djů, produkčních a rentalových společností, instruktorů fitness a dalších profesionálů či amatérů. Toto řešení více než kdy jindy nabízí profesionální bateriovou ozvučovací reprobednu opravdu širokému spektru uživatelů. Reproduktory EVERSE 8 jsou dodávány v černé nebo módní bílé povrchové úpravě.
Navzdory svému kompaktnímu provedení dosahuje úroveň akustického tlaku (maxSPL) 121 dB a EVERSE 8 pracuje s pokrytím v úhlu 100º x 100º, čímž ve své kategorii nastavuje konkurentům zcela nová měřítka. Mezi základní komponenty nového systému patří 8” woofer, který je upevněn za pomocí firemní patentované technologie SST (Signal Synchronized Transducers), a také titanový tweeter s vysokou úrovní výstupu a uchycením ke speciálnímu vlnovodu s konstantní směrovostí. EVERSE 8 je buzen vysoce účinným zesilovačem ve třídě D . Zesilovač i jeho DSP modul byl vyvinut ve spolupráci se špičkovým týmem elektrotechniků sesterské značky Dynacord. Mezi profesionálními prvky uživatelé objeví vestavěný čtyřkanálový digitální mix s efekty a processingem studiové kvality, dále phantomové napájení 48V, funkce pro potlačení zpětné vazby a Audio Ducking. Stejně jako u všech přenosných reproduktorů Electro-Voice je i spolehlivost systému EVERSE 8 ověřena rozsáhlým testováním produkce a odolnosti.

EVERSE 8 je napájen sadou speciálně navržených vysokokapacitních Li-ion baterií plně uzpůsobených pro audio provoz s dostatečnou životnost až pro dvanáctihodinové nepřetržité užívání. Ochranné obvody snižují riziko vybití baterie na tak nízkou úroveň napětí, která by již nedovolovala její následné dobití (například po dlouhém období nečinnosti). Šrouby jistící prostor s bateriemi lze snadno povolit bez pomoci nářadí. Flexibilita vlastností EVERSE 8 je předpokladem skutečně soběstačného systému – od vstupu až po výstup. Díky mobilní aplikaci EV QuickSmart má uživatel přístup ke snadnému bezdrátovému ovládání a monitoringu. S její pomocí lze přes telefon či tablet nastavovat také veškeré efekty a mixážní funkce. Intuitivní rozhraní dovoluje uživatelům soustředit se na samotné představení a výkon, nikoliv na hardware.

S pomocí integrovaného 12V DC portu lze pohodlně skrze baterii EVERSE 8 napájet bezdrátový mikrofonní systém, jako je například Electro-Voice RE3 či R300 (podrobnosti naleznete v uživatelské příručce). Přihrádku na příslušenství lze jednoduše připevnit na vršek EVERSE 8, tak aby byl přijímač bezpečně usazen na místě. Pro stereo provoz jsou reproduktory EVERSE 8 vybaveny funkcí bezdrátového stereo streamování přes Bluetooth rozhraní. Součástí výbavy je také nabíjecí port pro mobilní zařízení, pokud je při streamování potřeba dobíjení.
Každý detail EVERSE 8 vychází vstříc co možná nejjednodušší manipulaci a transportu reproduktoru a zároveň opět potvrzuje výtečnou reputaci systémů EV coby mimořádně odolných zařízení. Ergonomicky tvarovaná rukojeť (měkká na dotek) a špičková odlehčená konstrukce usnadňují také optimální umístění EVERSE 8, ať už ji používáte na stativu pro delší „dostřel“, naležato v roli pódiového odposlechu (při využití úhlu 55°), anebo ve svislé poloze s úhlem 30° při pouličním ozvučení bez stativu (ze země).

Nožičky s protiskluzovými pryžovými podložkami zajišťují, že systém zůstává stát pevně na místě kde jste jej položili. Odolný polypropylenový kryt v kombinaci s přibalenou krytkou vstupního panelu propůjčují EVERSE 8 stupeň krytí IP43 (vodě odolný proti stříkající vodě a slabému dešti). Bateriemi napájený EVERSE 8 tak můžete provozovat venku za jakéhokoliv počasí – při pouličních performancích, během představení pochodové kapely, během venkovního grilovaní, při větších koncertech jako dokrejvku a zkrátka všude tam, kde potřebujete chytrý, kompaktní a bateriový ozvučovací systém.

electrovoice.com, www.kreatek.cz